5 trendů v líčení na léto: Méně make-upu, větší efekt

 

Tvářenka z 80. let

Tvářenka se na scénu vrátila už před několika sezónami, patrně jako reakce na širokou oblibu bronzeru, který dlouho zabíral její místo. Letos v létě jde tento comeback ruku v ruce s návratem osmdesátek, a tak se tentokrát nenosí žádná broskvová, korálová, malinová nebo bronzová, ale sladce růžová tvářenka. Aplikujte ji na takzvaná jablíčka, tedy na tvářičky, které vzniknou, když se široce usmějete, a rozetřete přes lícní kosti směrem k uším. Jak můžete vidět u Nars, vizážisti se nebojí ani přetřít tvářenkou nos a rovnou ji použít i místo stínů. Dodá vám to zdravý a mladistvý vzhled. Nic víc v létě nepotřebujete.

 

Zlatá hodinka

Kdo nesnese barvy, může zkusit zlaté stíny v tužce, nebo s krémovou nebo gelovou texturou, která vydrží déle. Velmi efektně vypadá růžovozlatý odstín. Pokud ho nemáte po ruce, růžový stín naneste jako podklad a na něj klasický zlatý. Nanášejte klidně jen prstem, stejně jako vizážistka Pat McGrath. Večer můžete přidat jemnou černou linku a řasenku a máte zároveň dokonalé večerní líčení.

 

 

Letní verze rudých rtů

Klasické červené rtěnky působí v létě poněkud agresivně a ještě přísněji než obvykle. Neznamená to však, že byste se měli výrazných rtěnek vzdát. Naopak. Pořád platí, že rtěnka je první pomoc, která ve vteřině rozsvítí celý obličej a dodá upravený vzhled. Jen tedy tradiční rudou vyměňte za šťavnatější tmavě růžovou, fuchsiovou, bordó, ale k opálené pleti vypadá perfektně i červená s korálovými tóny. Skvělé na léto jsou i všechny lesky. Noste je samostatně, nebo ještě přes rtěnku.

 

 

No filter

Ať už se líčíte jakkoli, stejně je vždycky nejdůležitější krásná pleť. Zdraví jí zajistí správná péče a strava, a make-up pak pomůže s detaily. Abychom si ani v létě nemuseli pomáhat filtry, naučte se jednoduchý postup s minimem produktů. „Vynechejte rozjasňovač. Už se ustupuje od vykonturovaných insta lícních kostí a doslova zářících částí obličeje. Místo toho raději sáhněte po lehce krycím make-upu, skrz něj bude stále vidět vaše pleť, jen bude vypadat jako čerstvě hydratovaná,“ říká Terry Barber, kreativní ředitel řady Artistry značky MAC. Co je potřeba můžete ještě zakrýt korektorem, a jen konečky prstů vklepat trošku denního krému tam, kam byste jinak nanesli rozjasňovač.

 

Tištěný magazín

Elle cover
REKLAMA