5 chyb při stylingu vlasů, které vás dělají starší

Funguje to obvykle i naopak. Všimněte si, že ženy, kterým byste hádali mnohem nižší věk, mají často velmi krásné, mladistvé vlasy. Na co se tedy vyplatí dát si pozor?

Správná volba střihu

S věkem se z tváře vytrácí plnost a všechny rysy se stávají ostřejšími. Střih vlasů proto musí být přesně opačný. Zapomeňte na přísně střižené mikádo, ale raději volte měkce zakončený long bob. Delší vlasy obecně vypadají mladistvěji než krátké, kadeřnici poproste o prostříhání jemných vrstev. Úplně se vyhněte délce končící u brady.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu
Zobrazit příspěvek na Instagramu
Mohlo by se vám líbit

Bronde: Kate Middleton a její nový odstín vlasů, který musíte vidět

My si na kadeřníka zřejmě budeme muset ještě nějakou chvíli počkat, ale na královském dvoře jsou změny účesů na denním pořádku. Vévodkyně z Cambridge poprvé veřejnosti ukázala svou novou barvu vlasů a už teď lze říct, že odstín „bronde“ se stane hitem další sezony.
elle.cz

Bez objemu ani krok

Dlouhé vlasy sice symbolizují mládí, ale jsou-li hodně dlouhé a navíc rovné, mohou být těžké. Kolem obličeje pak jen tak visí a upozorňují i na tu nejjemnější vrásku. Nenechejte tedy svůj účes zplihnout a vlasy buď lehce sestříhejte, což jim přirozeně dodá objem a tvar, nebo kulmou vytvořte lehké vlny, které pročešete prsty, čímž vznikne ležérní plážový vzhled. Pomoci si můžete i jednoduchými triky, kdy například z vrchní poloviny vlasů vytvoříte malý drdůlek, případně je nad čelem lehce natupírujete a poté sepnete ozdobnou sponou.


 

Zobrazit příspěvek na Instagramu
Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Tón v tónu

Jediný odstín vlasů od kořínků po konečky může působit trochu tvrdě. Máte-li tedy pocit, že potřebujete trochu omladit, zkuste například balayage, tedy lehce zesvětlenou spodní část vlasů, anebo barvení tón v tónu, které je věrné jediné barvě, ale vypadá mnohem přirozeněji i svěžeji. Pokud se barvíte, abyste zakryla šediny, myslete na to, že není potřeba urputně lpět na hledání co nejvěrnější kopie své původní barvy. Výsledek by totiž mohl být trochu staromódní. A například žluté tóny v blond barvě přidávají roky, zatímco chladné odstíny jsou mnohem mladistvější.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu
Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Šedé vlasy nevadí

Většinou, když se žen okolo sebe zeptáme, proč se barví, dostáváme stejnou odpověď: „V šedých vlasech bych vypadala starší.“ Jenže někdy vypadají starší, i když jsou obarvené. Například když zvolí příliš tmavou barvu, která příliš kontrastuje s barvou pleti a vytváří přísný vzhled. Je ovšem pravda, že i šedým vlasům je někdy třeba pomoci – paradoxně vypadají lépe, když i těch pár, které ještě zůstaly tmavé rovněž zesvětlíte na zářivě stříbrnou. Cool účes je na světě. Blondýnky to v tomto směru mají jednodušší.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu
Zobrazit příspěvek na Instagramu
Mohlo by se vám líbit

10 přípravků na vlasy, které vám vytvoří hřívu snů

Jemné vlasy sice mají tu nevýhodu, že jich je málo a někdy můžou vypadat splihle, ale díky jejich tvárnosti se s nimi dá leccos vykouzlit. Stačit vám budou pouze tyto kosmetické vychytávky.
elle.cz

Musí být zdravé

Můžete mít sebelepší střih, ale pokud jsou vaše vlasy bez lesku a bez života, tak vám tento unavený vzhled na letech neubere. Péči začněte u pokožky, kde to všechno začíná. Jedině ze zdravé kůže mohou růst silné a krásné vlasy. Občas dodejte hydrataci maskou a používejte kondicionér. Váš účes by také vždy měl být čistý a upravený. Nikdo z nás nemá času na rozdávání, ale leccos zařídí suchý šampon a vhodný kartáč na vlasy.

Zobrazit příspěvek na Instagramu
Zobrazit příspěvek na Instagramu