Kabinet ilustrace & fotografie: Když se skloubí práce a vášeň

Když se skloubí práce a vášeň

O Znojmě se ve spojení s designem mluví čím dál tím častěji. Je to místo, kde jdou tradice ruku v ruce s modernou, a to takovým způsobem, že návštěvníka ani nenapadne epochy oddělovat. Znojmo se díky místnímu architektonickému studiu ORA může bez ostychu ucházet o pozici nejstylovějšího města České republiky. ORA má totiž na svědomí nejednu z lokálních, turisticky oblíbených atrakcí. Řadí se mezi ně například multifunkční umělecké centrum Galerie a Prostor (GaP) s dílem Haló Maxima Velčovského, designový butik Brusinky, vyhlídkový mobiliář Lavička do svahu či funkční vinařství v srdci města Vinařský dům Znojmo. Znojmo je však známé i díky cenami ověnčenému počinu architektonického dua Chybík + Krištof, nedalekému vinařství Lahofer, či Penzionu Stará Pekárna. A právě v poslední jmenované sídlí další přírůstek do designového portfolia, Kabinet ilustrace & fotografie.

Mohlo by se vám líbit

Z Hong Kongu na Újezd a zpět: rekonstrukce malého bytu pro cestovatele

V srdci Prahy byste takový byt možná nečekali. Na malebném Újezdu se nachází k okolí téměř až kontrastní, moderně řešený byt s interiérem od talentované designérky Andrey Kroupové. Mladému páru vlastníků, jež přebývají mezi Evropou a Asií, zajišťuje veškeré pohodlí a technické zázemí pro delší pobyty i jednoduchost pro ty kratší. Z Hong Kongu na Újezd a zase zpátky, rekonstrukce interiéru od Andrey Kroupové v sobě skrývá nečekanou hloubku...
elle.cz

Malý prostor, velké plány

Kabinet ilustrace & fotografie je multifunkční prostor, za jehož vznikem a kreativním konceptem stojí znojemští rodáci, ilustrátorka Dagmar Skokanová a fotograf Jakub Skokan. Svou vizi propojili se zmíněnou hvězdou místní architektonické scény, studiem ORA. Primárně umělecké studio, ale i obchod a galerie. Dagmar s Jakubem totiž dveře svého ateliéru veřejnosti otevírají během pop-upů, výstav a v rámci dárkového obchodu s tím nejlepším z československé umělecké a designové scény. Nejenže nevelký prostor jedné z místností gotického domu Staré Pekárny multifunkčnosti vyhoví, ale díky promyšlenému řešení, při vstupu nezahltí. Celý interiér naopak působí velice vzdušně, otevřeně, minimalisticky a navazuje tak na jedinečnou atmosféru obdobně zrekonstruovaného penzionu. Pocitu napomáhá skleněná vstupní stěna se sekundární funkcí police. Ta je pouze jemně protkána černými kovovými sloupky a jednoduše tak umožňuje průchod světla, vyzývá návštěvníka ke vstupu a zároveň nerušeně poskytuje další prostor k prezentaci produktů. Na první pohled sterilní bílý a béžový prostor, rozbíjí příměs cihlové v drobných skleněných dekoracích, na podlaze a multifunkčním kruhu z perforovaného plechu.

Mohlo by se vám líbit

Retro byt v moderním převleku: Co vše se vejde na 55 metrů čtverečních

Jste připraveni vrátit se v čase a nadechnout se atmosféry minulých let, zatímco si užíváte veškerého pohodlí moderního života? Retro byt, zasazený v obytné budově ve starobylé termální vesnici Liptovský Ján, nabízí okouzlující spojení historie a moderního designu.
elle.cz

O důvod více vyrazit do Znojma

Mobiliář od studia ORA je natolik výrazný, že dodává prostoru jasný charakter. Podobně jako multifunkční plechový kruh v jedné z lunet i všechny další objekty spojuje tvarosloví odvozené ze stropní klenby. Pomyslným srdcem je pracovní a zároveň i výstavní stůl nepravidelného pětiúhelníkového tvaru, který zrcadlí klenbu. Jeho deska je složená z několika listů překližky, které se ohýbají přes ocelovou nosnou konstrukci. Míra ohnutí se na jednotlivých stranách liší dle účelu. Na míru vyrobený je i světlý regál s policemi s nastavitelnou strukturou. Pozorný návštěvník si pak propojí také křížovou klenbu gotické pekárny a svítidlo od studia Dechem, které ve své lehkosti a barevném provedení prostor perfektně doplňuje. Nejen, že Kabinet design vystavuje, samotný jím navíc překypuje. Najdeme tu věšák Spaghetti od dua Herrmann & Coufal, křeslo Cocon od Lucie Koldové a kávový stolek nebo UM Stool Coffee Boy Od Jiřího Pelca, vše od české nábytkové značky Master & Master.

Objevte Kabinet ilustrace & fotografie ve Znojmě

Zdroj: Autorský článek