Klára Issová: Teď už se oblékám pro sebe, ale musím se trochu nutit

 

S jakou misí jste přijela do Varů? 

Užít si to dvojnásob i za ten jeden ročník, který nebyl. Jsem tu na otočku a zjistila jsem, že mi to opravdu chybí. Chtěla bych vidět filmy, pozdravit se s kolegy a zase se propojit lidsky.  

 

Vy jste stihla na festivalu spoustu filmů. Který je vaším favoritem? 

Na prvním místě je opravdu Zátopek. Film se mi opravdu líbil a každou vteřinu jsem mu fandila. Také jsem viděla dokument o panu Sísovi a ten byl také strašně dojemný. Je to takový společný jmenovatel obou těchto snímků, že mě dojaly. 

 

Jak se připravujete na červený koberec? 

Zkušenosti mi daly to, že jsem přijela jen s lehkým kufrem, za to se musím pochválit. Ale musím říct, že je to i díky lidem. Jednak vím, že tu bude Elle beauty lounge, kde se o mě postarají a také mi pomohl stylista Jiří Hofbauer, který mi nechal na míru ušít šaty.  

 

Klára Issová
Info ikona

 

Jako herečka jste zvyklá pohybovat se ve světě módy. Je to stále zábava nebo už jde spíše o rutinu? 

Mě to baví, ale zároveň i někdy stresuje, protože mám pocit, že móda není na rozdíl od herectví to, co přirozeně umím. Baví mě ale když. Se jako herečka mohu převtělovat do různých období a historických dob, kde skáču do rozličných časových linek. Módu zkrátka neovládám tak, jako stylisté, kteří to mají v oku. Proto jsem ráda, že to mohu někomu přenechat. Co se však týče osobního života, tak jistě preferuji minimalismus. Méně je více! 

 

Jaký je vás neoblíbenější look z letošního festivalu, co jste měla na sobě? Šaty na míru od Jiřího Hofbauera? 

Určitě, protože v těch jsem si po dlouhé době užila červený koberec se vším všudy a samozřejmě bylo skvělé být u jejich vzniku. Pak mám ale i pár jednoduchých kousků, například oblíbené vypasované šedé šaty nebo ležérní kalhoty s košilí a v těch se cítím nejpohodlněji.  

 

Vzpomenete si na nějaký nejextrémnější filmový kostým, který jste kdy oblékla? 

Ježiš, nejextrémnější kostým jsem měla v divadelní hře PanzerFaust. Bylo to trochu sci-fi posunuté do futuristické utopie. V první polovině jsem oblékla latexový kostýmek a v druhé bílé šaty, ale podprsenku z trychtýřů. Kojila jsem i dítě, takže jsem ji musela odhalovat. To byl zdaleka největší bizár v mém životě.  

Looky Kláry Issové v EBL:
Klára Issová
Info ikona

 

Máte nějaký módní trend, ke kterému momentálně inklinujete? 

Zrovna mě baví červená barva, ale zatím jsem si pořídila jen jedno tričko a láká mě i zelená. Přiznám se ale, že trendy moc nesleduji. 

 

Existuje naopak trend, který byste raději ze světa vymazala? 

Nemám ráda takové ty tenisky na podpatku. Nepřijde mi to příliš lichotivé.  

 

Kdybyste musela volit, vybrala byste si raději svět bez módy nebo bez make-upu? 

Bez make-upu! Když je hezká pleť, tak ho není potřeba.  

 

Pro koho se každý den oblékáte?  

Teď už pro sebe, ale musím se trochu nutit. Jinak jsem hrozně ležérní a teplákový typ. (Smích.) 

 

Vary jsou samozřejmě o nočním životě, jak přežít festivalová rána? 

Nejít tak pozdě spát a pít hodně vody. Já jsem člověk, který má rád svůj režim a pravidelně cvičí a zde se vychyluji ze své rutiny a jsem za to vlastně i ráda. Vždy si říkám, že půjdu do postele dřív a zase potkám nějaké kamarády a je z toho moc příjemný večer. Jen jsem ráda, že to tak není celoročně. 

ELLE KVIFF QUIZ VOL 1.: Tajnosti filmového vkusu hvězd v EBL

elle.cz

REKLAMA