Baby botox, recept na věčné mládí. Odstraní vrásky, ale zachová mimiku

Při vyřčení slova botox si asi každý z nás něco představí. Někdo může být zarytým odpůrcem, jiní mohou být intenzivními podporovateli. Jako například Samantha ze Sexu ve městě při slavném citátu: „I don´t really belive in marriage; now botox on the other hand, that works every time“. Že by na tom něco bylo? Odpověď necháme na vás. Raději se ale přesuneme k tématu, kvůli kterému jsme tu – baby botox. Baby botox lze popsat jako malého sourozence botoxu. V obou případech se jedná o proceduru v estetické medicíně, kdy účinnou látkou je botulotoxin. O této látce už bylo napsáno spousta různých článků, i tak je důležité si přiblížit, o co se vlastně jedná.

Mohlo by se vám líbit

Vše, co jste chtěli vědět o botoxu a báli jste se zeptat

Poptávka po kosmetických ošetřeních, včetně botoxu a výplní, od začátku pandemie několikanásobně vzrostla. Dermatologové a plastičtí chirurgové tento boom přisuzují online světu a konferencím na Zoomu, ale i delšímu času rekonvalescence doma, který nyní pacienti mají k dispozici.
elle.cz

Botulotoxin je považován za jeden z nejintenzivnějších jedů, které se vyskytují v přírodě. Najdeme jej i pod názvem botulin. Neurotoxin botulotoxin produkuje velká tyčinková bakterie Clostridium botulinum v anaerobním prostředí, tedy prostředí bez přístupu vzduchu. Smrtelná dávka pro člověka je už kolem 1,3-2,1 ng/kg nitrožilně. Tuto bakterii můžeme nalézt v potravinách kontaminovaných sporami právě této bakterie. Jsou to například špatně tepelně zpracované konzervy, uzeniny a různé jiné nakládané zeleniny. Pro estetickou i jinou medicínu je vyráběn uměle v laboratořích. Proč by si tedy takovou látku chtěl člověk vpravovat dobrovolně do svého obličeje? Jak již bylo zmíněno, jedná se o neurotoxin. Dočasně blokuje nervosvalový přenos, kdy posléze dojde k uvolnění svalu zapříčiňující vznik vrásek. Tyto uvolněné svaly tedy nejsou schopné se stáhnout a vrásku vytvořit a ty díky tomu změknou a zeslábnou. Nemusíte se ale bát, při zákrocích se používají pouze extrémně nízké dávky.

„Ne, raději baby botox“

Baby botox je procedura, která má za cíl vyhlazení vrásek a linek na obličeji, stejně jako botox. Baby v tomto názvu slouží k označení toho faktu, že se při aplikaci používají menší dávky botulotoxinu než při běžném botoxu. Jedná se o poměrně rychlou proceduru při které jsou použity velmi malé jehličky. Baby botox je vyhledáván hlavně za účelem přirozenějšího, osvěženého vzhledu, kdy se procedura zaměřuje na jednotlivé vrásky a jemné linie, hlavně ty, které se vyskytují přirozeně s věkem. Na druhou stranu lze botulotoxin použít i v klasickém lékařství, kdy se skvěle uplatňuje při léčbě příznaků hyperhidrózy, neboli nadměrného pocení. Jedno z řešení pro hyperhidrózu je právě injekce botulotoxinu do potních žláz, kdy posléze dojde k omezení pocení na daných místech.

Mohlo by se vám líbit

Vlasový botox: Injekce vitaminů, která regeneruje vlasy

Jestli jste už někdy vyzkoušeli zázrak jménem botox, pak dobře víte, jak dokáže pleť vyhladit, rozzářit a dodat pružnost. Přemýšleli jste, co dalšího dokáže malé píchnutí botoxu ještě vylepšit? Váš sexuální život? Stav vašeho bankovního účtu? Kondici vlasů? Začněme od konce.
elle.cz

A jaký je v tom rozdíl?

Jaký je tedy rozdíl mezi botoxem a baby botoxem? Zdá se, že obě procedury jsou v jádru stejné. Tomu tak i vlastně je. Mezi klíčové rozdíly patří, jak již bylo zmíněno, množství aplikovaného botulotoxinu, dále také technika aplikace a hlavně komu je baby botox určen. Baby botox se zaměřuje na velmi specifické oblasti obličeje, kdy se používá i pouze třetina dávky normálního botoxu. Je to skvělá alternativa normálního botoxu a zároveň máte menší šanci, že budete mít ztuhlý obličej od injekcí. Baby botox tedy nelze aplikovat na obecnou oblast obličeje, ale musí být vpraven na přesné místo, které potřebuje úpravu. I když se může zdát, že baby botox je bezpečnější, stále se doporučuje na proceduru zajít ke zkušeným dermatologům či do klinik, kde se dá zaručit práce s experty v oboru.

Jste adept pro baby botox?

Pokud s botoxem chcete začít a nikdy jste na žádném zákroku nebyli, tak se doporučuje právě tato procedura. Záleží na tom, kolik práce na sobě chcete udělat a jestli chcete výraznou a dramatickou změnu obličeje. Říká se, že na botox se chodí, když se člověk cítí starý. Tato procedura ale není o tom, aby se člověk styděl za své vrásky či známky stárnutí. Opravdové umění je stárnout s grácií. Člověk může jít na proceduru i jen proto, aby se cítil lépe, svěže nebo si udělal radost. Rozhodně ale před objednáním na termín procedury zajděte na odbornou konzultaci, například k vašemu dermatologovi. 

Mohlo by se vám líbit

Konec pocení i krásnější úsměv aneb Neobvyklé užití botoxu

Stačí pár vpichů neurotoxinu botox, a dostaví se úlevný pocit. Vrásky na čele nebo kolem očí jsou na několik dlouhých měsíců pryč. Věděli jste však, že botox má také celou řadu takzvaných off-label aplikací (za souhlasu pacienta se na základě indikace lékaře užije jinak, než k čemu je primárně registrován)? Jejich spektrum je tak široké, že jsme si na ně museli posvítit. Představujeme vám tak ošetření, které vám možná brzy zcela změní život.
elle.cz

Zdroj: Womenshealthmag.com, Healthline, elle.com