Dry brushing, váš očistný rituál pro zářivou a zdravou pokožku

Jde o metodu dry brushing neboli suché kartáčování, a jak už podle názvu poznáte, jde o kartáčování těla nasucho. Přestože v západním světě jde o relativně nový trend, už před staletími byl tento krok běžnou součástí ajurvédské medicíny a rituálů krásy v antickém Řecku a Japonsku. Vše, co k tomuto očistnému rituálu potřebujete, jste jen vy sami, kartáč s přírodními štětinami a hydratační produkt, který nanesete poté. Vezměte kartáč do ruky a jdeme na to...

Nasucho

Vždy začínejte s kartáčováním na suché pokožce. Ideální je tento rituál zařadit ještě před sprchou. Pokud začínáte, buďte s kartáčem jemní, aby si vaše pokožka mohla postupně zvyknout.

Odspodu

Začínejte od nohou a pokračujte směrem k srdci. Jemným tlakem a krouživými pohyby postupujte směrem nahoru. Na břiše pak provádějte krouživé pohyby ve směru hodinových ručiček. Vždy dávejte pozor na citlivých místech jako jsou pihy, jizvy nebo otevřené rány. Po skončení této masáže je vhodné se osprchovat a smýt odumřelou kůži. Výsledek? Pokožka je čistá a póry otevřené. Využijte situaci a řádně pokožku hydratujte, krém se dostane do pokožky ještě hlouběji.

Mohlo by se vám líbit

Teplá nebo studená voda? Jak a kdy vodu v péči o pleť a tělo používat

Každý den se rozhodujete, jestli potáhnete kohoutkem doprava nebo doleva. Teplá nebo studená? Nevíte si rady, jakou teplotu vody zvolit, přijde-li na vaši skincare rutinu či zdravé otužování? Přinášíme zaručený návod na to, jak využít sílu vody na maximum.
elle.cz

Proč dry brushing praktikovat?

Pryč s celulitidou

Celulitida trápí mnoho žen, a i když je to vaše přirozená součást a můžete se s ní smířit, technikou suchého kartáčování ji můžete alespoň zmírnit. Krouživé pohyby kartáčem totiž prokrvují kožní tkáň a pokožka je pružnější, zářivější, svaly jsou viditelnější a celulitida je redukovaná.

Exfoliace

Dalším benefitem, který můžete po zařazení suchého kartáčování do vaší rutiny očekávat, je exfoliace. Zbavíte se odumřelé, suché kůže a pokožku budete mít jako znovuzrozenou. Pozor jen na přílišnou exfoliaci.

Boost lymfatického systému

Lymfa má v našem těle velmi důležitou funkci. Je to síť, která z těla odvádí buněčný odpad, toxiny a další nežádoucí látky. Pravidelným kartáčováním stimulujete proudění krve, která šíří lymfu dále do těla. Tudíž toxiny a patogeny odchází z těla rychleji a tělo se přirozeně detoxikuje. Díky tomu docílíte pročištění celého těla i krve. Rozprouděním lymfy také zamezíte zadržování vody v těle a zatočíte s otoky nebo pocitem těžkého žaludku.

Relax

Neméně důležitý a nejspíše i nejlákavější benefit kartáčování je samozřejmě odpočinek a příjemný pocit. Věnujete čas sami sobě, svému zdraví a po provedení se budete cítit svěží a odpočatí. 

Kartáčování

Zdroj: Healthline, Goop, Byrdie