REKLAMA

Ledové království Islandu

REKLAMA

 

Nejrušnějšími měsíci jsou na Islandu červenec a srpen, hlavně díky teplejšímu počasí a dlouhým dnům. Většina turistických atrakcí je otevřena právě v této době. Pokud je však vaším hlavním cílem spatřit polární záři nebo si například zalyžovat, není žádný problém se na Island vydat i jindy než v létě. Počítejte však s tím, že když vyrazíte třeba před koncem roku, denního světla si příliš neužijete. V resortu Blue Lagoon vám to však jistě vadit nebude. Nachází se v lávové oblasti Svartsengi, která byla v roce 2012 magazínem National Geographic vyhlášena jako jeden z pětadvaceti divů světa

Kromě původního hotelu Silica můžete vyzkoušet také nový Retreat hotel, jenž své dveře otevřel teprve nedávno. Nacházejí se tu podzemní lázně, geotermální laguna a restaurace, kde si vychutnáte ty nejlepší islandské pochoutky. Ubytujte se v jednom z luxusních pokojů, opusťte všední svět a vstupte do říše klidu, v němž se snoubí architektura, design a nádherná nedotčená příroda. Právě ta je jednou z největších atrakcí, které Island nabízí. 

 

Blue Lagoon
Info ikona

 

 

Na Islandu musíte za každou cenu vyzkoušet koupání v horkých pramenech.

 

Před čtyřmi roky byl poloostrovu Reyk­janes, kde se Blue Lagoon nachází, udělen status Globálního geoparku UNESCO. Vyzkoušet tu určitě musíte koupání v horkých pramenech, jichž je na Islandu spousta. Představte si, jak se ošlehaní větrem a promrzlí po celodenní túře ponoříte do teplé vody. Horká lázeň uprostřed ničeho je naprosto nezapomenutelným zážitkem. Tyrkysové jezírko se vytvořilo v lávovém poli vedle Svartengského pramene na počátku 80. let. Později se potvrdily i léčebné aspekty této vody. Podobné malé bazénky jsou rozesety po celém Islandu, i když je často musíte chvíli hledat. Proto vsaďte na jistotu, komfort a pohodlí a ubytujte se v Blue Lagoon, kde stačí jen vyjít z pokoje a rovnou se do zázračné vody ponořit.

 

Pokud si chcete dokonale odpočinout, hotel Blue Lagoon vám k tomu poskytne ty nejlepší podmínky. Příroda, ticho a bezkonkurenční péče jsou tu samozřejmostí.

 

V roce 1998 dostala místní architektka Sigríður Sigþórs­dóttir zadání vytvořit lázeňský komplex a zároveň pro něj najít to nejlepší místo. Strávila mnoho hodin zkoumáním lávových polí Svartsengi a snažila se určit, kde by měl být hotel postaven. A právě láva se pro zakladatelku a hlavní architektku studia Basalt Architects stala charakteristickým rysem a zároveň určujícím prvkem její následné práce. O dvacet let později k původní budově Sicilica přidala ještě nové spa a hotel s restaurací, ze které se vám naskytne dechberoucí výhled na okolní krajinu i celý komplex. 

Práce s lávou je mnohdy velká improvizace, a stejně tak tomu bylo i při výstavbě celého resortu. I když byl návrh koncipován tak, že areál bude postaven kolem osm set let starého proudu, nikdo dopředu nevěděl, jak se bude láva chovat, až se začne stavět. Architektka a její tým museli práci často přerušit, aby vymysleli nový plán. Základní myšlenkou ovšem bylo udržet soudržnost mezi člověkem a přírodou, luxusem a obyčejností. A to se tady povedlo na jedničku.   

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sledujte nás na Instagramu @elleczech

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA