Přejít k hlavnímu obsahu

Velký partnerský horoskop podle znamení zvěrokruhu

Beran x Beran

Dva Berany spojuje živel ohně. Proto se musí velice krotit, aby se vzájemně nespálili. Oba pohání touha ovládat a řídit, proto mezi nimi často dochází k mocenským bojům. A jak rychle láska a vášeň vzplály, tak rychle také uhasnou. Partneři spolu mohou vydržet jen v případě, že se domluví, kdo bude v jaké oblasti velet. K rozdělení rolí by měli přistoupit raději hned na počátku vztahu —dříve, než se rozhodnou spolu bydlet, jinak jim hrozí množství problémů.

Beran x Býk

Beran je svou přirozeností akční a rychlý. Býk je zase pomalejší a rozvážný. Obě znamení jsou ovšem velmi nepoddajná a mají potřebu mít ve vztahu převahu, třebaže každé z nich trochu jinak. Důležité je, aby partneři našli způsob, jak sladit své energie. Pokud Býk přenechá velení Beranovi, ten ho odmění velkou vášní. Berani by se měli mít na pozoru před svými sklony k nevěře. Takové chování by jim Býk nikdy neodpustil. Býk zase musí krotit svou touhu Berana vlastnit a ovládat.   

Býk x Býk

V partnerském životě si stejná znamení buď rozumí, nebo se po chvíli začnou silně nudit. Žena v Býku je romantická, muž v Býku se zase rád poohlíží po jiných. Oba však často podléhají svým majetnickým sklonům. To se pak stává předmětem sváru a výčitek. Ani jeden z partnerů v tomto svazku si nechce přiznat chybu. Pokud se jim podaří najít způsob, jak spolu otevřeně komunikovat, pak je výsledkem láskyplný vztah, v němž si po všech stránkách rozumí — v ložnici, v oblasti financí, z hlediska chodu domácnosti i uměleckého vkusu.

Beran x Blíženci

Lidé ve znamení Blíženců vynikají bystrým intelektem. S živým a podnikavým Beranem dokáží utvořit vztah, který je obohacující pro obě strany, ovšem jen dokud je to baví a je to pro ně zajímavé. Ve chvíli, kdy Beranovi dojde fantazie a nedokáže už Blížence zaujmout, všechna přitažlivost je tatam. Komunikace uvázne na mrtvém bodě. Pokud se ale Beran dokáže sžít s vrtochy Blížence, může jim to spolu přece jen vyjít. V tomto vztahu je klíčové naučit se skloubit Beranovu touhu po aktivním fyzickém vyžití a Blížencovu potřebu intelektuálních podnětů.

Býk x Blíženci

Tato dvě znamení se mohou oboustranně velmi obohatit svými zkušenostmi, pokud se ovšem naučí vzájemné toleranci. Blíženec jen těžko snáší Býkovu pomalost a těžkopádnost, na Býka bývá Blíženec zase příliš hr. Na druhé straně Blížence přitahuje Býkův cit pro umění a krásu a Býk zase oceňuje Blížencovu všestrannost a schopnost vyznat se v tlačenici. Z Býka a Blížence bývají mnohdy vynikající spolupracovníci a kolegové. Naproti tomu romantické vztahy těmto znamením vydrží jen zřídka.

Mohlo by se vám líbit

Horoskop léčivých bylin: Rybám prospěje jitrocel, beranům pampeliška

Bývaly časy, kdy lidé byli více spjati s přírodou, a proto více rozuměli jejím silám. Cenila se moudrost babiček a starých žen, které znaly přírodní léky na každé trápení. Rostliny totiž v sobě ukrývají mocnou sílu přírody, koloběh ročních období i kosmické zákony. Která bylinka vládne vašemu znamení zvěrokruhu?
elle.cz

Blíženci x Blíženci

Tady jsou jen dvě možnosti: buď si budou skvěle rozumět, nebo se budou nesnesitelně nudit. Vztah dvou proměnlivých a rozmarných Blíženců může vydržet, pokud najdou společnou střední cestu a odolají vábení ostatních znamení. Jejich vztah nebude dlouho živit přitažlivost. Ta bývá mezi dvěma Blíženci jen velmi krátkodobou záležitostí. Vztah si však mohou vybudovat na základě společných zájmů, jichž obvykle mívají hojně. Oba se ale musí naučit dopřát tomu druhému dostatek prostoru a volnosti.

Beran x Rak

Vztah těchto dvou znamení bývá poměrně komplikovaný. Třebaže se Beran s Rakem přitahují, každý z nich má poněkud odlišnou představu o společném soužití. Nejhorší situace nastává tehdy, když oba vnesou do vzájemného vztahu negativní rysy svých osobností - Beran svou nepoddajnost a potřebu ovládat a Rak své sklony k žárlivosti. Žárlivost Raka navíc hasí Beranovu vášnivost a ten se pak cítí příliš omezován. Trvalý vztah mezi nimi bývá těžko udržitelný, ovšem nikoli nemožný. Aby to těmto dvěma osobnostem klapalo, musí si Beran zachovat svůj dětský optimismus, který dokáže Raka vzpružit a rozptýlit v jeho občasných smutných náladách. Za to se mu pak Rak odvděčí přímo mateřskou láskou a péčí.

Rak x Býk

Obě tato znamení jsou romantické povahy. A jelikož jsou oba partneři rodinně a domácky založení, obvykle mezi nimi panuje velká shoda. Je však třeba mít se na pozoru, Rak bývá totiž poněkud nevyzpytatelný a to může Býka časem znechutit. Společný domov si většinou zařizují postupně a soustředí se přitom na kvalitu. Obě znamení milují pohodu, klid, přírodu a venkov. Tam si také mnohdy najdou své klidné hnízdečko lásky.

Rak x Blíženci

Jde o problémové spojení dvou naprosto rozdílných osobností. Blíženci potřebují volnost, Raci naproti tomu rodinu a stabilitu. Blíženec je hravý, rád žertuje, spoustu věcí nemyslí tak docela vážně a svou živelností Raka dokáže často ranit. Přecitlivělý Rak Blížence nechápe a uráží se. Vznikají tak neshody, množí se výčitky a hádky. Blíženec je zpočátku nebere vážně, pokouší se je obrátit v žert. Což však Raka mnohdy ještě více popudí. Blíženec se v takovém vztahu začne nudit a zábavu si pak hledá jinde.

Rak x Rak

Setkají-li se dva jedinci tohoto vodního znamení, budou je spojovat hluboké city a vášeň. Dva Raci pohromadě ovšem někdy tíhnou k až přílišné přecitlivělosti. Jejich domácnost bude vzkvétat, pokud muž Rak přenechá Račici vládu nad jednou oblastí a ona mu na oplátku přidělí jiné teritorium, kde může panovat zase on. V posteli to mezi nimi může skřípat, budou-li usilovat o převahu jeden nad druhým. Partneři by se měli hlavně snažit odpustit si vzájemné výčitky.

