REKLAMA
REKLAMA

TON představuje roztomilou miniverzi křesla Merano, které slaví 10 let

„Nápad jsem poprvé dostal před sedmi lety. Syn mých přátel slavil první narozeniny a já přemýšlel, jakým dárkem všechny potěšit. Nakonec jsem vyrobil zmenšenou verzi křesla Merano, kterou používá dodnes,“ uvedl designér a art director TONu, Alexander Gufler. „Edice Petit Merano ale nevzešla jen z myšlenky dětské velikosti nábytku. Je to objekt, který může stát v prostoru sám o sobě, sběratelský kus,“ dodává Gufler.

Merano – oblíbená židle i italské městečko

Křeslo Merano patří k nejoblíbenějším kouskům v portfoliu úspěšné firmy TON, která sídlí v moravské Bystřici pod Hostýnem. „Lidé na něm oceňují jednoduchost, čisté, až geometrické linie a nadčasový vzhled. Nicméně najít v jednoduchosti něco speciálního, byla při jeho tvorbě největší výzva,“ popisuje práci při návrhu modelu Merano Gufler. „Design stojí na logické práci s materiálem a tvary. Když jsem uviděl finální prototyp, měl jsem velmi dobrý vnitřní pocit, což je obvykle správné znamení,“ dodává.

Zajímavostí je, že Gufler pochází z malého italského městečka Merano. Pro TON navrhl kromě úspěšné kolekce Merano, také křesílka Albu, konferenční stolky YYY či nejaktuálnější kolekci Again.

Ton Merano Petit
Info ikona

 

Miniverze křesla Merano svým tvaroslovím odpovídá klasickému modelu. Tím, že se jedná o limitovanou edici, kterou značka neplánuje natrvalo zařadit do výroby, je z větší části výsledkem řemeslné práce lidské ruky. Všech 30 kusů je vyrobeno z dubu ošetřeného olejem, na spodní straně sedáku je vygravírováno speciální logo s podpisem designéra, garantující originalitu.

Dobročinná aukce

Prodej formou aukce začne na webových stránkách TON v pondělí 9. listopadu a potrvá do první adventní neděle, 29. listopadu 2020. Na webových stránkách najdete všechny informace o průběhu a kompletní pravidla. „Jsme zvědaví, do kterých států nakonec Petit Merano odešleme. Věřím ale, že všude udělá spoustu radosti,“ dodal na závěr Gufler.

 

Ton Petit Merano
Info ikona

 

 

Najít v jednoduchosti něco speciálního, byla při jeho tvorbě největší výzva.

 

 

Ton Petit Merano
Info ikona

 

Průvodce světem dětské módy a designu

Další tipy ze světa módy a designu pro nejmenší najdete ve speciální příloze #ELLEKids listopadové ELLE, která je právě na stáncích. Aktuální vydání si můžete objednat až do své schránky za speciální cenu, s dárkem a poštovným zdarma na tomto odkaze. Nově si ELLE můžete také přihodit k nákupu na Rohlik.cz.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

EBC promo

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA