REKLAMA

NEGATIVE EYELINER: Trend, jenž nelze přehlížet. Jak jej aplikovat?

REKLAMA

 

Je důležité pečlivě si vybrat ty správné oční linky pro aplikaci. Tekuté, gelové a krémové fungují nejlépe. Tyto receptury dokáží vytvářet hladké, ostré a přesné linie lépe než klasické tužky. Tekuté linky s plstěnou špičkou aplikaci usnadňují. Takové hrany vám umožní kreslit tenké nebo silné čáry s maximální přesností. Kreslí stejně hladce jako tradiční tekuté linky, ale obecně rychleji schnou, takže předejdete šmouhám.

Udržujte vše spíše jednoduché a začněte rýsovat u přirozených hranic vašeho pohyblivého víčka. Nerozšiřujte design nikam dál, případy takových pokusů končí komickým efektem klaunů – o to rozhodně nestojíte.

Barevné, nebo třpytivé oční linky vypadají skvěle, ale v tomto případě je nejlepší sáhnut po velmi výrazných barvách. Královnou negativních eyelinerů je proto červená a hlavně černá. Držte se dál od neutrálních barev, jako je hnědá nebo šedá.

Korektor dělá zázraky a pomůže vám i v tomto případě. Když jej opatrně nanesete v okolí vzniklých linek, nejenže kontrastem linky zvýrazní, ale můžete vám i opravit chybky, kterých se dopustí tu a tam každý. Dbejte na použití vlhkého a šikmého štětce tekutého korektoru, co nejvíce odpovídajícího vašemu tónu pleti a vybírejte ten beze třpytek.  

Pokud chcete vaše dílo zvýraznit, použijte na finiš highlighter. V perleťovém, nebo lehce růžovém odstínu jej naneste na pohyblivou část víčka, kterou jste vynechali z pomyslné hodiny rýsovaní. Highlighter poutá pozornost a přidá kontrastní definici celku.   

 

Jak na to, když si nevíte rady? 

Jeden z nejjednodušších způsobů, jak vytvořit líčení s efektem negative eyelinereme je modernizovaný vzhled prodloužených kočičích očí, tedy naprosté klasiky. Nejprve jednoduchým tahem vytáhněte linku ze spodní hrany pohyblivého víčka šikmo ke spánku. A poté k ní připojte další linku, která tu původní kopíruje, tu však nakreslete těsně nad horní hranici pohyblivého víčka.  

 

NEGATIVE EYELINER
Info ikona

 

Nebo můžete jednoduše ‚‚obkreslit” rohy vašeho pohyblivého víčka.  

 

NEGATIVE EYELINER
Info ikona

 

Více inspirace hledejte v naší galerii!

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sledujte nás na Instagramu @elleczech

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA