Workout of the Week: Cvičení s posilovacími lany pro silnější ruce

Návod na to, jak zpevnit ruce

Většina žen má problém s posílením horní část těla. Často za mnou přijdou klientky s tím, že mají slabé ruce a tak ani nemá smysl je cvičit... A 90 % mých klientek nebylo na první diagnostice schopných udělat jeden kvalitní klik. Aha. Sami asi můžete už tušit, kde nastává problém. Pojďme si ale zároveň říct, jak to doopravdy je. Ano, ženy mají již predispozice nastavené jinak než muži, a tudíž mají od přírody silnější spíše dolní než horní část těla. Zároveň na nohou lépe a lehčeji tvoříme svaly. To ale neznamená, že v horní polovině těla to nejde! Znamená to akorát to, že musíme rukám věnovat více pozornosti, kvalitní techniky a čas. To je vše. Jenže problém je v tom, že nekonečné bicep curls s činkami nejsou až tak zábavné – alespoň pro nás ženy. Pokud se tedy při upper body tréninku v tradiční posilovně se stroji nudíte nebo ho rovnou vynecháváte, či hledáte nový způsob, jak posílit horní část těla, mám pro vás tip, který vás nadchne. Posilovací lana jsou univerzálním náčiním, které nabízí širokou škálu cviků a z nich plynoucích benefitů, které nejenže posílí vaše svaly na rukách, ale také zlepší vaši stabilitu, koordinaci a flexibilitu celého těla.

Mohlo by se vám líbit

Fit i bez posilovny: Jeden cvik, který vydá za tisíc sklapovaček

​​​​​​​V poslední době jsme si v ELLE zamilovali cvičení s gymnastickým míčem. Vydá prý za tisíc sklapovaček. Jeho kouzlo objevila i naše oblíbená trenérka Johana Hamaďáková. Proč na něj již nedá dopustit?
elle.cz

Výhody cvičení s posilovacími lany

1. Všestrannost cvičení

Posilovací lana přinášejí (téměř) nekonečné možnosti cviků a jejich variant. Od tradičních cviků jako jsou dřepy až po dynamické variace prkna, umožňují procvičit prakticky celé tělo. Můžete si vybírat mezi tréninky zaměřenými na sílu, vytrvalost nebo flexibilitu, a přizpůsobit si je svým individuálním potřebám a cílům.

2. Zlepšení stability a koordinace

Práce s posilovacími lany vyžaduje od vašeho těla stabilizaci a koordinaci, protože vás nutí pracovat s vaší vlastní vahou a jejím balancem. Tím se zlepšuje propojení mezi svaly a nervovým systémem, což má za následek lepší stabilitu a koordinaci nejen během cvičení, ale i v běžných denních aktivitách.

3. Posílení rukou středu těla

Díky svému charakteru se prakticky při každém cviku zapojují ruce, což je velký benefit pro ty, kteří neholdují cvičení na klasických posilovacích strojích. Kromě rukou vždy zapojíte střed těla, který je základem kvalitního pohybu a musí být silný pro rozvoj dalších atletických dovedností. Takže je to win-win.

Mohlo by se vám líbit

Fit i bez posilovny: Cviky pro zpevnění nohou bez potřeby pomůcek

Trávíte hodiny běháním a cvičením, abyste si konečně mohli vzít své vysněné kraťasy, které jste si objednali už před pár měsíci, ale váš zadek se vytrácí a nohy stále nemají tvar? Něco tomu chybí a my víme, co s tím.
elle.cz

Jaké cviky s lany tedy mohu provádět?

Variabilita je nekonečná. Téměř veškeré cviky, které si představíte – například i ty s činkami – můžete převést do verze s lany. Zároveň však cviky, které můžete dělat právě s touto pomůckou, nenahradíte ničím jiným. Každý cvik díky nim totiž můžete udělat výbušnější, efektivnější pro spalování a zároveň zaručeně zapojíte více svalů na těle. 

Workout of the Week

Můžete například vyzkoušet tento workout, který jsem sestavila na míru cvičení s lany.

1. Střídavé vlny (těžší varianta: přidej dřepy na jedné noze)

2. Russian Twists

3. Vlny jednou rukou v prkně

Každý cvik provádějte 30 sekund a mezi každým cvikem si dejte 30 sekund pauzu. Celé kolečko opakujte 3 krát.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Zdroj: autorský článek