Vůně, které nosí hvězdy

 

Překvapivě je mezi hvězdami spousta konzervativních nátur. Mezi notoricky známé „oldsouls“ ve výběru vůní patří například Adele, která v jednom z rozhovorů pro magazín W prozradila, že už od patnácti let sahá po klasické vůni z laboratořích Christian Dior: Hypnotic Poison, a to nezávisle na ročním období či situaci. Tu módní dům představil poprvé pod názvem Poison v roce 1985. Vůně s provokativním názvem, temně modrým flakonem a vůní zakázaného ovoce předznamenávala extravagantní éru Gianafranca Ferrého a Johna Galliana. V roce 1998 se dočkala přepracování s přívlastkem „hypnotic“ a získala si mnohé fanoušky těžkých smyslných vůní. Mimo jiných i Adele.

A z laboratoří Dior vybírá i švédský herec a jeden z nejžádanějších a zároveň nezadaných fešáků Hollywoodu, Alexander Skarsgard. Ten také odívá velmi tradiční a pro tento módní dům emblematickou pánskou vůni – Fahrenheit. Vůně, která stála za definováním pánského stylu francouzského maison je kyprou esencí toho, co bylo považováno za mužné v devadesátých letech. Je tedy Alexnader mužem dle not minulého století? Ne každý si však výraznou vůni užívá.

 

I když je každým dnem v kontakt s kosmetikou, skrze svoje impérium, skoro žádnou vůni neužívá. Kylie Jenner se nechala pro magazín People slyšet, že výrazné vůně ji způsobují bolest hlavy, a tak, když už musí, užívá jen lehký spray z nabídky značky Victoria's Secret.

Cate Blanchett je důkazem hvězdy jíž pojí dlouholetý kontrakt na kampaň úspěšného komerčních parfémů, přestože ve své osobní toaletě upřednostňuje zcela jinou esenci. I když je hvězda vázána určitými pravidly, ohledně komunikace svých dalších oblíbených vůní, svými sympatiemi k parfému Mure et Mure se nikterak netají. Tato florální sprcha je z laboratoří L'Artisan Parfumeur. I Kate Moss se stala za dobu své kariéry tváří mnoha parfémů. Díky tomu prý ztratila zájem o to objevovat nové vůně a je už dlouho věrná esenci Cerf Blanc značky La Maison Hedonique.

 

 

A po čem voní chodby buckinghamského paláce, když odchází vévodkyně z Cambridge? Když se Kate Middleton provdala za prince Williama, měla na sobě White Gardenia Petals značky Illuminium. Malá parfuméřská laboratoř stojící za jemnou květinovou vůní se poté přes noc stala senzací. Poté, co svět oběhla zpráva o zmíněném parfému, měli u Illuminium sklad vyprodaný a na pět dní nemohli vydávat objednané vůně. Takovou sílu má královská rodina. Více celebrit a jejich oblíbené parfémy najdete v naší galerii.

REKLAMA