Laminace obočí, zkusit, nebo vynechat?

 

Co je laminace obočí?  

Laminace je metoda zvýraznění obočí, přičemž v procesu je na něj nanášena sada přípravků, které jinak kroutící se chloupky narovnává a tvaruje, ale zároveň zafixuje, vyplní a vyživí. Výsledkem je plné, husté a výrazné obočí. Součástí procedury je také barvení pro ještě lepší výsledek.  

Co vás při laminaci čeká?  

Laminace je profesionální služba a většinou zahrnuje konzultaci před ošetřením s vyškoleným profesionálem. Vždy byste měla mít šanci si alespoň určit styl, jakým chcete, aby bylo vaše obočí upraveno. Chloupky jsou poté zajištěny na místě pomocí produktu pro fixaci; tento výrobek má klíčové přísady pro narovnání zakřivených chloupků (každý salón používá jinou recepturu, ale o tom v dalším odstavci) a zároveň zajišťuje symetrii. Poté je obočí fixováno do své nové polohy. Nakonec se vyčistí a odstraní od zbytků produktu. 

Jak dlouho to trvá a bolí to? 

Zákrok zpravidla trvá od čtyřiceti do pětačtyřiceti minut a je bezbolestný. Vyčesávání zbytku produktu, nebo jeho aplikace vás sice může místy za chloupky nepříjemně tahat, ale není to srovnatelné s žádnou závažnou bolestí, kterou při jiných kosmetických zákrocích podstupujete.    

Co je při laminaci na obočí nanášeno?  

První krok laminace se opírá buď o aplikaci kyseliny thioglykolované, nebo thioglykolátu amonného. Tioglykolát amonný je také látkou, která umožňuje trvalé narovnat vlasy. Jaký efekt ale má na růst chloupků a vlasů? Ve skutečnosti je může oslabit, až jsou náchylné k lámání, nebo dokonce způsobit jejich ztrátu v průběhu času. Podle Consumer's Dictionary of Cosmetic Ingredients (CDCI) se kyselina thioglykolová chová stejným způsobem. Proto pokud se pro laminaci rozhodnete, ujistěte se, že jste svoje obočí v posledních dvou letech drasticky nikterak netrápila. To byste o něj jinak další zákrokem mohla přijít kompletně. 

Chloupky se také dále fixují lepidlem používaným v odlupovacích maskách na obličej, tedy směsí bromičnanu sodného (známého tím, že způsobuje zarudnutí kůže a očí) a fosforečnanu sodného (zahušťovadla běžněji používaného v laku na nehty, podle CDCI). Tyto látky jsme bohužel zvyklí na pleť i nehty nanášet běžně a výsledky výzkumu ještě negativní účinky neprozrazují.   

 

 

Jak často je tedy bezpečné laminovat?  

Vzhledem k tomu, že efekt laminace může trvat až deset týdnů, tedy zhruba dva a půl měsíce, neměli byste laminaci podstupovat vícekrát než dvakrát do roka. Stačí si to vyměřit, během letních měsíců si přeci vaše obočí může odpočinout a podzimní a na jarní sezónu reprezentativních událostí vám stačí dvakrát aplikovat...

Podtrženo sečteno! 

Laminace obočí není nic zdravého, jedná se však o nejrychlejší, nejúčinnější a nejméně bolestivou alternativu k daleko drastičtějším úpravám. Pokud ji potřebujete, určitě ji zkuste, ale rozhodně si z toho nevytvářejte návyk.  

REKLAMA