Královna belgické módy se vrací a s ní i záhadný parfém

 

Nicméně nelze se ubránit dojmu, že o jistém druhu velkolepého návratu návrhářka jedná, když je internet přesycen zprávami, že chystá letos vydat i vlastní parfém. Majitel práv na provoz značky, Claudio Antonioli, který jej koupil v roce 2020, chce jménu vdechnout nový život s pomocí samotné zakladatelky a čestné členky legendární Antverpské šestky. 

Svoji první přehlídku zorganizovala v roce 1991 v Paříži. Modelky tehdy oblékly nadměrná saka na útlých ženských tělech a náhrdelníky s holubím peřím. Ann po celou dobu své tvorby zůstala věrná temné rockové náladě a androgynní povaze střihů. „Nikdy neukazuji nic, co jsem na sobě nezkoušela,“ řekla v roce 1995 pro W Magazine. „Prošla svou vlastní cestou, aniž by se klaněla očekávání ostatních, učinila odvážná, neochvějná a radikální rozhodnutí,“ stojí v předmluvě její knihy, kterou nenapsal nikdo jiný než Patti Smith.

Je těžké oddělit osobu od etikety. Nicméně v roce 2013 se tak stalo, když Ann Demeulemeester opustila svoje studio a zanechala jej v rukách Anne Chapelle a Sébastiena Meuniera, kteří se starali o podnikání i kreativní vedení. Ann se přestěhovala se svým manželem Patrickem Robynem na venkov. A zde prý pramení inspirace pro nový parfém.  

CARBON NEUTRAL MISE aka nový věk kosmetických produktů

elle.cz

Návrhářka si zamilovala keramiku a vůni hlíny, ať už mokré nebo té dosychající. Na své zahradě pěstuje zeleninu. „Je toho tolik, co na pomalém tempu života člověk najednou objeví. Venkov voní a jsou to vůně, které mají své kouzlo a hloubku, přestože je neumíme docenit,” řekla návrhářka pro De Standaard.

Její parfém bude tedy bezpochyby nadmíru konceptuální a novátorský. Je vzrušující předvídat s čím tato výjimečná umělkyně přijde. Zvěsti na internetu tvrdí, že za finálním schématem esence průkopnické angrogynity a černobílého světa rocku stojí pověstný nos Jean Claude Elleny, který v minulosti sloužil parfumérské divizi Hermés. Kritici těchto tvrzení ale říkají, že je Elleny příliš úzkoprsý a že by si jej Ann určitě nevybrala. Nezbývá nám tak nic jiného než čekání na záhadné dílo. 

ELLEphoria: Unikátní beauty event pro všechny již v říjnu!

elle.cz

Předplaťsi & Ušetři

Elle cover
REKLAMA