10 vlasových proměn princezny Diany

Dlouhé, krátké, s ofinou… Tak šel čas s účesy princezny Diany. Své fanoušky neinspirovala jen stylem oblékání, ale také svými účesy. Vždy byly dokonale upravené, vyfoukané a obarvené v přírodních odstínech světlé barvy. 

Proč si zamilovala krátký sestřih?

V roce 1990 Diana fotila pro prestižní lifestylový britský magazín a o její účes se tehdy staral světoznámý vlasový stylista a kadeřník Sam McKnight. Ten zpětně přiznal, že do poslední chvíle nevěděl, koho bude ten den česat. Bylo mu jen naznačeno, že půjde o velice významnou osobnost. On sám si zprvu myslel, že bude pracovat s Margaret Thatcher. Jaké bylo jeho překvapení, když se mezi dveřmi objevila princezna Diana. Princezně tehdy vlasy sahaly téměř po ramena, ale Sam ji na je fotku sepnul vzadu a vytvořil efekt krátkých vlasů. Dianě se to tehdy neuvěřitelně líbilo. „Co byste s mými vlasy udělal, kdybych vám dala zcela volnou ruku?” zeptala se tehdy Sama McKnighta. „Všechny bych je ostříhal.” odpověděl bez váhání. A Diana se opravdu pár dní na to přesně takto nechala ostříhat. 

Slavný účes, který následně několik let napodobovala většina žen, byl na světě. „Byl to skutečně protipól k velkým hřívám osmdesátek, ženám dodal více sportovního, adrogynního vzhledu, ale protože ho nosila princezna Diana, bylo to pořád ohromně ženské,” dodává Sam McKnight.

ELLE

ELLE PŘÍMO VE VAŠÍ SCHRÁNCE S POŠTOVNÝM ZDARMA

Nechcete přijít o nové číslo? Nechte si ho poslat domů. Výtisk vám doručíme až ke dveřím po celé České republice za stejnou cenu jako v obchodě, aniž byste museli platit poštovné. (Akce platí pouze pro ČR.)

EBC promo