Peptidy nebo retinoidy? Zvolte krém, který vaší pleti skutečně sedne

 

A zase to “céčko”...

Vitamin C, často označován jako kyselina askorbová, je v kosmetice skloňován v mnoha pádech. A není divu, je to totiž mimořádně silný antioxidant, který vyhlazuje jemné vrásky, oživuje unavenou pleť, rozjasňuje a redukuje pigmentové skvrny. Pro omlazení pleti je tedy naprostou jedničkou. S jeho použitím je to však trošku složitější. Vitamin C je totiž na světle nestabilní a podléhá degradaci, je tedy důležité, aby výrobky, které ho obsahují, měly tmavý a nepříliš průhledný obal. V opačném případě by jeho účinek výrazně klesl. Výjimku tvoří pouze stabilizované formy tohoto vitaminu, kterých je však na trhu minimum.

Objevte kouzlo peptidů

Ptáte se, které látky jsou zpodpovědné za mladistvý vzhled pleti? Jsou to hlavně peptidy. Vyskytují se přirozeně v pokožce a jsou také jedním ze základním stavebních kamenů kolagenu, alestinu a keratinu. Těch ale tělo produkuje s věkem čím dál méně, takže pleť ochabuje, ztrácí pružnost a začínají se na ní objevovat první linky. Jakmile tedy začnete používat kosmetiku s peptidy, automaticky dáváte kůži signál, aby nelenila a nepřetržitě tyto tři látky vyráběla dál. Výsledkem pravidelné “peptidové” péče je vypnutá, prozářená, hladká a hydratovaná pleť bez vrásek.

Zázrak jménem pentavitin 

Pokud vás trápí suchá a citlivá pleť, budou pro vás výrobky obsahující pentavitin tím pravým ořechovým. Tento sacharidový komplex, který má podobné složení jako naše pokožka, totiž dokonale hydratuje, regeneruje a vyživuje. Je to vysoce účinný regulátor vlhkosti pleti, který funguje i v nejsušších oblastech, kde tradiční zvlhčující látky ztrácejí svou efektivnost. Zároveň dlouhodobě snižuje suchost pleti a její podráždění.

Lék na vrásky, akné i nadměrnou pigmenatci

Do své kosmetické rutiny byste měla rozhodně zařadit i retinol, který je považován za jednu z nejúčinnějších látek pro omlazení pleti. Působí antioxidačně, pleť regeneruje a má na ni řadu pozitivních účinků. Stimuluje regeneraci kožních buněk, podporuje produkci kolagenu v kůži, a díky tomu si poradí s mnoha problémy, mimo jiné s akné, vráskami, nadměrnou pigmentací, rozšířenými póry i povolenými konturami. Na jeho působení je však potřeba si postupně zvykat. Obecně platí, že pokud jste retinol nikdy nezkoušela nebo máte extrémně citlivou pleť, je dobré začít s produktem, který obsahuje retinol v nízké koncentraci, například 0,3 %. Tím předejdete zbytečnému podráždění a vyhnete se nepříjemnému zarudnutí a pálení.

Jak je to s tou kyselinou?

Není to kyselina hyaluronová, ale její složka, takzvaný hyaluronát sodný, který by měl být nazýván tím pravým kosmetickým pokladem. Právě tato látka, jejíž molekuly jsou daleko menší než molekuly kyseliny hyaluronové, a díky tomu snáze prostupuje do pleti, je totiž zodpovědná za pozitivní účinek této „zázračné“ a tolik opěvované přísady. Hyaluronát stahuje vodu do pleti z okolní atmosféry, čímž pokožku vyplňuje, hydratuje, zjemňuje a zlepšuje její vzhled. Zadrží v sobě obrovský objem vody, až tisícinásobek své váhy.

Blahodárná probiotika

Prospěšné účinky probiotik jsou známé již několik desetiletí. Tyto přátelské bakterie přitom ovlivňují nejenom zdraví, ale i vzhled pokožky. Představují totiž bohatý zdroj vitaminů a dokážou bojovat proti spoustě kožních problémů. Hojí ekzémy, akné a mají velmi dobrý vliv na suchou a přecitlivělou pleť. Zároveň chrání proti volným radikálům, které jsou často příčinou stárnutí pokožky.

Předplatné Elle

Elle cover
REKLAMA