Byt v Karlových Varech promlouvá skrz charisma oprýskané omítky

Proč zrovna Vary

Karlovy Vary jsou po několik let v hledáčku těch, kteří se touží vymanit z rychlosti hlavního města, ale nechtějí se ochudit o kulturní bohatství, jenž metropole nabízí. Karlovy Vary jsou totiž významným kulturním nosičem, především díky svému architektonickému dědictví a věhlasnému filmovému festivalu, který ulice města každoročně oživí. Navíc se chlubí terapeutickou zelení a magickým duchem, který městu propůjčují charakteristické léčivé prameny. Všechny zmíněné přednosti Karlových Varů se snoubí v harmonický celek právě v nově zrekonstruovaném bytu, který se vám chystáme představit.

Zeleň i historický šarm

Byt je zasazen do historické zástavby poblíž kolonády a jeho výhodná poloha zároveň poskytuje i výhled na zelený svah. Ačkoli se zachovaly prvky z dob, kdy bývaly byty velkorysé a půvabné, jeho původní krásu zanesly rekonstrukce, obklady, podhledy a dispoziční změny. Díky otevřené komunikaci mezi autorkami a investorem, která plula na vlně vzájemné důvěry a respektu, měly Petra s Kateřinou volnou ruku, mohly se pustit do práce a zrealizovat svou vizi. Což se jim nepochybně povedlo skvěle.

Mohlo by se vám líbit

Cihly, vintage, současnost. To vše dalo vzniknout neobvyklému bytu

Původní cihlový, dřevem obložený strop a odhalené elektrické a instalatérské mechanické prvky spolu s betonovými podlahami s patinou se staly stavebními kameny rekonstrukce bytu v kanadském Vancouveru, který vzdává hold minulosti i současnosti a připravuje půdu pro nové příběhy.
elle.cz

Soudobý charakter prostoru

Cílem bylo prostor opticky otevřít a prosvětlit. Tomu napomohlo rozhodnutí probourat otvory a zrušit dveře. Podstatnou modernizační změnou v dispozici byla proměna dvou průchozích pokojů ve dvě samostatné oddělené ložnice a propojení obytného jádra bytu, což mu dodalo na vzdušnosti i funkčnosti. Kuchyňská linka se umístila mezi nově vzniklé niky a kuchyni s obývacím pokojem propojilo výdejní okénko. Neodmyslitelnou součástí jemně laděné koupelny se stal prostorný sprchový kout nepravidelného tvaru, bílé kachličky s odrazivým efektem a geometrická souhra kulatého zrcadla se čtvercovým umyvadlem.

Vše spolu koexistuje v harmonii

Charisma a něžný duch interiéru promlouvá skrz původní omítku zdobící strop a několik zdí. Zbytek stěn je oblečen do bílé barvy, která jemnou barvitost originální výmalby podtrhává a kontrastně komunikuje s původními repasovanými dřevěnými podlahami v ložnicích. Autorky pro byt zvolily minimalistický design a použily omezený počet materiálu, čímž podpořily jednotný koncept celého bytu, ve kterém každý prvek má svůj smysl a své místo. Finální sjednocující dotek bytu dodává minimalistický nábytek od designového studia Janský & Dunděra a firmy Todus.

Nahlédněte do interiéru bytu v Karlových Varech

Zdroj: LINKA, Archdaily