Co ve sklenici, to na tváři. Jak se pití alkoholu podepíše na kráse?

 

Vůbec nechápeme, jak může James Bond zůstávat v takové perfektní fyzické i psychické formě, když mu v krvi koluje půl litru onoho známého „protřepat-nemíchat". Moralizovat v článku o tom, že pití škodí, nebudeme. Ale pojďme se podívat na to, co dělá „ohnivá voda" s naším tělem. 

Důvodů, proč jeho působením nebudeme krásnější, je hned několik. Za prvé: otupuje naši sebekontrolu nad tím, kolik toho sníme. Samy o sobě jsou alkoholické nápoje velmi kalorické. Zatímco tělo štěpí tuky získané z něj způsobem, že se nikde neukládají, tuky z jídla v tu stejnou chvíli odkládá do oblasti břicha a boků.

Mohlo by se vám líbit

Víc než jen silná žena: Rozhovor s Terezou Peterovou alias @fitmomtess

Sledovat Terezu Skálovou Peterovou alias @fitmomtess rozhodně není nuda. Má čtyři děti, hodně cestuje, z hodně věcí si nedělá hlavu, hodně se směje, ještě víc cvičí a v módě má také ráda „hodně“.
elle.cz

Vysušuje pokožku a zhoršuje syntézu kolagenu a elastinu. Tím pádem kůže stárne rychleji. V okamžiku, kdy přes ledviny odbouráváme alkohol, ztrácíme důležité antioxidanty. Čím častěji pijeme alkohol, tím více ničíme nejen žaludeční, ale také kožní mikrobiom. A tím jsme náchylnější k akné a zánětům pokožky.

 

Alkohol vysušuje pokožku a zhoršuje syntézu kolagenu a elastinu. Tím pádem kůže stárne rychleji. V okamžiku, kdy přes ledviny odbouráváme alkohol, ztrácíme důležité antioxidanty.

 

Kvůli alkoholu jsou kapiláry křehčí, a tím pádem mohou praskat. Výsledkem je oteklá tvář s popraskanými žilkami v oblasti nosu a tváře. A i když alkohol zlepšuje schopnost usínat, nespíme kvalitním spánkem. Nedostatečný noční odpočinek je vrahem krásy, to každý ví.

Jaké alkoholické drinky nejvíc škodí pleti?

 

Margarita

Kombinace vysokého obsahu cukru s alkoholem způsobuje záněty, což se na pleti projeví zarudnutím i pupínky. Zároveň obsahuje spoustu soli, kvůli čemuž zadržujete vodu a tvář se pak bude jevit opuchle. Koktejly obecně obsahují příliš mnoho cukru, ať už jde o sirupy, ovocné džusy nebo skutečný cukr.

Červené víno

Vlivem jeho popíjení se rozšiřují cévy, takže obličej následkem toho rudne. Vyhněte se rudé révě, pokud trpíte rosaceou, alias růžovkou.

Vodka

Podle nutričních terapeutů je pro tělo výrazně agresivnější než ostatní druhy alkoholu. Nejhorší je pro pleť v kombinaci se stimulujícími energy drinky, ve kterých je spousta chemikálií, cukru a kofeinu.

Mohlo by se vám líbit

Víte, kolik kalorií opravdu vypijete?

Z alkoholu se tloustne. To je bohužel krutá pravda.
elle.cz