Obklopte se krásou v italském hotelu Paradis Agricole

Boutique hotel kombinující eleganci a vintage šarm

V hotelu se snoubí ráz typické rustikální usedlosti z konce 19. století s moderním duchem. Na renovaci a následném designu interiéru se totiž podílelo renomované francouzské architektonické studio, Point3architecture, které již obdobný projekt, nedaleký hotelu Paradis Pietransanta, pro stejného vlastníka úspěšně vypracovalo.

V hlavní budově, statku, se nachází 6 ložnic, samostatný apartmán i společné prostory. V přístavbě zase najdete další dvě ložnice, kuchyň s jídelnou a verandu. „Recepci jsme navrhli jako ve velké měšťanské vile s množstvím salonků, knihovnou, kulečníkem a velkým jídelním stolem, který pojme až 18 hostů," vypráví Thibaut Julien, spoluzakladatel Point3architecture. Statek obklopuje malebná zahrada, kterou navrhl slavný zahradní architekt, Jean Mus. Sice vám s jistotou nezaručíme, že v ní při svých toulkách naleznete vnitřní klid, určitě se však v zahradě setkáte se sochami a současnými uměleckými díly, rozesetými po celé její rozloze. Kromě této venkovní galerie můžete v hotelu narazit na kinosál i saunu s výhledem na bazén v zahradě. 

Mohlo by se vám líbit

Odpočívat jako Picasso. Poznejte kouzlo hotelu Menorca Experimental

​​​​​​​Méně než půl hodiny jízdy autem z hlavního města Menorky, Mahón, se uprostřed přírody skrývá jeden z nejnovějších přírůstků francouzské společnosti Experimental Group, hotel Menorca Experimental.
elle.cz

Design na každém rohu

Při procházce snadno zapomenete, že nejste v jednom z italských “pallazos”. A nelze se tomu divit, hlavní inspirací architektů totiž byla renesanční okázalost a umělecká harmonie. „Inspirovali jsme se velkými italskými renesančními rezidencemi z odhalených trámů, terakotových stropů a carrarského mramoru," odkrývá Thibaut. A při bližším pohledu opravdu objevíte umění všude kolem sebe: od zahrady až po interiér. V jídelně k opulentní hostině vyzývá jídelní stůl od Gommaire a židle od &Tradition, přičemž tomu vše shora přihlíží závěsná světla od Viabizzuno. Další toulka vás zavede na verandu, která nabízí skvělý průsečík mezi novým a vintage – sedací soupravy od Gervasoni, svícny od Catellani & Smith vkusně doplňuje italský vintage lustr, povyšující celý prostor na novou úroveň. Ve velkém salonku narazíte na sedací soupravu od Casamance a závěsná svítidla opět od Catellani & Smith – vše znovu sladěno s vintage kousky kávových stolků z carrarského mramoru. „Abychom místu dodali více charakteru a autenticity, zkombinovali jsme současný a vintage nábytek," vysvětluje Thibaut. Celý interiér designéři navrhli s úmyslem uctít proměňující se náturu kraje a reflektovat ji v designu a dekoracích.

Mohlo by se vám líbit

Bydlet tak v džungli: Tropickou vilu na Kostarice můžete obývat i vy

Bydlet tak uprostřed džungle. Budit se za hlasu exotických ptáků a před zrakem mít velkolepou podívanou v podobě impozantního výhledu na rozlehlé údolí. Každým dnem od rána do večera pozorovat proměnlivost oblohy a čekat na to, co si matka příroda zas připraví. To můžete i vy. Ve vilách Achiote na kostarickém pobřeží.
elle.cz

Neutrální tóny jako souhra s přírodou

Na první pohled je vidno, že důraz kladli na harmonizaci barev a materiálů s okolní přírodou. Barevnou paletu hotelu tvoří přírodní odstíny vápenné omítky, které taktně doplňují stávající materiály, jako je terakota, dřevo či mramor. „Chtěli jsme zachovat rustikální atmosféru místa a zároveň přinést pohodlí a umocnit modernitu," říká Thibaut. „Pracovali jsme s místními materiály, jako je carrarský mramor, terakota, obílené kamenné stěny, dřevo a kované železo, abychom vyzdvihli historii místa a dali smysl našemu architektonickému zásahu,“ dodává k projektu Paradis Agricole.

Prohlédněte si italský hotel Paradis Agricole

Zdroj: Autorský článek