Mohlo by se vám líbit

Egyptský horoskop: Které z prastarých znamení ovlivňuje váš osud?

Země na Nilu je kolébkou mnohých vědomostí a poznání – matematiky, geometrie i astrologie, která v sobě spojuje pozorování hvězd a personifikaci bohů. Pod čí vládou jste se narodili vy? A jak toto konkrétní božstvo ovlivňuje vaši povahu a osud?
elle.cz

Lev x Beran

Beran se Lvem jsou si v jádru v mnohých ohledech velice podobní, navzdory tomu se ale přece docela liší. V tomto vztahu se setkává oheň s ohněm. Často se doplňují bez potíží a velkých komplikací. Ty však nastávají, jakmile Beran zapomene Lva neustále chválit. Ten si totiž na lichotky a chválu nesmírně potrpí. Lev si na oplátku Berana zcela podmaní častými projevy vášně, která je pro něj přímo elixírem života. Oba by se měli společně snažit krotit své egoistické manýry, aby jejich vášeň planula volně a zdravě a nestala se spalující.

Lev x Býk

Lev je králem zvířat a nejsilnějším znamením zvěrokruhu. Ovšem i Býk se potřebuje prosadit a  vládnout. Setkání těchto dvou silných osobností proto mnohdy končívá bojem o moc. Lev do tohoto boje vkládá svou sílu, živelnost a zápal, a třebaže je Býk pomalejším znamením, jehož elementem je země, dokáže být zase mimořádně zarputilý a neústupný. Tato rozdílnost povah bývá důvodem rozpadu vztahu, jakmile vyprchá počáteční okouzlení.

Lev x Blíženci

Lev miluje obdiv, potřebuje být obletován a chválen. Blíženec má zase spoustu nápadů, kterými umí okořenit vztah a zahnat nudu. Pokud tato dvě znamení dokáží udržet na uzdě své slabosti a naopak podpořit své silné stránky, mohou spolu vydržet dlouhá léta. Lev musí být obezřetný ve svých snahách Blížence ovládat, Blíženec naproti tomu musí mírnit své volnomyšlenkářštví, které dominantního Lva dráždí.

Lev x Rak

Lev je pro Raka přístavem jistoty a bezpečí, které ve svém životě potřebuje. Navíc silná Lví povaha dokáže odolávat Rakově náladovosti. Jeho rozmary a vrtochy nevyvádějí Lva z míry, umí se nad ně povznést a mávnout nad nimi rukou. Mezi těmito znameními panuje tedy často až překvapivá shoda. Nadto oba milují umění, hudbu a zpěv, mají tak proto při společném soužití o dobrou náladu postaráno.

Lev x Lev

Pohled na dva lvy svádějící boj v savaně je přesným předobrazem toho, jak bude vypadat vztah dvou Lvů v životě. Pýcha a touha po moci a převaze nezřídka zmaří snahy o harmonický vztah. Oba chtějí mnohé dokázat a oba chtějí vládnout. Ani v jejich vztahu tudíž nejde o lásku, nýbrž o soutěž a snahu prosadit vlastní vůli. Pokud se jim ovšem podaří tento aspekt své osobnosti potlačit a spojí své síly, jsou téměř neporazitelní. Spojení dvou Lvů není nemožné. Najdou-li se dvě upřímná Lví srdce, vytvoří silné pouto, které je přínosem nejen pro jejich rodinný život, nýbrž pro celé lidstvo.

Mohlo by se vám líbit

Posvátný indický horoskop: Poznejte svou karmu a to, co o vás vypovídá

Indové věří, že hvězdná znamení ovlivňují nejen charakter, ale celkovou osobnost člověka. Přestože jejich astrologie je stará více než 5000 let, inspiruje dodnes. Najděte si své znamení a zjistěte, co vás čeká.
elle.cz

Panna x Beran

Zdrženlivost Panny podnikavého a aktivního Berana přímo dráždí. Do jisté míry ji však dokáže vnímat jako výzvu a jako každé ohnivé znamení je poháněn touhou zdolávat překážky. Proto ho vztah s Pannou nezvykle láká. Pokud Panna najde odvahu překonat svůj ostych, odhalí Beranovi netušené dimenze lásky. Mají rozdílné povahy, ale překvapivě spolu umí dobře vyjít. Základním předpokladem je, že Beran bude Panně naslouchat a ta bude na oplátku shovívavá k Beranovým experimentům.

Panna x Býk

Panna bývá ostýchavá a rozvážná. To může živelného a vášnivého Býka odrazovat. Naštěstí je však trpělivý a postupně tak může Panně pomoci zábrany překonat, aby se mu mohla cele oddat. Tehdy se rodí dlouhodobě šťastný vztah naplněný souladem a pochopením, založený na vzájemné důvěře a lásce. Panna se však musí hlídat, aby svého partnera neustále nehodnotila a netepala, Býk by se měl zase mírnit v experimentování v sexu, z něhož bývá Panna nesvá a v nepohodě.

Panna x Blíženci

Tato dvě znamení se ve vztahu setkávají poměrně často. To ovšem neznamená, že jde o harmonické spojení bez mráčků na nebi. Dokud je spojuje společná vášeň, jejich vztah se jeví v naprostém pořádku. Jakmile ale počáteční okouzlení a zamilovanost opadnou, objevují se první zádrhele. Panna často podléhá svým sklonům příliš kritizovat a ačkoli to myslí dobře a snaží se tím vztah zlepšit a posouvat, Blíženec ve svém volnomyšlenkářštví tuto kritiku těžce nese. Vnímá ji jako omezování, což ho přiměje k tomu, že začne hledat cestu, jak ze vztahu uniknout. A třebaže se mnohdy vrátí, nevede to ke zlepšení. Panna pociťuje zklamání a uzavírá se do sebe. Klíčem k překonání problémů je otevřená komunikace. Ne vždy k ní však oba partneři najdou sílu.

Panna x Rak

V tomto spojení se živel vody báječně snoubí s živlem země. Přívětivý a rodinně založený Rak na Pannu nenaléhá, dopřává jí čas, aby se blízkému vztahu mohla postupně otevřít. A Panna umí velmi ocenit, že na ni nespěchá. Nadto Rak dokáže unést občasnou kritiku z její strany a naprosto chápe, že jí jde o zlepšení vztahu. Panna zase po boku Raka rozvíjí svou fantazii a prostřednictvím své důslednosti a puntičkářství ho učí zaměřovat se také na detaily. Dobře si rozumí i po finanční stránce. Výsledkem bývá zpravidla klidný vztah, v němž jen čas od času zavládne tichá domácnost. To je ovšem naprosto v pořádku, oba partneři pak mají prostor se hezky udobřit.

