Zlatý úsměv. Proč celebrity nosí ozdoby na zubech?

 

Mistrem grillz je teď kalifornská značka Gabby Elan, odkud si násady na zuby objednává celý Hollywood. Co nového se na této ozdobě, která spatřila světlo světa zhruba v 80. letech minulého století, dá ale vymyslet? Celebrity ale milují teď především nenápadný, minimalistický design dentálních šperků. Chtějí jejich prostřednictvím dát najevo, že jsou originální a osobité, ale zároveň elegantní.

 

 

Navíc, značka izraelského podnikatele Gabby Elana přizvala k jejich tvorbě ta největší jména současné výtvarné scény: Takeshi Murakamiho či Banksyho a mnoho dalších. Kdo nechce na zubech miniaturní umělecká díla, ten může zvolit perly, opály nebo malé diamanty.

Chcete také nosit grillz? Žádný problém. Aplikace dentálních šperků provádí i vybraná pracoviště v Čechách. Některá nabízí, že jim můžete poslat svůj vlastní návrh, pak se vám sejmou otisky zubů, forma se předá zlatníkovi, který podle nich vytvoří voskový základ pro sádrovou formu. Do té se odlije zlato, odlitek se dá ještě přebrousit a upravit. Cena za vykrojené grillz na jeden zub se pohybuje zhruba okolo šesti tisíc korun.

 

 

I když tento trend působí velmi extravagantně, zažívá svůj velký comeback z roku 2013. Tehdy se zlatým úsměvem chlubila třeba Katy Perry, Miley Cyrus nebo Madonna. Hledáte hlubší smysl grillz? Pak vás musíme zklamat, jedná se hlavně o ukazování vlastního statusu. Už 2500 let před naším letopočtem si zuby zlatem zdobili třeba starověcí Egypťané, Etruskové nebo Mayové.

Tištěný magazín

Elle cover
REKLAMA