Jak mít krásně hladkou pokožku? Vsaďte na Philips Lumea

O technologii IPL (intenzivní pulzní světlo) na domácí použití se hodně mluví už několik let, právě teď ale zažívá svůj boom. Jedním z důvodů je i přístroj Lumea od Philips, který slibuje, že tělo zbaví chloupků bezbolestně a nadlouho. Jak to funguje? Podívali jsme se na Philips Lumea zblízka.

Žádný vosk ani lasery

Možná jste se o trvalé odstranění chloupků z vašeho těla pokusila stejně jako my už dřív. Koupelna zalepená od cukrové pasty nebo bolestivé a drahé epilace horkým voskem v kosmetickém salonu však většinou od druhého pokusu odradí. O to víc nás proto zaujala Lumea, která funguje na principu unikátní světelné technologie IPL. IPL můžeme připodobnit k blesku u fotoaparátu, nejedná se tedy o žádný laser. Intenzivní pulzní světlo osvítí chloupek ve fázi růstu, dostane jej do klidové fáze a chloupek sám přirozeně vypadne. Jednoduché.

Snimek obrazovky 2016 04 28 v 9.32.00 1 737ae

Za patnáct minut máte hotovo

Stejně jednoduché je i samotné použití Lumea. Trochu jsme se obávaly, že to bude zdlouhavý a náročnější proces, který od opětovného použití odradí. Naše obavy se naštěstí vůbec nepotvrdily. Práce s Philips Lumea je velice intuitivní a aplikace na obou lýtkách nám nezabrala více než patnáct minut. Stačí zapnout, nastavit intenzitu, přiložit na pokožku a vyslat první impulz. Přístroj pak pomalu posunujte po těle a držte tlačítko záblesku. Pro co nejlepší výsledek dodržujte pár pravidel:

1. Žiletce ještě sbohem nedávejte. Lumea totiž vyžaduje chloupky krátké, proto si je nejprve oholte a vyčkejte ideálně do druhého dne, až povyrostou do staré známé „kaktusové délky“.

2. Zvolte vhodný nástavec podle části těla, na kterou chcete Lumeu použít. Největší je vhodný na nohy či na ruce, menší zase pro přesné zamíření na oblast bikin a ten nejmenší, se speciálním filtrem, můžete bez obav aplikovat i na obličej. 

3. Přístroj používejte ideálně za denního světla a vyhýbejte se tetováním, která by účinkem I mohla vyblednout, pihám, znaménkům, jizvám a ekzémům. 

Snimek obrazovky 2016 04 28 v 9.32.51 a7286

S černými chloupky bude amen

Philips Lumea dobře zaciluje na světlou pokožku s kontrastními tmavými chloupky. To se nám zdálo skoro jako sen, protože jsme se doteď setkaly spíše s technikami odstranění chloupků, které naopak na tmavé chloupky nepůsobí příliš efektivně. O něco hůře však světlo zacílí na světlé chloupky a potíže mohou mít i lidé s tmavším pigmentem pleti. Určitě použijte nižší frekvenci světla, aby se zabránilo případnému podráždění kůže. Nicméně my jsme během použití ani po něm nic nepříjemného nepociťovaly, ale na doporučení z návodu jsme ošetřené nožky Lumeou následující den raději nevystavovaly na sluníčku. Důležité je také dopřát pokožce hydrataci například kokosovým olejem. 

Dojmy a první výsledky

Po prvním testování je na viditelné výsledky zatím brzo, určitě to ale s přístrojem Philips Lumea chceme zkusit dál a dočkat se kýženého cíle – sametově hebké pokožky jednou provždy. Protože mezi jednotlivými aplikacemi, které by měly být čtyři až pět, musí být dvoutýdenní pauza, dočkáme se zhruba za dva měsíce. Do té doby se můžete ještě holit žiletkou a pak už snad holítkům i chloupkům adieu!   

 

Advertisement

EBC promo