REKLAMA

Účes roku 2021? Nenáročný na údržbu a odvážný zároveň

REKLAMA

Naše účesy teď mnohem více než trendy ovlivní dva důležité faktory. První - kadeřnictví jsou už docela dlouho zavřená a my se učíme bez nich žít. Potřebujeme tedy účes, který je nenáročný na styling i úpravu a ideálně vypadá dobře i během toho, jak roste. Druhý - Kromě kadeřnictví je zavřená i všechna ostatní zábava, a tak se doma už docela nudíme. Díky každodenním video hovorům se také musíme celkem často pozorovat. A to nás přivádí na myšlenku změny. Někdo už možná našel odvahu a sám si doma střihl ofinu, někdo o tom možná zatím jen přemýšlí. Stejně tak uvažujeme o změně celkového střihu, ale i barvy a domácí barvení zažívá nezasloužený návrat.

 

Čas na změnu

Nejste v tom sami. I Alexa Chung se nedávno ukázala se zrzavým přelivem a o pár týdnů později vlasy rovnou střihla „na Alexu“, tedy na krátký bob sahající k bradě.

Halle Berry zase dlouhé vlasy v přední části zkrátila a vytvořila ofinu. Přesně tím naznačila, o jaký účes teď je (bude) u kadeřníků největší zájem. Vepředu sestříhané vlasy, působící trochu jako z 70. let, anglicky se mu říká shag.

Odborníci předpovídají, že se vrátí i devadesátkový účes á la Rachel Green, a možná i sestříhaná koruna - ten účes, u něhož se vrstvy začaly sestříhávat od temene. Svůj účes z přelomu milénia si teď ráda připomíná i Jennifer Lopez. Hairstylista Chris Appleton jí ostříhal klasický sedmdesátkový shag, ale JLo ho adaptovala na svůj typický styl.

Výhodou těchto vrstvených účesů je, že jsou záměrně lehce rozčepýřené, mají přirozenou texturu a účesu zajišťují tvar a objem, aniž byste se museli příliš snažit se stylingem. A přesně jak bylo řečeno, vypadají dobře, i když rostou a vy je klidně i pár měsíců nestříháte. To vše jeve dnech, kdy se člověk chystá vlastně jen na procházku do přírody, případně na Skype call, velmi žádoucí.

 

 

Devadesátky, verze 2021

Je jasné, že žádný trend se nikdy nevrací přesně v takové podobě, jakou měl ve své zlaté éře. Vždy se musí trochu přizpůsobit současnosti, aby i dnes vypadal svěže a zábavně. Jak na to v případě shagu nebo účesu podle Rachel?

Shag se na scénu začal plíživě vracet už loni a letos se zřejmě updatuje o ofinu - buď klasickou do čela v délce až k obočí, anebo střihněte jen kratší prameny po stranách. Ty oceníte, zvlášť pokud víte, že vašemu obličeji ofina nesvědčí - tyto „záclonky“ sluší všem, protože hezky rámují obličej.

V každém případě si dejte pozor, aby vám kadeřník neostříhal příliš mnoho vrstev. Tak by účes mohl působit trochu oldschoolově. Dnešní verze má být trochu ostřejší a rockovější. Může se proměnit dokonce i v mullet, ale upřímně - kdo by na něj měl odvahu, když už ho nenosí ani Billie Eilish?

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sledujte nás na Instagramu @elleczech

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA