Propadli jsme zvětšování rtů. Které zákroky jsou v Česku nejžádanější?

Trendy se mění každých deset let

Kosmetické trendy se přelévají jako písek na poušti. Třeba jako móda tuku v zadku. Dvacet let zpátky se tuk ze zadních partií odsával, ženy je chtěly mít co nejmenší. Pak Kim Kardashian odstartovala vlnu vosích pasů a obřích kulatých pozadí. Svět zachvátilo šílenství a úprava jménem „brazilian butt lift“ je dodnes jednou z nejžádanějších úprav těla. Do módy se ovšem vrací heroine chic postavy, tak lze jen hádat, kdy místo kyprých tvarů začnou ženy u plastických chirurgů zase vyžadovat co nejštíhlejší tvary. Dobrý plastický chirurg se sice trendy řídí, ale ví, že přicházejí a odcházejí, zatímco některé estetické zákroky jsou neměnné. Proto by zodpovědný chirurg a dermatolog měl vždycky dát přednost přirozeným výsledkům - přírodní tvary zvýraznit a vylepšit, ale ne zásadně měnit

Mohlo by se vám líbit

Beauty zákroky, na které Češky stojí fronty: payerky, foxy eyes i jiné

Stejně jako v odívání se mění i móda vzhledu našich obličejů a těl. Několik let nazpátek odjistila Kim Kardashian bombu v podobě obřího pozadí, pak se Bella Hadid postarala o rozmach liščích očí a teď zase nejvíce trenduje odstranění tuku z tváří. Mluví se o nich na sociálních sítích a ženy je chtějí, stejně jako nové boty nebo kabelky z aktuální kolekce. Má to jeden háček - móda je časově omezená, zatímco estetické změny bývají trvalé. Přemýšlejte, co si dopřát, a komu se svěřit do rukou. Tady jsou tipy na tři momentálně nejžádanější zákroky a osvědčené kliniky.
elle.cz

Rty na spoustu způsobů

A to se týká i módy úprav rtů. Ženy se dožadují konkrétních tvarů a trendů. Lip flip, cherry lips, russian lips, technika amorova luku... Ale estetické procedury vypadají skvěle pouze tehdy, když pracujeme se rty, které mají pro daný styl fyzické předpoklady a tvar, který bude požadovanému stylu odpovídat. Je proto opravdu důležité svěřit své rty do rukou zkušeného odborníka, který se na ně specializuje, aby mohl správně posoudit, jestli jsou tvar a zásah, které chcete, pro vás vhodné, nebo jestli hrozí deformace a nepřirozený „kačeří“ vzhled. Kromě klasických přání zvětšit a vyplnit rty jsou toto jsou nejžádanější tvary a způsoby úprav, které Češky momentálně chtějí:

Russian lips

Jedná se o speciální techniku, která rtům dodá jemný tvar srdce a vytvoří vetší objem uprostřed, podobně jako má ruská panenka matrjoška. Při této technice se specialista snaží rty nadzvednout a nepřidávat jim zbytečný objem. Metoda je ideální pro ty ženy, kte s výplněmi rtů teprve začínají, nebo touží po co nejpřirozenějším vzhledu.Russian lips jsou spíše ploché, s výrazně definovaným okrajem rtů. Nejsou tak nafouknuté do prostoru. Na rozdíl od tradičních technik vyplňování se u Russian lips výplň vstřikuje vertikálně. Začíná se uprostřed rtu a postupně se výplň směřuje k jeho okrajům. Tato technika je založena na zvednutí a rozšíření horního rtu tak, aby se dosáhlo maximální plochy do šířky nikoli velkého objemu. Nádherné (nejen) Russian lips umí vykouzlit na Upgrade Clinic a cena se pohybuje v závislosti na množství použitého výplňového materiálu kolem 10 tisíc korun.

Bulhorn lip lift

Ženy, které chtějí mít větší, nadzvednuté rty trvale, volí lip lift, někdy zvaný také Bullhorn lip lift. Při této technice se do rtů nevstřikuje výplň, ale rty se upraví chirurgickým zásahem trvale. Lip lift je drobný operační zákrok, při kterém se zmenší plocha kůže mezi nosem a horním rtem. Ret se vlastně povytáhne nahoru blíže k nosu a tím se zvětší pigmentovaná část horního rtu. Zákrok se provádí v lokálním znecitlivění a trvá asi 45 minut. Řez se vede zespodu v záhybu nosu, není tedy téměř vůbec vidět. Na finální výsledek se čeká asi 2-3 týdny, poté co zmizíotoky a modřinky. Zákrok se pohybuje kolem 20 tisíc korun a provádí ho například na pražských estetických klinikách Asklepion nebo Formé Clinic.

Mohlo by se vám líbit

Estetická turistika: Proč Češky vyrážejí za plastikami do ciziny?

Donedávna byla Praha cílem turistek toužících nejen spatřit proslulé památky, ale především vylepšit svůj zevnějšek. Plastické operace jsou tady o polovinu levnější než v zahraničí. V posledních letech se situace mění a i Češky začínají cestovat za krásou do ciziny. Kam směřují nejčastěji a proč tomu tak je?
elle.cz

Keyhole

Trend klíčové dírky se objevil asi před pěti lety. Možná si vybavíte videa na Instagramu, na kterých klientky svírají uprostřed rtu provázek nebo tenkou tyčinku, zatímco lékař vyplňuje okolní oblasti. Cílem bylo vytvořit rty, které vidíme například u Angeliny Jolie s „klíčovou dírkou“ uprostřed. Vedle Angeliny je nejznámější majitelkou keyhole rtů dále Kylie Jenner. Na fotkách její rty vypadají skvěle, ale když začne mluvit, vypadá to trochu nepřirozeně. To ale ženám nevadí, po rtech jako mají sestry Kardashian-Jenner zkrátka touží, drobným nedostatkům navzdory.

Cupidʼs bow neboli Amorův luk

Majitelkami výstavního Amorova Luku na rtech jsou třeba Taylor Swift nebo Rihanna. Název tvaru rtu vychází z jeho tvaru, vypadá jako ostré písmeno „M“ nebo zakřivený Amorův luk. Někteří lidé je mají přirozeně výraznější, jiní mají obloučky drobné a najdou se i lidé, kteří nemají Cupidʼs bow žádný. U tohoto tvaru vyplní specialista obloučky na obou stranách horního rtu a zaměří se na definování jejich tvaru. Jejich střed zůstává relativně nedotčený. Vkusné formování rtů umí na klinice Brandeis Clinic Mudr. Lucie Kalinové. Některé ženy si v rámci extrémních úprav nechávají vytvořit dokonce dvojitý Cupidʼs bow, díky čemuž pak jejich rty připomínají medúzu. To už ale nemá s přirozeným podtržením krásy nic společného a na českých estetických klinikách vám tuto úpravu rozmluví...

Mohlo by se vám líbit

Odtajněno: Marilyn Monroe a její plastické operace

Známá ikona nebyla vděčná za svou krásu jen matce přírodě! Jaké invazivní zákroky podstoupila? Podívejte se na fotky před a po!
elle.cz

Zdroj: Asklepion.cz, brandeisclinic.cz, @upgrade_clinic, healthline.com, mdbeautyclinic.ca