35 osobních tipů na vánoční dárky od jogínky Kláry Pokorné

Jaký dárek bys vybrala jogínce začátečnici? Co je podle tebe takový hezký jogínský starter pack, díky kterému se úplný nováček do jógy ještě víc zamiluje?

YOGAGANG podložku, protože není nic horšího než cvičit na klouzavé podložce; cool set na cvičení – legíny a podprsenku, za mě určitě něco z Alo Yoga a nebo Lululemon; samozřejmě voucher na členství v online tréninkovém programu Yoga Gang, kde si může vybrat jakékoliv cvičení jí bude bavit – od začátků až po delší yoga flow a kdyby jí náhodu jóga přestala bavit, tak tam najde i silový trénink a nebo HIIT. Nakonec svíčku od Byredo a nebo Palo Santo pro ranní meditace.

Co bys vybrala někomu, kdo už jógu praktikuje jako svůj denní chleba mnoho let? Je něco, čím bys jí mohla překvapit?

Každého, kdo cvičí jógu, potěší yoga retreat na Bali. Ten náš je v lednu a únoru a je to takový yoga, surf and trainig week na ostrově se spoustou super jídla. Všichni yogi milují esenciální oleje, tak nějaký hezký set. A pak něco úplně neyogi – lekci tenisu, lezení na stěně, běhání… Prostě něčeho, co dělali jako malí a teď cvičí jen jógu a nemají na nic jiného čas. Tenhle dárek je vrátí do dětství a uvědomí si, že i jiné sporty jsou super a je ideální je kombinovat.

Vím, že zbožňuješ parfémy. V čem teď nejvíc jedeš? A máš nějakou vůni, ke které se neustále vracíš?

Poslední dobou mě nejvíc baví Byredo a Flowerhead a to asi hlavně tím, že se pohybuji stále někde v teple. Moje klasiky jsou: Le Labo Rose 31, Portrait of The Lady a Slow Dance od Byredo.

 

 

Miluješ čokoládu a kafe. Kdybych ti chtěla udělat radost, jakou bych ti měla koupit čokoládu a kam bych tě mohla pozvat na kafe?

Nejlepší čokoládu mají v La Bottega di Finestra a to 70% hořkou od Claudio Corallo. Kafe určitě naše YOGA GANG coffee od Penguin Coffee.

Chodíš ráda na snídaně do restaurací. Na kterou ses nejvíc těšila, až se zase otevře?

Těch by bylo hodně. Pokud bych si ale měla vybrat jedinou kavárnu v Praze, byla by to Etapa. Na menu vždy najdete jídla plná barevné zeleniny, čerstvého sýra, nebo vajíček, vše vegetariánské nebo veganské a od lokálních farmářů. Mezi mé favority patří bezlepková čokoládová kaše, podzimní panzanella salát a mrkvový dort.

Kde ráda nakupuješ? Dáš nám nějaký tip na karanténní online shopping? 

Karanténní online shopping je klasika a ta moje je na Aloyoga. Jejich motto legíny a crop mikiny jsou top, vypadají dobře jak na józe, tak i na schůzce nebo kávě s kamarádkou. 

 

 

Tvůj přítel Martin rád medituje, otužuje se a vůbec má rád všechny vychytávky, které hlídají to, aby byl člověk zdravý. Co by doporučil jako základní gadget? Bez čeho nedokáže už teď žít a proč? 

Jeho nejoblíbenější gadget je nyní Oura Ring. Jedná se o chytrý prsten, který měří kvalitu spánku a tím vám dá i vhled, co vaši regeneraci prospívá a co nikoliv. Využívá ho i k dávkování tréninků, jelikož z údajů ví, kdy může zařadit těžší trénink a kdy naopak ubrat. Skvělou funkcí prstenu je i tzv. Moment, kdy můžete měřit tep, HRV a teplotu v průběhu dechového cvičení nebo meditace a můžete tak okamžitě vidět, jaký má na vaše tělo vliv.

Nějaký tvůj beauty hack? 

Rozhodně guasha každé ráno a večer s Mauli sérem.

Nejlepší cvičící podprsenka? 

Ta která zůstane na svém místě při každém psovi nahoru, výskoku i round kicku.

 

Alo Yoga
Info ikona

 

Pořád někde surfuješ. Jakou máš nejoblíbenější značku plavek? 

Určitě wanderlust swim, tyhle plavky vydrží všechno, super sedí a vypadají skvěle.

A nejlepší kufr a nebo sportovní taška?

Za mě jsou nejlepší kufry Samsonite a vejde se do nich opravdu všechno, a to i když si z dovolené vezete víc věcí než na ni. Tašky miluju od Lululemon, mají skvěle uspořádané kapsy, všude jsou nápisy, co kam dát.

Máš ráda vonné svíčky, tyčinky nebo vykuřovadla? Co nejvíc? 

Palo Santo a LeLabo svíčku Santal, to je mé forever classics

Jaký dárek nebo zážitek bys koupila někomu, kdo už má všechno? 

V Čechách by to byl víkend Na Zikmundově a v zahraničí by to byl nezapomenutelný pobyt v Lefay resort v Dolomitech.

 

 

Co bys koupila k vánocům kamarádce? 

Letenku do Portugalska, multiličidlo Manasi, kosmetiku v Silk Ferries, masáž obličeje v Bali Traditional Massage na Vinohradech. 

Co bys pořídila k vánocům dědovi a babičce? 

Poslala bych jim ten největší nákup toho, co mají rádi z Rohlíku nebo bych je vzala na snídani do Cafe Savoy. 

Co by udělalo radost tobě?

Koupila jsem si nové surfovací prkno na míru, ale největší radost mi dělá to, když vidím, jak lidi cvičí podle našeho YOGA GANG training plánu a sdílí s námi svoje úspěchy a pokroky. 

Předplaťsi & Ušetři

Elle cover
REKLAMA