Co si počít v karanténě bez kadeřníka? Exkluzivně radí Martin Tyl

Mezi kadeřnickou branží je jeho jméno pojmem. Práci Martina Tyla můžete prakticky každý měsíc vidět na stránkách prestižních módních magazínů a do jeho rukou se touží dostat většina českých a slovenských celebrit a milovníků módy. Má prostě zlaté ruce a s účesy dokáže kouzlit jako málokdo. My jsme v redakci ELLE vedli v našem soukromém chatu diskuzi o tom, že vzhledem k zavřeným kadeřnickým salonům se nebojíme ven chodit kvůli koronaviru, ale spíš kvůli tomu, abychom nepotkali nikoho známého, kdo uvidíte naše odrostlé vlasy (Prosím, berte to jen s lehkou nadsázkou.) Proto jsme požádali o radu toho nejpovolanějšího...

Na úvod bych chtěla napsat… Chybíš mi. A rozhodně ne jen jako kadeřník, ale také jako přítel. A mám velkou radost, že spolu můžeme hovořit alespoň tady na ELLE.cz. 

Taky mi chybíš a vlastně celý ten socialní kontakt, ale na druhou stranu to má spousty výhod, čas na resty a zamyšlení.

Odrůstající barva, dorůstající ofina, zničené konečky… Co si v aktuálním období karantény počít bez služeb profesionálního kadeřníka? 

Není to ještě naštěstí tak dlouho, nějakou dobu se bez kadeřníka přežít dá. Dělal jsem průzkum a ženy odpovídaly, že to jde i několik měsíců. Jen ty, co mají už teď velký odrost šedin, jsou nešťastné. Když si zastřihnete ofinu, nebo konečky v délce na zádech, tak to kadeřník pak zvládne opravit, ale velkých zásahů bych se vyvaroval. Slibuju, že jestli to potrvá delší dobu, tak začnu učit self-cutting online. (Smích!)

Jaký je tvůj názor na domácí barvení?

Je to chemický proces, tedy risk, a proto nedoporučuji se do toho pouštět. Většina barev z obchodu je zbytečně silná, i když se třeba uvadí, že je to lehký přeliv. Navíc paní na krabičce je jen ilustrační fotka a tu modelku upravoval tým kadeřníků a Photoshop. Pokud vám u hlavy září bílé vlasy je nejlepší maskovat barevným sprejem nebo řasenkou. V drogerii najděte odstín, který je vaší barvě nejbíž, nebo tmavší. Taky šátek nebo čelenka vypadá cool a zakryje vše potřebné.

Pokud bys měl dát všem ženám a jejich účesům v době karantény jen jednu radu, jaká by to byla?

Učte se pracovat se svými vlasy. Vždy všechny ženy říkají: „Já si to neumím tak vyfoukat, nemám na to čas.“ Tak teď je právě ten prostor se to naučit. Najděte si tutorial, který odpovídá vaší délce a kvalitě vlasů a krok po kroku to zkoušejte. Na Instagramu budu taková videa také přidávat (Sledujte @tylmarty) Uvidíte, že až karanténa skončí, budete mít natrénováno a zabere to jen pár minut.

Na druhou stranu díky tomu, že teď trávíme více času doma, máme prostor se o vlasy lépe starat. Jaké jsou tvoje tři základní domácí rituály pro krásné vlasy?

1. Jako všechno i kondice vlasů se odvíjí od stavu organismu – vyvážená strava, dostatek tekutin a spánek je jeden s nejlepších rituálů. Hlídejte si minerály a stres.

2. Zkuste masáž hlavy, prokrvíte tím pokožku. Buď přemluvte někoho doma nebo klidně sama sobě. Dá se dělat na suchých i mokrých vlasech, ideálně s vlasovým tonikem.

3. Máte-li doma nějakou masku, pak si dopřejte zábal. Hydratace není nikdy dost.

 

Co doma rozhodně s vlasy nedělat?

Nezesvětlovat, nemelírovat, nepokoušet se o změnu…

Co naopak můžeme klidně vyzkoušet?

Masky, zábaly, masáže, kulmu, žehličku, natáčky, poctivou foukačku, udělat perfektní culík nebo drdol.

Jaké jsou tvoje TOP 3 vlasové produkty?

Tužidlo Texturizer, které dodá neuveřitelný lesk a pevnost, vlasový pudr Drynamic, který napumpuje váš účes objemem, a lak Shaper Zero Gravity, který zafixuje, ale neslepí vytvořený styling – všechno Sebastian Professional. Jestli můj popis zní nadneseně, tak jen počkejte, až to zkusíte!

Máš nějaký vlasový produkt, který funguje jako dočasná záchrana proti šedivým vlasům? 

Jednoduchou aplikací a perfektním krytím si mě získal spray Magic Retouch, který je v široké škále odstínů dostupný v každé drogerii. S ním to, dámy, zvládneme!!! 

cara
cara magazin

ELLE PŘÍMO VE VAŠÍ SCHRÁNCE S POŠTOVNÝM ZDARMA

Nechcete přijít o nové číslo? Nechte si ho poslat domů. Výtisk vám doručíme až ke dveřím po celé České republice za stejnou cenu jako v obchodě, aniž byste museli platit poštovné. Stačí kliknout ZDE. (Akce platí pouze pro ČR.)

EBC promo