Vše, co potřebujete vědět, ještě než si necháte udělat piercing helixu

 

Co je to helix a jak na to? 

Začneme naprostými základy. Pokud se bavíme o helixu, jde o piercing na vnějším okraji chrupavky v horní části ucha. (Pokud vám to není úplně jasné, přikládáme vizuální pomůcku.) Když přijdete do studia, měli by vám do nové díry umístit nejdříve pecku a jestliže toužíte po kroužku (nebo jakékoliv jiné náušnici), měl by se nasazovat až v okamžiku, kdy je ranka úplně zahojená. Náušnice vždy musí být z kvalitních kovů jako je titan či 14-18 karátové zlato. Jen tak lze zaručit, že bude proces hojení opravdu bezpečný.  

 

 

Je to pro vás? 

Žádné uši nejsou stejné, a proto ani tento druh piercingu nemusí být vhodný právě pro vás. Záleží na anatomii vašeho sluchového orgánu, ale také na životním stylu a každodenních návycích. Nosíte každý den roušku? Spíte na boku? … Všechny tyto maličkosti byste měli před návštěvou studia zvážit a měl by je s vámi probrat i školený odborník na místě.  

Jak se připravit? 

Nejdůležitější je odpočinek a otevřená mysl. Být uvolněný je klíček k příjemnějšími zážitku. Párkrát se hluboce nadechněte a nechte nervozitu před dveřmi do studia. Důležitý je také průzkum předem, abyste věděli, co očekávat. Na internetu najdete mnoho různých informací a není nic snadnějšího než si jejich pravdivost ověřit na místě u odborníka.   

Jdeme na to! 

Ano, samotný výkon jistě ucítíte, jelikož se jedná o chrupavku, ale každý máme jiný práh bolesti a jde o velmi individuální zážitek. Samotný proces by měl trvat něco kolem dvaceti minut a v tomto čase je zahrnuta i konzultace i následná pomoc s péčí o ranku. Samotné propíchnutí je otázkou minut. Základní cena se pohybuje někde kolem 1000 Kč a musíte počítat s tím, že si kupujete i náušnici. Zde velmi záleží, kterou zvolíte.  

Následná péče 

V kvalitním piercingovém studiu vám doporučí aplikovat dvakrát až třikrát denně fyziologický roztok. Většinou se nedoporučuje užívat na čištění alkohol, peroxid či tea tree olej, jelikož ránu vysušují a mohou do ní zanést nečistoty a bakterie. Ideální je držet se zkrátka doporučení odborníka. Během procesu hojení mějte také na paměti, že byste se měli vyvarovat plavání a ideální je naučit se spát na druhém boku, kde nemáte piercing. Důležité je také se nové náušnice zbytečně nedotýkat, nekroutit s ní a neotáčet. Doba hojení je individuální a odvíjí se také od toho, jak dobře se o novou ránu staráte - běžně však trvá dva až čtyři měsíce a k úplnému zahojení dochází za půl roku až rok. 

Měli byste se obávat nějakých rizik? 

Negativní vedlejší účinky jsou opravdu minimální, pokud se budete řídit pokyny. Rána však v některých případech může změnit barvu, otéct či hnisat. Jestliže k tomu dojde, navštivte jistě co nejdříve odborníka či lékaře.  

REKLAMA