Panna x Lev

Lev potřebuje být středem pozornosti a prahne po obdivu a chvále. Panna je zase pracovitá a neoškliví si ani činnosti, nad kterými Lev jen nevěřícně kroutí hlavou. Lev naproti tomu dokáže přijmout její neustálé soudy a poukazování na chyby a nedostatky, zvlášť pokud se je Panně daří vhodně a citlivě sdělovat. Pokud Panna kárá Lva v soukromí a nikoli před zraky veřejnosti a nesnižuje tak jeho majestát, považuje Lev takovou kritiku dokonce za prospěšnou. Vnímá ji jako příležitost k vlastnímu zdokonalení a růstu. Lev s Pannou se výborně doplňují. Skřípat to ale může v ložnici. Lev je živočišný a živelný, ostýchavá Panna mívá naopak zábrany. Pokud se však Lvovi podaří zažehnout v Panně vášeň, má jejich spojení šanci fungovat dlouhodobě.

Panna x Panna

Vrána k vráně sedá, rovný rovného si hledá. To by se dalo říci o dvou lidech ve znamení Panny, vzájemně se totiž silně přitahují. Nicméně přitažlivost není trvalou hodnotou. Osud jejich vztahu závisí na tom, jak se Panny dokáží vypořádat se svou pořádkumilovností a potřebou dokonalého řádu. Budou-li obě hovět svým slabostem, dospějí do bodu, kdy se ve vztahu začnou příšerně nudit. Oběma Pannám totiž bude chybět potřebná špetka chaosu v jinak dokonale uspořádaném životě. Pokud se jim podaří najít cestu, jak nudu zahnat, pak bude jejich soužití perfektní. V opačném případě přijdou na řadu výčitky, mnohdy až krutá kritika a pitvání se v malichernostech, které vyvrcholí rozchodem.

Mohlo by se vám líbit

Prastarý perský horoskop: Co napoví o vašich vlastnostech a osudu?

V každé kultuře se hledaly významy a symboly, které pomáhaly člověku pochopit jeho osud. Prastarý perský horoskop třinácti zvířat inspiruje i dnes, v 21. století. Co můžete vyčíst z jeho řádků?
elle.cz

Váhy x Beran

Na počátku vztahu k Beranovi jemné a diplomatické Váhy vzhlížejí a obdivují ho, časem ale zjišťují, že se nedokáží sžít s jeho neklidnou povahou. To, co Beran považuje za běžný způsob komunikace, vnímají Váhy jako hrubost. Pochopí-li to Beran a pokusí-li se o jemnější projev, dokáží spolu existovat. Jde to však ztuha. Váhy jsou konec konců skrytě dominantní, nepoddajné znamení. Protikladné postavení Berana a Vah ve zvěrokruhu si zkrátka vybírá svou daň.

Váhy x Býk

Oběma znamením vládne bohyně lásky, harmonie a krásy Venuše. Váhy jsou v jádru velmi silné a nepoddajné znamení, nemají však v povaze usilovat o převahu. Přednost dávají diplomatickým řešením. Díky své ohleduplnosti a umění vyjednávat si Váhy dokáží Býka na dlouho zcela omotat kolem prstu. Býk naproti tomu oceňuje, že mu dopřávají dostatek prostoru, aby mohl dosyta projevovat svou dominantní povahu. Kamenem úrazu v tomto vztahu bývá žárlivost. Váhy svým bohémským způsobem života žárlivého Býka nezřídka provokují, což vyvolává hádky.

Váhy x Blíženci

Tato dvě vzdušná znamení pojí především intelekt. Zpravidla mezi nimi funguje silná přitažlivost. Výborně si rozumí a jsou si velmi blízká. Mají mnoho společných témat, která sdílejí. Proto když pomine prvotní vášeň a zamilovanost, mají si spolu stále co říci. Aby jim to dokonale klapalo, neměl by Blíženec zapomínat na to, že Váhy prahnou po společnosti. Je třeba brát je mezi lidi, do restaurace a za kulturou. Váhy se Blíženci odmění tím, že mu dopřejí prostor k tomu, aby mohl zazářit. Spokojenost je pak na obou stranách.

Váhy x Rak

Váhy jsou svou přirozeností velmi společenské, naproti tomu Rak je silně domácky založeným znamením. Je šetrný, nerad utrácí za luxus, raději investuje do zařízení domácnosti. Váhy na rozdíl od něj rády vydají peníze za přepychové společenské šaty a doplňky. Pro oba jsou důležité vztahy, nicméně pro každého trošku jinak. Vztah mezi nimi je tedy sice možný, ovšem nikoli bezproblémový. Pokud si Rak zvykne na to, že se život nebude točit jen kolem sporáku a domácího krbu a Váhy zase udrží na uzdě svou touhu po společnosti, mohou si rozumět.

Váhy x Lev

Lev i Váhy jsou společenská znamení se slabostí pro umění. Na tom lze založit i jejich společné soužití. Jistý zádrhel může způsobit vášnivost Lva, kterou se budou Váhy pokoušet krotit. Situaci ale zachrání vrozené diplomatické umění Vah, které si se Lví vášní dokáží poradit, aniž by Lva potlačovaly a snižovaly jeho majestát. Pokud se v takovémto vztahu potkají dvě kultivované osobnosti, utvoří báječný svazek, který bude vzorem i pro ostatní.

Váhy x Panna

Panna je velice pořádkumilovná. Hledá stálost a řád. Naproti tomu Váhy jsou bohémové a umělci. Do života Panny dokáží vnést čerstvý vítr, radost a vzrušení. Aby spolu tato znamení mohla dobře vycházet, je ale zapotřebí na obou stranách trochu zapracovat. Panna se musí naučit přijmout a nekritizovat občasnou marnotratnost a zahálčivost Vah. Váhy zase musí pochopit, že jisté věci není Panna schopna řešit jinak než systematicky a s rozvahou. Oběma znamením je však vlastní  jemnost a mírnost, milují pohodu a něhu. Pokud si tedy hned v začátku stanoví hranice a pravidla společného soužití, mohou utvořit celkem harmonický pár.

Váhy x Váhy

Váhy coby bohémské vzdušné znamení milují umění a nedokáží žít bez lásky a harmonie. Když se setkají dva lidé ve Vahách, zpočátku jde přímo o spojení snů, které je plné radosti a vzájemného obohacení. Potíž nastává ve chvíli, kdy je doma potřeba vyprat, navařit a vyžehlit. Po praktické stránce Váhy zrovna nevynikají. Naštěstí se díky vrozeným diplomatickým vlohám obou partnerů daří páru i tento problém překonat a dospět ke shodě. Pokud se na rozdělení úloh nedomluví, jednoduše to vyřeší tak, že povolají na pomoc babičku, tetu nebo hospodyni. Váhy mají mimořádně silné charisma, proto se jim vždy snadno dostane pomoci zvenčí. Ovšem stejně jako v ostatních případech spojení dvou stejných znamení, je třeba dát pozor na to, aby se partneři nezačali nudit. K tomu ovšem díky šíři a různorodosti jejich zájmů dochází u Vah jen zřídka.

