Balet je trendy. Zkuste ho hned!

Port De Bras i fitbalet

Kurzy baletu jsou dlouhodobým hitem některých fitness center. Ať už se jedná o pomalejší Port De Bras, nebo dynamičtější fitbalet. A není divu, tento typ pohybu totiž působí pozitivně nejen na tělo, ale i na mysl. „Při baletu se soustředíte na každý pohyb, na to, jak držíte a ovládáte tělo a rovněž na správné dýchání. Díky tomu zapomenete na vše, co vás do té doby trápilo a stresovalo,“ zmiňuje se fitness trenér Vladimír Koukal. Navíc na psychiku velmi dobře působí i klasická hudba, která balet provází.

Mohlo by se vám líbit

Jak do naší rutiny zařadit pohyb, který nás bude opravdu bavit?

Je středa odpoledne, vy máte po několika úmorně dlouhých pracovních schůzkách a teď se ještě donutit jít do fitka odcvičit svůj trénink, i když byste si nejradši sedli domů na gauč se skleničkou vína... Je vám to povědomé? Nám také.
elle.cz

Klasika okořeněná energií

Začít s ním můžete doslova kdykoliv, v patnácti, dvaceti i čtyřiceti. Cvičení totiž nezatěžuje klouby, a navíc není potřeba ani žádná předchozí zkušenost s tancem. „Byť je profesionální balet velmi náročný a vyžaduje roky tréninku a odříkání, jeho jednodušší obdoba, která se objevila ve fitness centrech, je uzpůsobena tak, aby ji zvládl úplně kdokoliv,“ dodává Koukal. Fakt, že se nejedná o klasický balet, kteří mnozí z nás znají z dětství, je poznat už podle toho, že se netančí u tyče a ani na nohách nemáte piškoty natož špičky. Celková choreografie sice vychází z původního baletu, ale jednotlivé figury nejsou tak striktně dané a vymezené. Je to klasika, ale oprášená, vyladěná a okořeněná energií.

Protahuje, posiluje a učí ladným pohybům

Benefitů, které balet nabízí, je spousta. Aby ne, když se jedná o spojení posilování a jemného tance. Během hodiny posílíte každičký centimetr vašich zádových svalů, nohou, dokonale vyformujete zadeček a zlepšíte celkové držení těla. A krom toho vám tento sport pomůže i zhubnout. Posilování svalů končetin totiž zvyšuje jejich pružnost, protažení, ale také zeštíhlení. Na jedné lekci můžete v průměru spálit až 400 kalorií.

Mohlo by se vám líbit

Pohyb: Lepší než antidepresiva

Fakt, že pohyb má pozitivní účinky na naše fyzické zdraví, je obecně známá věc. Všichni přece víme, že zdravou životosprávou a sportem můžeme formovat naši postavu, zhubnout nebo naopak zesílit… Pojďme se ale zaměřit na to, jak pohyb ovlivňuje naši psychiku.
elle.cz

Cesta k božské postavě

Není to však jen o ztrátě hmotnosti, spíš o celkovém posílení a zpevnění. „Je třeba si uvědomit, že balet není dieta, pořád je to převážně aerobní cvičení. Prvky klasického tance jsou nicméně stavěny tak, aby se svaly rovnoměrně smršťovaly a protahovaly, protože je žádoucí, aby tanečníci měli dlouhé štíhlé svaly,“ vysvětluje fitness trenér Petr Žůček. Klasika posiluje také vazy, a protože většina póz se musí stavět na jedné noze, tak i celkový balanc. Můžete tedy čekat nejen pevnější tělo, ale i krásné držení a ladnější pohyby. A to za jednu či dvě hodinky týdně určitě stojí.

Mohlo by se vám líbit

5 tipů, které udělají vaše ráno efektivnější

Ráno dělá den. A záleží jen na vás, jaký bude. I když se nepovažujete za ranní ptáče, existují způsoby, díky kterým si vaše ráno získá řád a klidný charakter. Způsob, jakým začnete den, může totiž významně ovlivnit váš elán a náladu na několik hodin. Někdy přitom stačí jen trochu změnit ranní rutinu…
elle.cz

Zdroje: healthline.com, healthfitnessrevolution.com