SPF na každý den: Jak ho zkombinovat s denním krémem i make-upem

Na ochranu před sluncem coby zásadní klíč ke krásné pleti sází nejen dermatologové, ale i slavné herečky či modelky. Všichni víme, že slunce dehydruje pokožku, urychluje vznik vrásek a je příčinou pigmentových skvrn. Proto je nutné chránit tvář před UVA a UVB zářením nejen na dovolené, ale každý den po celý rok, i když je zrovna pod mrakem.

Je padesátka nutnost?

Jenže používat každý den opalovací krém, který nám zbyl z pobytu u moře, není dobrý nápad, dokonce i když je přímo určený na tvář. Klasická sluneční kosmetika totiž mívá hutnější složení, navíc „padesátka“ může pleť při každodenním použití zatěžovat. Ta se pak často začne mastit, zaplní se záněty a pupínky, nebo se rozšíří póry.

V první řadě si tedy pamatujte, že padesátka je fajn, když víte, že budete po celý den na přímém a velmi intenzivním slunci. Pokud ale nevyrážíte na pláž, ani na vysokohorskou túru, bude vám stačit SPF 30 nebo 25, jehož textura je mnohem lehčí, příjemnější a pro pleť šetrnější.

 

Mohlo by se vám líbit

10 tipů, jak si v létě udržet kondici i pevné tělo

Před létem, sezonou odhalování, možná trochu podvědomě začneme víc dřít a méně jíst. Časopisy se už několik desetiletí tou dobou plní tipy, jak zhubnout do plavek. A pak je léto konečně tady a pod vlivem dovolených, večírků, koktejlů a zmrzlin začneme na svoji formu zase kašlat.
elle.cz

 

Nespoléhejte se jen na make-up

Existuje sice řada dobrých make-upů s ochranným faktorem, ale zvlášť v létě by to neměla být vaše jediná ochrana. Berte to spíš tak, že make-up s SPF jen pomáhá v účinnosti vašemu krému proti slunci. Totiž make-up často nanášíme nerovnoměrně a také v menší vrstvě než jakýkoli krém. Kromě toho se také během dne celkem snadno setře a tvář pak už nic nechrání.

Jak postupovat?

Názory na to, v jakých krocích nanášet péči, SPF a make-up se celkem liší a někdo vám poradí, ať to děláte tak, jak vám to vyhovuje. Jedno je však jisté – make-up přichází na řadu až jako poslední.

Před ním si můžete vybrat – buď nanesete lehký ochranný krém jako první na vyčištěnou pleť, a teprve poté budete nanášet své obvyklé sérum a krém. Na druhou stranu, pokud máte problémy s pletí, které se snažíte vyřešit, nebo vám nevyhovuje jen tak něco a svoji beauty rutinu jste dlouho hledali a ladili, držte se svých zavedených postupů – pleť vyčistíte, nanesete lotion, sérum a denní krém a teprve na něj dáte SPF přípravek.

 

Mohlo by se vám líbit

Zázračná kyselina hyaluronová může i škodit. Na co si dát pozor?

Když potřebujete hloubkovou hydrataci, je kyselina hyaluronová skvělá věc. Některým typům pleti a v přílišném množství ale úplně svědčit nemusí.
elle.cz

 

Aplikovat několikrát denně

Zvlášť na jaře a v létě je dobré sluneční ochranu během dne znovu nanést, stejně jako se na pláži natíráte opalovacím krémem několikrát denně. Jenže jak to udělat, když jste nalíčená a my jsme přitom říkali, že SPF patří pod make-up?

Ideální je make-up setřít, nanést SPF a poté se znovu nalíčit. Rychlejší variantou je během dne použít minerální pudr s ochranným faktorem, anebo SPF ve spreji. Jen si dejte pozor – spreje často mívají olejovou texturu, kvůli níž by se make-up mohl roztéct. Mnohem lepší bude termální voda ve spreji obsahující SPF.

 

Zdroj: allure.com, makeup.com