Mohlo by se vám líbit

Indiánský horoskop: Odhalte, jaké zvíře v sobě ukrýváte

Horoskop podle indiánských znamení přináší tradiční popis vlastností, zaměřuje se ale také na oblast práce, vztahů a na silné a slabé stránky osobnosti.
elle.cz

Štír x Beran

Oběma těmto znamením vládne Mars. Proto bývá jejich vztah dynamický a plný dramatických zvratů. Mezi Štírem a Beranem obvykle plane silná vášeň. Tito dva si umí hluboce vychutnávat společné chvíle, ovšem stejně tak si dokáží příšerně lézt na nervy a vzájemně si odporovat. Beran má v povaze potřebu objevovat nové a neznámé, což Štírovi zpočátku imponuje, ale časem mu začne tato vlastnost vadit a dokonce na Beranovy podniky žárlí. Beran je čím dál znechucenější a partneři začnou bojovat o moc. Mnohdy je to boj dost agresivní. Bývá to obvykle krátký, ale intenzivní a nezapomenutelný vztah.

Štír x Býk

Zpočátku to mezi Býkem a Štírem přímo jiskří přitažlivostí a vášní. Postupem času se ale mezi nimi prohlubují neshody. Rozdílnost názorů je pro ně nepřekonatelná. Štír je hloubavý a mnohdy až příliš přímočaře a otevřeně říká Býkovi věci, které se mu nelíbí. Jestliže tato dvě znamení přesto nakonec zůstanou spolu, bude zapotřebí učinit ve vztahu celou řadu zásadních kompromisů.

Štír x Blíženci

Přitažlivost mezi Štírem a Blíženci je zprvu přímo magnetická. Blíženec by si ale měl být vědom toho, že se poutá k mimořádně žárlivému protějšku. Pro přelétavého a volnomyšlenkářského Blížence to totiž může představovat velký problém. Štír ho sice až magicky přitahuje, nicméně jeho touha po svobodě je silnější. Také rozchod těchto dvou partnerů se neobejde bez potíží. Pokud Blíženec opouští Štíra, musí to provést opravdu šikovně, aby si z něj neudělal úhlavního nepřítele.

Štír x Rak

Rakova oddanost a rodinné založení Štíra velmi láká. Domácký Rak je věrný, což žárlivému Štírovi dokonale vyhovuje. Získává tak prostor být v pozici silnějšího. Rak si naproti tomu váží jistoty a ochrany, kterou mu Štír poskytuje. Tato dvě znamení mají silné předpoklady utvořit pevný a trvalý  vztah. Jen si oba musí dát pozor na to, aby se nechovali příliš majetnicky a dopřáli druhému i jistý díl svobody.     

Štír x Lev

V tomto spojení se setkávají dvě nejsilnější znamení zvěrokruhu. Jejich hlavním úkolem je tedy naučit se vzájemně respektovat a projevovat si úctu. Jinak spolu nevydrží dlouhodobě fungovat. Pro jejich společné soužití je nezbytné mít vůli nacházet střední cestu a rozdělit si role a úkoly. Podstatná je pro ně souhra v milostném životě. Pokud se jim podaří v této oblasti sladit, bude se jejich vztahu dařit a najdou společnou řeč. Štír se rád realizuje doma, neboť je svým založením spíše introvert, Lev naproti tomu je otevřený a hovorný a může tak svou potřebu dominance uplatňovat ve společnosti.

Štír x Panna

Praktická Panna nechá Štíra prosazovat si svou. Štír to umí velice ocenit, nicméně mnohdy na Pannu až příliš naléhá v oblasti sexu. Panna to Štírovi vyčítá, což on těžce nese. Proto se stává, že hledá potěšení v jiných, povolnějších vodách. Pochopí-li však Štír, že na Pannu musí jít opatrně a polehoučku, časem dosáhne svého. Tento způsob je pro Pannu přijatelnější, dokonce nezřídka Štíra i mile překvapí.

Štír x Váhy

Jemné Váhy se silnému Štírovi podřizují jen velmi nerady. Tato dvě znamení dokáže spojit především dobrý sex. Pokud se sladí v ložnici, pak si najdou cestu, jak fungovat i v dalších oblastech. Ovšem pozor na žárlivost. Váhy jsou pro opačné pohlaví přitažlivé a občas rády flirtují, což Štíra dráždí. Pokud si ale Štír uvědomí, že musí svému vzdušnému partnerovi dopřát i jistou volnost a Váhy si odpustí eskapády mimo vztah, pak mají naději, že jim to bude dlouhodobě klapat.

Štír x Štír

Spojení dvou Štírů je plné náruživé vášně a co o něm rozhodně nelze říci je, že by bylo nudné. Nuda v tomto vztahu opravdu nemá místo. Je až neuvěřitelné, jak živý a proměnlivý po všech stránkách je a jak ryzí upřímnost v něm panuje. Štíři jsou introverti a proto si dokonale vystačí sami. Spojuje je vysoká inteligence a záliba v milostných, někdy až tantrických hrách. Harmonii  může narušit žárlivost, která je oběma partnerům vlastní.

Mohlo by se vám líbit

Romský horoskop: Objevte svůj symbol a poodhalte budoucnost

Kouzla a čáry byly odpradávna spojené s věšteckým uměním romského národa. Ženy četly budoucnot z křišťálových koulí, z čar na dlani nebo pomocí výkladu karet. Až do dnešní doby si Romové zachovali svůj vlastní horoskop, čítající hned 12 znamení. Co všechno v něm o sobě můžete zjistit?
elle.cz

Střelec x Beran

Beranova bojovnost a Střelcova záliba v lovu, který je ve své podstatě vlastně také bojem, pojí tato dvě ohnivá znamení v náruživém vztahu, který ovšem oběma obzvlášť vyhovuje. To, co by pro ostatní bylo už za hranou snesitelnosti, považují tito dva za hru a vzájemné škádlení. Třebaže jsou oba vznětliví a mívají doma hotovou Itálii, bývá ku překvapení vnějších pozorovatelů, sousedů a těch, kteří se třeba nechtěně nachomýtnou k jejich střetům, jejich vztah stálý.

