Intimita, vražda i hudba. Snímky, které si ve Varech nenechte ujít

Stejně jako loni rozdělili pořadatelé filmového festivalu snímky do třech hlavních sekcí – Hlavní soutěž, soutěž Proxima a Zvláštní uvedení. V těchto kategoriích ani letos nechybí snímky nejrůznějších žánrů. Noví i ostřílení tvůrci se utkají o výhru i přízeň diváků a filmových kritiků. Zatímco třináct režisérů či režisérek ve Varech již soutěžilo, devět umělců bude na našem tuzemském festivalu debutovat. „Z přibližně patnácti set přihlášených filmů jsme s kolegy vybrali tři desítky zbrusu nových kinematografických děl, která komplexním způsobem odrážejí náš vkus. Ten vychází z přesvědčení, že smysluplná provokativnost a snaha zkoumat nové cesty filmového vyjadřování se nemusí vylučovat s diváckou vstřícností,“ řekl umělecký ředitel festivalu Karel Och. Představujeme vám především zajímavou českou tvorbu, která se během festivalu objeví na karlovarských plátnech.

Hranice lásky

K nejočekávanějším filmům patří bezpochyby Hranice lásky, kde si jednu z hlavním roli zahrála charismatická česká herečka Hana Vagnerová, která se podílela také na scénáři. Snímek pojednává o dvojici, která spolu začne sdílet dříve nevyřčené erotické fantazie, které postupně přerostou v sexuální hrátky a experimenty. Režisérský debut polského tvůrce Tomasze Wińskiho zkoumá různé podoby intimity. 

Fucking Bornholm 

Milovníky snímků se skandinávských nádechem by mohl zaujmout film Fucking Bornholm od polské režisérky Anny Kazejak. Film totiž pojednává o rodině, která vyrazí na dánský ostrov, kde však místo odpočinku přijde na přetřes komplikovaná výchova, krize středního věku a partnerské problémy. Podobný děj a formát je u skandinávské tvorby velmi častý.

Nadějné léto 

Kanadský snímek režiséra Sadafa Foroughiho Nadějné léto potěší nejen fanoušky sportu. Sociální drama o přípravě mladého plavce na národní mistrovství v plavání nabídne totiž mnohem víc. Vyrazte do kina a užijte si příběh popisující vztah mladého sportovce a jeho trenéra, který jejich okolí shledává za víc než podivný.

 

Ochutnejte Karlovy Vary Aneb tyto podniky si nenechte ujít!

elle.cz

 

Slovo 

V rámci „Hlavní soutěže“ bude též představen český snímek režisérky Beaty Parkanové s názvem Slovo. V intimním dramatu zasazeného do roku 1968 se představí známé tváře Martin Finger, Gabriela Mikulková, Jenovéfa Boková, Marek Geišberg, Ondřej Sokol, Lea Bankó, Tatjana Medvecká či Vladimír Polívka. 

BANGER 

V sekci „Zvláštní uvedení“ se letos objeví i český snímek BANGER od režiséra Adama Sedláka. Film v čele se zpěvákem a hercem Adamem Mišíkem diváky zavede na vzrušující jízdu plnou rapu a drog. Jak BANGER ukazuje, cesta do nahrávacího studia může být velmi trnitá. 

Kuciak: Vražda novináře 

K velmi zajímavým snímkům se řadí bezpochyby i dánsko-americko-český film Kuciak: Vražda novináře od Matta Sarneckiho, který je natočen podle skutečné události. Koprodukční dokument mapuje vraždu slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky. Děsivé zabití novináře otřáslo nejen Slovenskem, ale téměř celým světem. 

 

 

PSH Nekonečný příběh 

Do světa hudby, hip hopu, přátelství, ale i graffiti diváky zavede v rámci sekce „Zvláštní uvedení“ takzvaný trojportrét s názvem PSH Nekonečný příběh, který pojednává o hudební skupině PSH čítající Oriona, Vladimíra 518 a Mika Trafika. Režisér Štěpán FOK Vodrážka se snažil zaznamenat začátky této slavné crew, ale také její současné působení a vyhlídky na budoucnost. Snímek nabídne zajímavou i zábavnou podívanou především díky bezprostředním reakcím hlavních hvězd. 

Ramona  

Romantika a pořádná porce lásky nesmí chybět ani na karlovarském festivalu. O tu se svým španělským snímkem Ramona postarala režisérka Andrea Bagney. Ramona, soutěžící v rámci sekce „Soutěž Proxima“, je osvěžující komedií o tom, jak je důležité naslouchat svému srdci a své intuici. 

Zkouška umění  

Na své si ve Varech přijdou také milovníci dokumentů. Jeden z nich na festivalu představí režisérské duo Tomáš Bojar a Adéla Komrzý. Ti natočili snímek mapující dění na umělecké škole, uměleckou školu samotnou i umění jako takové. 

 

Důvody, proč milujeme Vary

elle.cz

 

Na festival s pasem i aplikací

Abyste si filmový festival užili v poklidu, naváhejte si pořídit KVIFF Festival Pass. Získáte díky němu zdarma až 3 vstupenky na 3 různé filmy, možnost rezervace vstupenek přes aplikaci Vodafone KVIFF Guide 2022, vstup na tiskové konference v hotelu Thermal (pokud není sál zcela zaplněn akreditovanými novináři, pozn. red.), vstup na KVIFF Talks, možnost chodit na filmy i bez vstupenky, slevy na vstupné do vybraných turistických lokalit v Karlovarském kraji, dopravu festivalovými autobusy a možnost zapůjčení festivalových kol. 

Vstupenky pořadatelé pouští do rezervací a prodeje každý den od sedmé hodiny ranní, a to pouze na filmy, které budou uvedeny v ten daný den. Tento způsob manipulace s lístky byl zaveden kvůli tomu, aby i nově příchozí návštěvníci měli šanci dostat se do kin a zažít festival se vším všudy.  

Skvělým festivalovým pomocníkem se může stát také aplikace Vodafone KVIFF Guide, která návštěvníky provede celým festivalovým životem. Obsahuje kompletní katalog filmů, trailery a program festivalu. Držitelé Festival Passů si mohou v aplikaci rezervovat vstupenky. Kromě programu v ní najdou také podrobné informace o doprovodném programu, mapy, tipy, rady a novinky, které jim usnadní orientaci ve festivalovém bludišti. Vodafone KVIFF Guide nabídne také nonstop vysílání oficiální festivalové televize KVIFF.TV LIVE. 

 

Zdroj: KVIFF.cz

Ochutnejte Karlovy Vary Aneb tyto podniky si nenechte ujít!

elle.cz