Objevte s námi sílu přítomného okamžiku, mindfulness a meditace

 

Začátek roku svádí k předsevzetím. Chceme nové tělo, více chodit do fitka nebo si už konečně začít šetřit... Ruku na srdce - vydrží nám tato odhodlání ke změnám déle, než do konce ledna? Většině z nás nejspíše ne. Pojďte to letos zkusit trochu jinak, netradičněji. Zkusme se na chvíli zamyslet nad tím, jak se cítíme uvnitř sebe. A možná si uvědomíme, že náš vnitřní svět v hlavě potřebuje naší pozornost víc, než jsme si mysleli. Možná zjistíme, že nás trápí nervozita, podrážděnost nebo úzkosti, pochybnosti a starost o budoucnost, nebo dokonce panika. Takové pocity, stavy a emoce jsou nejen v této době běžné. Je ale důležité je vědomě vnímat, umět je identifikovat a alespoň trochu vědět, jak s nimi pracovat. Jak na to vám poodhalí zajímavé knížky, které jsme pro vás v redakci vybrali. Tak a teď už si jen uvařte si konvičku zeleného nebo bylinkového čaje, zapalte vonnou svíčku, zachumlejte se do chlupaté deky a ponořte se do čtení a do svého nitra!

 

Láska k nedokonalým věcem

Kniha plná aforismů, ke které se budete rádi opakovaně vracet. Haemin Sunim je jihokorejský buddhistický mnich, který cestuje po světě a inspiruje lidi k vřelejšímu postoji k sobě a ostatním. Jeho moudra vás zahřejí a lehce vás donutí zamyslet se nad tím, že není důležité hnát se za dokonalostí, ale přijmout sebe a ostatní takové, jací jsou. Tato kniha je jako stvořená pro chvíle, kdy nemáte dobrý den a potřebujete povzbudit a inspirovat k vlídnějšímu postoji k sobě a svému okolí.

 

Láska k nedokonalým věcem

 

Mindfulness pro každého

Kniha Marcely Roflíkové, zakladatelky Českého mindfulness institutu a Martiny Vančurové, koučky NEO Centra, je koncipována jako příručka pro samouky, kteří touží proniknout do tajů mindfulness. Mindfulness je stav plného uvědomění sama sebe. Umění vypnout myšlenkový proud, okolní ruch a atakování novými informacemi, které na nás číhají všude kolem. Ovládnutí této techniky slibuje zkvalitnění života a vyšší psychickou odolnost vůči stresu. Posuďte sami, kdy jindy se pustit do trénování své mysli, než právě teď?

 

Mindfulness pro každého
Mohlo by se vám líbit

Myjete si během pandemie ruce? Nezapomínejte také na svou duši

Během pandemie koronaviru se primárně staráme o své fyzické zdraví. Ruku na srdce, nezapomínáte ale na to duševní? Zeptali jsme se pro vás odborníků, jak se správně pečovat o svou mysl nejen během této bezprecedentní situace.
elle.cz

Ženy z Bohnic

Debutová sbírka krátkých příběhů Edny Nové s nadsázkou popisuje autorčinu zkušenost s pobytem v psychiatrické léčebně. Edna Nová identifikovala a pojmenovala různé archetypy žen, se kterými se opakovaně v Bohnicích setkala. Natrefit tak v knize můžete třeba na Pivařku, Éterickou dívku nebo Záchodovou lejdy. Každá z nich ztělesňuje opakující se typ žen, které se v Bohnicích jako pacientky střídají. Mezi řádky však nenápadně odhaluje život za zdmi léčebny, který se pro mnohé může zdát krutý, pro některé je však jediným zdrojem svobody a zdá se, že pouze tam objeví štěstí, které ve vnějším světě nejsou s to nalézt.

Ženy z Bohnic

 

First, we make the beast beautiful

Sarah Wilson, známá pro svojí kuchařku bez cukru, trpí úzkostnou poruchou. Svůj příběh se rozhodla sdílet se světem a podělit se o svůj nástroj vyrovnávání se s tímto břemenem. Její v podstatě autobiografická kniha s názvem: Nejdříve uděláme bestii krásnou (kniha ještě nemá český překlad) mluví sama za sebe. Australská autorka čtenáře inspiruje, aby z něčeho tak negativního, jako je úzkost, udělali něco krásného, aby úzkost přetvořili ve svojí přednost a dokázali z ní vytěžit i dobrou zkušenost. V této knize najdou útěchu všichni, kteří si prošli nebo prochází jakoukoliv formou úzkosti. 

 

First, we make the beast beautiful

 

Guide to meditation

Průvodce meditací od projektu Headspace je ideálním společníkem pro všechny milovníky mluveného slova a animace. Bývalý buddhistický mnich Andy Puddicombe vás v této osmi dílné sérii po 20 minutách provede krásami meditace a naučí techniky, jak lépe ovládat svůj dech a myšlenky. Ke zhlédnutí na Netflixu i s českým dabingem. Doporučujeme jako refresh po náročném dni plném zoom callů!

 

Mohlo by se vám líbit

Jak bojovat se smutkem a být po rozchodu zase šťastná?

Odpůrci cvičení říkají, že nejlepší sport je kafe a dort. Ovšem pokud jste po rozchodu, doporučujeme laskominy vyhodit do koše a začít makat.
elle.cz