Střelec x Býk

Ohnivého Střelce, který si potrpí na svou nezávislost, rozčiluje Býkova potřeba nadvlády a sklony přivlastňovat si partnera. Jejich vztah je jen těžko udržitelný. Tato dvě znamení jsou příliš rozdílná. Střelec je svou povahou filosof, Býk vyznává zdravý selský rozum. Střelcovy úvahy mu občas připadají ‚‚ulítlé’’. Pro tato dvě znamení je potřeba sestavit podrobný horoskop, prozkoumat a zohlednit postavení všech planet, nejen samotného Slunce.   

Střelec x Blíženci

Obě znamení jsou neklidná a svobodomyslná. To by je mohlo spojovat, i když jistá neslučitelnost daná protikladným postavením ve zvěrokruhu je v jejich případě zřejmá. Blíženci jsou veselí a přímí, Střelec na jejich vkus až moc hloubá a rozumuje. Proto se do něj časem začnou strefovat a to se Střelce dotýká. V takových momentech dokáže neovladatelně vybuchnout a Blížence vylekat. Pokud se partneři nenaučí ovládat negativní rysy svých osobností, pak jejich vztah shoří ve vášnivém ohni vzájemných sporů, hádek a výčitek.

Střelec x Rak

Spojení s Rakem Střelce velmi láká. Toto rodinně založené znamení považuje za skvělou kořist. Ani Rakovi není vztah se silným Střelcem, který je schopen mu poskytnout ochranu, proti srsti. Musí být ovšem velice opatrný a nepodléhat nutkání Střelce spoutat. Nesmí jednat okatě, aby ho nevyplašil, jinak Střelec uteče. Dokáže-li být Rak trpělivý a dopřeje svému dobrodružnému partnerovi trochu svobody, možná se klidnějšího soužití naděje ve stáří.

Střelec x Lev

Dvě znamení, která srší silou a ohněm. Může mezi nimi panovat hluboké porozumění. Střelec má své ideály a touhu po dobrodružství, v nichž ho Lev ochotně a rád podpoří. Střelec zase nemusí být za každou cenu středem pozornosti. Dokáže vystihnout tu pravou chvíli, kdy Lva ocenit. Navzájem se zahrnují láskou, jsou k sobě nanejvýš upřímní a druhému dokáží dopřát svobodu.

Střelec x Panna

Jeden hot a druhý čehý. V tomto vztahu je každé znamení z jiného těsta. Panna potřebuje systém a pořádek, jak v práci, tak v životě. Střelec je naproti tomu srdcem dobrodruh, který narozdíl od Panny nerad plánuje na dlouho dopředu. Pokud se partneři v těchto znameních potkají v pozdějším věku, může jim to vydržet. Panna Střelci vytvoří rodinné zázemí a ten jí na oplátku nabídne pestrý život. Tato dvě znamení spojují slabost pro filosofii a duchovno.

Střelec x Váhy

Dobrodružná povaha Střelce Vahám imponuje. Doslova v mžiku se dokáží spřátelit. Naproti tomu v romantickém vztahu jim to často drhne. Ačkoli jsou Váhy duší bohémové, v porovnání se Střelcem v jádru touží po konzervativnějším a usedlejším životě. Pokud spolu chtějí vydržet, musí se Váhy naučit tolerovat Střelcovy výlety za hranice všedních dní a úkolem Střelce je naopak naučit se je udržovat v rozumné míře.

Střelec x Štír

Optimismem sršící Střelec Štíra silně přitahuje. Obvykle se potkají někde na cestách za dobrodružstvím. Spojuje je vášeň pro neznámo a tajemno. Mohou spolu prožít krásný a vášnivý vztah, který ovšem není založen čistě jen na sexu, nýbrž má i citový a intelektuální rozměr. Potíže nastávají, pokud Štír neovládne svou žárlivost a pesimismus. Pokud ho tyto emoce a nálady opanují, najde si Střelec zábavu jinde.

Střelec x Střelec

V tomto vztahu se potkali dva dobrodruzi. Společně putují životem a zažívají jedno dobrodružství za druhým. Idylka se ovšem pokazí ve chvíli, kdy se jeden ze Střelců tohoto vzrušujícího života nabaží a zatouží se usadit, kdežto ten druhý ještě ne. Tehdy nastává opravdový chaos. Východisko z této situace lze najít jen s notnou dávkou tolerance a humoru.

Mohlo by se vám líbit

Horoskop: Valentýnský týden přináší štěstí třem znamením zvěrokruhu

Od 9. do 15. února 2023 se hvězdy srovnávají, aby nám konečně poskytly krásné okamžiky. Valentýn je ideální čas nechat vše jít a jednat s otevřeným srdcem. Emoce budou o něco intenzivnější a příští týden čeká tři znamení zvěrokruhu týden snů.
elle.cz

Kozoroh x Beran

V tomto vztahu se potkala dvě rohatá a hlavně zvlášť zarputilá znamení. Není tedy nijak překvapivé, že jejich spojení bude provázeno neustálými souboji o moc. Rychlý a akční Beran Kozoroha vytáčí. Berana naopak rozčiluje partnerovo zpátečnictví. Tento vztah je udržitelný pouze za cenu mnoha kompromisů, kterých však mnohdy ani jeden z partnerů není schopen. Naděje jim svítá, pokud při nich stojí štěstí a příznivé ascendenty hvězd.

Kozoroh x Býk

Tyto partnery spojuje živočišná vášeň. Nadto jsou oba prakticky vybavení do života a proto si rozumí a většinou spolu dlouho vydrží. Nesoulad se může projevit v emocionální rovině. V tomto ohledu jsou každý z jiného těsta. Oba si ale uvědomují, co je v jejich životě skutečně důležité a v podstatných otázkách se obvykle dokáží shodnout. Zvláště tehdy, jsou-li už ve vztahu hlouběji ponořeni. Neváží se totiž zbrkle a bezhlavě. Zda se jim vyplatí do vztahu jít, si raději dvakrát rozmyslí hned na jeho počátku.

Kozoroh x Blíženci

Tato znamení jsou příliš rozdílná na to, aby spolu dokázala dlouhodobě fungovat v harmonickém svazku. Blíženec je přelétavý, Kozoroh naopak velice stálý a konzervativní. Tento rozpor oba silně dráždí. Kozoroh není s to dopřát Blíženci svobodu, kterou potřebuje. A Blíženec zase nemá v povaze nechat se omezovat. Rozptýlení a volnost jsou pro něj silnějším lákadlem než materiální zabezpečení, které mu může Kozoroh poskytnout. Na to, aby společně dosáhli kompromisu, nemá ani jeden z partnerů dostatek trpělivosti.   

Kozoroh x Rak

Kozoroh coby silně pragmatické znamení bývá poměrně chladný v lásce. Citově hluboce založeného Raka může tato skutečnost zraňovat. Sám je připraven cit rozdávat plnými náručemi. Pokud se tato dvě znamení dají dohromady, připomíná jejich spojení spíše pracovní vztah. Kozoroh umí ocenit Rakovo umění vytvořit harmonický domov, starostlivou péči o domácí krb a pozornost, kterou ho dokáže zahrnout. Rak zase vítá Kozorohův praktický přístup k životu. Pokud ani jeden z nich nehledá rozptýlení mimo vztah a nemá sklony k nevěře, mají šanci spolu vydržet opravdu dlouho. S věkem se upjatost Kozoroha postupně vytrácí a bývá vřelejší. Možná až tehdy konečně vyzná Rakovi lásku a projeví vděk za to, že ho po celé dlouhé roky věrně provázel.

Kozoroh x Lev

Lva vystihuje otevřenost, srdečnost a živelnost. Kozoroh je ve svých citech a projevech mnohem zdrženlivější a chladnější. Právě tuto jeho vlastnost dokáže Lev svou energií zjemnit. Navíc Lvovi vyhovuje, že mu Kozoroh dopřává prostor zazářit a vyniknout. Tyto dvě rozdílné povahy spojuje mimo jiné i touha po kariéře a udržování tradic. Nicméně nezřídka se stává, že Kozorohův chlad uhasí plamen vášně vřelého Lva a ten ho opustí.

Kozoroh x Panna

Vládcem znamení Kozoroha je Kronos nebo-li pán času. Panna je přesná, praktická a stojí nohama pevně na zemi. Proto si budou v mnohých ohledech vyhovovat. Spojuje je praktické založení, šetrnost a společné záliby. Vždy si mají co říci. I co se týká sexuality, jsou velmi kompatibilní. Jejich vztah patrně nebude naplněn spalující vášní, což ale ani jednomu z partnerů nijak nevadí. Do společného vztahu vstupují po zralé úvaze. V mnohých ohledech jde o pragmatické, dobře promyšlené spojení, které má potenciál vydržet velice dlouho.

Kozoroh x Váhy

Obě tato znamení spojuje ambice dosáhnout v životě společenského postavení na úrovni. Váhy podnikavého Kozoroha obdivují za to, že dokáže snadno vydělat peníze. Kozoroh má zase rád po svém boku šarmantního partnera, kterým se může pyšnit. Nesdílí ovšem míru potřeby společenského vyžití. Zatímco Váhy společnost vyhledávají a vyžadují, Kozoroh naproti tomu se bez ní téměř docela obejde. Na jeho vkus jsou navíc Váhy málo pracovité a marnivé. Proto je nezbytné, aby se Váhy krotily ve zbytečném utrácení. V opačném případě bude ve vztahu panovat napětí.

Kozoroh x Štír

Kozoroh přináší do tohoto vztahu jistotu, současně ale i svou typickou nepřístupnost změnám. To ovšem Štírovi paradoxně vůbec nevadí. Sám je vážný a hloubavý. Díky přirozené inteligenci na obou stranách a umění vzájemného respektu se mezi nimi utváří pevný a vroucí vztah založený na hlubokých hodnotách a porozumění. Štír do vztahu vkládá svou fantazii a cit. Kozoroh na oplátku podporuje Štíra v oblasti financí. Tato silná a zralá znamení spolu vydrží dlouho, jen by se měla více otevírat jedno druhému.

Kozoroh x Střelec

Dobrodružnou povahu a cestovatelské touhy Střelce snáší Kozoroh jen horko těžko. Ale je třeba vytrvat! Pro tento vztah více než pro kterýkoli jiný platí úsloví ‚‚trpělivost růže přináší”. Říká se totiž, že čím je Kozoroh starší, tím je hravější. A u Střelce je tomu přesně naopak. Pokud tedy partneři vytrvají, dříve nebo později se jejich energie vyváží a vztah se harmonizuje.

Kozoroh x Kozoroh

Spojení dvou Kozorohů obvykle slibuje hluboký vztah založený na dlouhodobém vzájemném poznávání. Pokud se tito dva páni času rozhodnou být spolu, jejich pouto může trvat opravdu věčně. Pozor si musí dát na to, aby nezapomínali na romantiku a nenechali svůj vztah zabřednout do ryze praktického režimu fungování, neřešili pouze kariéru a hmotné zabezpečení rodiny. Alespoň o víkendu by si měli partneři dopřávat chvilku pro sebe. Vždyť k čemu je drahý krb v domě, když v něm vyhasl plamen lásky?

Mohlo by se vám líbit

Týdenní horoskop pro všechna znamení zvěrokruhu od 13. února

Nadcházející týden od 13. února se ponese v duchu konfrontace s vlastním strachem a tématy, která jsou pro nás těžká. Čeká nás období zdánlivě náročné, přesto jej můžeme prožít tak, aby nás tyto dny nepřeválcovaly. Bude však zapotřebí jít více do hloubky a prozkoumat záležitosti, před kterými stále utíkáme. Na co dalšího bychom se měli připravit? Přečtěte si náš originální horoskop pro každé znamení zvěrokruhu a získejte náskok.
elle.cz

Vodnář x Beran

Vzdušné znamení Vodnáře dokáže v Beranovi rozdmýchat plamen vášně. Skvěle mezi nimi funguje chemie. Pro společné soužití je ovšem klíčové, podaří-li se jim sladit i mimo ložnici. Beran nesmí zapomínat dopřát Vodnáři svobodu v rozhodování. A Vodnář se zase musí vyvarovat toho, aby Beranovi vnucoval své revoluční názory.

Vodnář x Býk

Pro zemitého a pomalého Býka je pozemská láska o něco důležitější než pro vzdušného Vodnáře. Toho silněji láká duchovno a nerad se váže. Tento nesoulad se může projevit Býkovou žárlivostí. Spojení těchto dvou znamení je proto možné pouze s notnou dávkou tolerance a sebezapření. Pokud má jejich společné soužití fungovat, musí Býk potlačit svou panovačnost a Vodnáře nesvazovat, zatímco Vodnář na druhé straně musí ovládat své volnomyšlenkářštví a nedráždit Býka máváním červeného šátku před očima.

Vodnář x Blíženci

Vztah těchto dvou vzdušných znamení je naplněný lehkostí. Spojení vzduch-vzduch plyne hladce a bez komplikací. Revolučního Vodnáře Blíženec intelektuál skvěle doplňuje a v mnohých ohledech ho rozvíjí a obohacuje. Ten se s ním proto cítí příjemně a pohodlně. Vodnář překvapivě poskytuje Blíženci jistou stabilitu. Oba si v partnerství cení volnosti a proto si ji také vzájemně dokážou dopřát. A i když přes vzájemné sympatie a souhru jejich svazek nevydrží navždy, zůstávají si nadále blízkými přáteli.

Vodnář x Rak

Pro rodinně a citově založeného Raka je vztah s Vodnářem opravdovou výzvou. Je pro něj však příležitostí odpoutat se od minulosti. Spontánní Vodnář ovšem s upjatým Rakem mnohdy ztrácí trpělivost. Rak zase neumí Vodnáři tak docela odpustit jeho milostné eskapády. Aby jim vztah vydržel, je třeba, aby oba přistoupili na mnohé kompromisy. Pokud se jim podaří najít společnou řeč, bude se Vodnář k Rakovi vždy vracet. Potřebuje totiž zázemí — a to umí Rak vybudovat nejlépe.

Vodnář x Lev

Zde se setkávají dvě silné osobnosti, obě velmi pozitivně naladěné. Na počátku je jejich vztah úžasným dobrodružstvím. V této dvojici je to Lev, komu více záleží na vnějších záležitostech, třebaže v jádru má srdečnou povahu. Vodnář je zase více duchovně založený. Nadto má svou hlavu. Od nejsilnějšího znamení si nenechá rozkazovat. I když se to na první pohled nezdá, je Vodnář novátor a průkopník. Ve spojení Vodnáře se Lvem tak mnohdy vzniká střet zájmů. A tak se Vodnář občas rozhodne raději frnknout dřív, než mu dá Lev kopačky.

Vodnář x Panna

Vodnář i Panna jsou technicky zaměřená znamení. Panna se orientuje na tradiční obory, Vodnáře lákají inovace. Kdyby se potkali v roli kolegů v práci, mohlo by to přinést nebývalé výsledky na poli vynálezů a technologií. V tomto směru se dokáží výborně doplňovat. Vodnář přichází s novými nápady, Panna do práce vnáší efektivitu a řád, které Vodnář postrádá. Podobné je to i v milostném vztahu. Vodnář do něj vnáší jistou dávku inovace, aby naboural stereotyp a Panna ovládá umění ji úspěšně zapracovat do koloběhu běžného života. Na určitý nesoulad mohou narazit v sexuální oblasti. Panna vyznává stálost a věrnost. Vodnář věčně někde poletuje a to ji trápí. Jeho nestálost bývá často předmětem sváru a to navzdory tomu, že Panna v jádru dokáže Vodnáře pochopit. Proto je důležité, aby se Vodnář naučil přijímat kritiku a Panna zase dokázala přimhouřit oči nad jeho občasnými úlety. Za takových okolností spolu vydrží fungovat dlouhodobě.

Vodnář x Váhy

Vzdušný živel spojuje tato dvě znamení ve svazku, který je naplněn hlubokou blízkostí a přátelstvím. Oba partneři mají slabost pro umění a jsou společenští. Současně však vzájemně respektují své hranice a dokáží si dopřát svobodu. A to je ještě více sbližuje. Malounko váznout to může v praktickém životě. Váhy svým bohémským přístupem k životu poněkud opomínají přispívat k řádnému fungování domácnosti a Vodnář je vlastně také docela nepraktický individualista. V tomto případě jsou to právě Váhy, které by se měly chopit otěží. Pokud si to zvládnou vzít na povel, pak bude jejich soužití fungovat dlouhodobě v harmonii a lásce.

Vodnář x Štír

Svobodomyslnost vzdušného Vodnáře není nic pro majetnického a žárlivého Štíra. Vodnář, který rád tráví čas mimo domov, naproti tomu nemůže snést Štírovu touhu ovládat a vlastnit. Oba jsou ovšem inteligentní a mají dar empatie a porozumění. Tato skutečnost jim může pomoci, pokud by se i navzdory značné rozdílnosti povah rozhodli zůstat spolu. Štír ale musí být opatrný v sexuální oblasti. Od Vodnáře ať raději neočekává velkou náruživost.

Vodnář x Střelec

Oba rádi objevují nové obzory a dokáží se skvěle doplňovat. Sdílí kulturní a duchovní hodnoty a spojuje je hluboká lidskost a altruismus. Vodnář je v mnoha ohledech revolucionář, což dobrodružný Střelec nejen toleruje, ba dokonce obdivuje. Buď cestují společně, anebo si na čas dopřejí svobodu a pak se o své zážitky podělí. Optimisticky založený Střelec dodává Vodnářovi energii, kterou potřebuje. Dokonce přichází i s novými podněty a plány společné budoucnosti.

Vodnář x Kozoroh

V tomto vztahu se setkávají dvě vyzrálé osobnosti, které ovšem neumí odhalit své nitro. Vodnář naoko působí, že s city nemá problém. Navíc je stejně jako Kozoroh poměrně konzervativní. Tomuto vztahu proto někdy může chybět romantika a vášeň. Partneři se budou spolu raději zaobírat technologiemi a vývojem situace na burze, než jeden druhým. Podaří-li se jim prolomit ledy, mají naději na hluboké přátelství, které je časem přivede třeba až před oltář.

Vodnář x Vodnář

Dva Vodnáři si překvapivě velice dobře rozumí. Díky jejich širokému rozhledu nedochází v jejich případě k tomu, že by se časem začali nudit, jako je tomu u jiných párů stejného znamení. Vládne mezi nimi porozumění, potkávají se v názorech i v sexu. Pokud by náhodou narazili na problém a vztah ukončili, přesto zůstanou přáteli. Mnohdy se též angažují v projektech na pomoc přírodě a planetě.   

Mohlo by se vám líbit

Krystaly, amulety a nejpověrčivější návrháři

Numerologie, speciální talismany a šťastná čísla. Móda je sice především byznys, ale ti, co ji tvoří jsou někdy vzdáleni všemu racionálnímu. Místo toho jsou návrháři mnohdy v zajetí praktik, která nemají s přízemním světem nic společného.
elle.cz

Ryby x Beran

Klidné Ryby jsou pro podnikavého a akčního Berana to pravé ořechové. Jejich citlivá povaha snese Beranovu nepoddajnost a potřebu prosazovat vlastní vůli. Ryby jsou romantičtí snílci s hlubokou empatií, která ohnivého Berana přímo uchvacuje a dokáže ho naprosto odzbrojit. Ačkoli by se možná zdálo, že jsou protichůdnými živly, neznamená to, že voda musí oheň nevyhnutelně uhasit. Naopak, někdy může oheň přivádět vodu k varu. Proto mezi Rybami a Beranem může vzniknout překvapivě nadějný a hezký vztah.   

Ryby x Býk

Obě znamení jsou silně romanticky a sexuálně založená, každé z nich má však své zvláštní potřeby. Pokud Býk najde pochopení pro snílkovství Ryb, ponechá jim svobodu ve fantazírování a poskytne jim přitom ochranu a bezpečí, vybudují si dlouhodobý a harmonický vztah. Empatické Ryby poskytnou Býkovi podmínky pro rozvíjení fantazie. Až ony mu odhalí, kolik je toho na světě k objevování. Zejména zpočátku mohou Ryby Býkovi připadat až příliš zasněné a ztracené mimo realitu, naopak Rybám se Býk může jevit jako velmi přízemní realista. Během vzájemného poznávání a společného soužití mají šanci se perfektně vyladit a vycentrovat.

Ryby x Blíženci

Ryby jsou citlivé a empatické, Blíženci zase hraví a zvídaví. Nastavení Ryb bude Blížence alespoň po nějaký čas velice lákat a přitahovat. Ovšem na vkus Ryb jsou Blíženci příliš nestálí. Jejich vztah obvykle nemívá dlouhého trvání. Vydrží přesně do chvíle, kdy Ryby odloží růžové brýle. S nimi mohly pořád doufat, že se partner změní, ale v okamžiku, kdy se jich zbaví a prohlédnou jeho podstatu, rychle odplouvají do jiných vod. Blíženci si z toho ovšem nic nedělají, rychle se oklepou a vydají se hledat nové rozptýlení.

Ryby x Rak

Mezi těmito dvěma vodními znameními panuje soulad snad ve všech myslitelných oblastech: ať už jde o milování, zařizování bytu, společnou práci nebo výchovu dětí. Těch mívají mnohdy celý ranec. A pokud se jim navíc narodí potomek v jiskřivějším znamení, utuží to rodinný život ještě silněji. Jejich ratolesti se navíc postarají o dostatek vzruchu a rozptýlení, které zaženou jakýkoli náznak nudy, jež by jinak v jejich poklidném soužití hrozila.

Ryby x Lev

Tento vztah má už od počátku jasného vůdce. Jak se dá očekávat, je jím samozřejmě Lev. Pasivnější Ryby výrazného a silného Lva nekonečně obdivují, což Lvovi, který prahne po pozornosti, přirozeně imponuje. Ovšem nikoli donekonečna. Ryby jsou na Lvův vkus až moc přecitlivělé. A to mu začne postupně lézt na nervy. Pokud si tato dvě znamení přejí zůstat spolu, vyplatí se spojit fantazii Ryb a tvořivost Lva v nějaké smysluplné činnosti. Lev zažije úspěch a Ryby naleznou citové uspokojení. Může jít třeba o charitativní či umělecký projekt.

Ryby x Panna

Mezi těmito dvěma znameními nefunguje přitažlivost a zamilování na první pohled. Pokud ovšem mají možnost se poznat a dají vztahu šanci, pochopí, že se mohou vzájemně velmi obohatit a jeden od druhého mnohému naučit. Pragmatická Panna dokáže Ryby, které si plují ve svém snovém světě plném fantazie, do určité míry uzemnit. Dokáže vtisknout jejich fantaziím praktický rozměr a pomáhá jim uvést sny do reality. Pokud to Ryby přijmou, spokojenost bude na obou stranách. Panna se naopak hlouběji otevře duchovním otázkám a vnímání věcí mezi nebem a zemí, kde jsou Ryby ve svém živlu.   

Ryby x Váhy

Ryby a Váhy může spojovat především vášeň pro umění, kterou sdílejí. Bývají z nich hlavně výborní kamarádi. Aby jim ale trvale klapal i romantický vztah, musí se jedno ze znamení chopit otěží a naučit se vést. Ryby jsou snílci, plují si ve vlastním světě. Váhy jsou společenské,  prozíravé a ovládají umění vyjednávat. Obě tato znamení nerada hádají a nerada rozhodují. Když dospějí do bodu, kdy je třeba učinit důležité rozhodnutí, narazí, protože ani jednomu z partnerů se nechce jednat. A jakmile tento pohár nerozhodnosti jednou přeteče, vydá se každý z nich jinou cestou.

Ryby x Štír

Ačkoli jsou tyto dvě povahy dost rozdílné, může být jejich spojení šťastné. Štír dodává jemným Rybám potřebnou sílu a odvahu. Štír zase oceňuje vzájemnou silnou přitažlivost a sexuální náboj mezi nimi. Jeho majetnické pudy Rybám, které se rády váží ve stálém vztahu, nevadí. Naopak je podněcují k umělecké tvorbě a rozvoji fantazie. Jejich energie se skvěle doplňují a společně vytvářejí harmonický celek.

Ryby x Střelec

Tato znamení bývají obvykle až příliš rozdílná na to, aby dokázala dlouhodobě fungovat ve vztahu. Ryby mají rády vztah jistý, Střelec si zakládá na své svobodě a volnosti. V lepším případě si najdou nějaký společný zájem, který je spojí. Může to být umění, sport nebo jiný koníček. I tak budou ovšem oba partneři strádat, neboť jejich představy o vztahu se velmi rozcházejí. V tom lepším případě budou Ryby trpět Střelcovy úlety a budou čekat, až se ze svých eskapád vrátí do domácího přístavu.

Ryby x Kozoroh

Kozoroh stojí nohama pevně na zemi, je to realista, který se vyžívá v praktických záležitostech. Rád přijme jemnou zasněnou Rybu pod svou ochranu. Ona se mu za to odmění láskyplným zázemím klidného domova, kde může čerpat síly k rozvoji své kariéry. Toho si Kozoroh umí považovat — vždyť má svůj cíl a jeho Ryby ho ve všem obětavě podpoří. Vzniká tak hezké spojení praktičnosti a reality se snem. Vztah to bývá pevný a trvalý bez velkých emočních výkyvů.

Ryby x Vodnář

Spojení těchto dvou znamení bývá obvykle velice zajímavé, třebaže na první pohled by se mohlo zdát, že se dost liší a nemají mnoho společného. Ryby mají silně rozvinutou schopnost vcítit se do druhého, Vodnář je intuitivní. Ryby doplňují Vodnáře svou jemností a Vodnář zase umí svou společnici Rybu usměrnit, aby nezaplula do neprobádaných a kalných vod svých iluzí. Hlavně na začátku vztahu se ovšem musí mít Vodnář na pozoru, aby klidnější Ryby nevyplašil svou přímo nadzvukovou rychlostí.

Ryby x Ryby

Žádná dvě znamení spolu neumí tak láskyplně mlčet jako právě Ryby. Vzhledem k tomu, že lidé v tomto znamení jsou velice empatičtí, setkají-li se ve vztahu právě dvě Ryby, dokonale si rozumí i beze slov. Platí to v praktickém životě, ale i z hlediska uměleckého vkusu a v sexu. Mezi těmito páry se často najdou manželství, která projdou těžkou krizí, ale dokáží si vzájemně odpustit a dát se znovu dohromady. A to právě díky schopnosti souznění beze slov, z něhož čerpají inspiraci pro svou další práci.

Zdroj: Autorský článek