REKLAMA

10 otázek, které si položit před rozchodem

REKLAMA

 

1. Ovlivňuje někdo jiný vaše rozhodnutí? 

Pokud vážně uvažujete o rozchodu se svým partnerem, pečlivě si toto rozhodnutí promyslete. Je opravdu jen vaše? Nebo vás ovlivnil názor někoho druhého? Možná vaše matka trvá na tom, že by vám bez něho bylo lépe? Kamarádi tvrdí, že se k vám nehodí? Tento životní krok je jen na vás a jen vy víte, jak se ve vztahu cítíte.  

2. Sdílíte základní hodnoty? 

Možná jste se potkali a zjistili jste, že máte spoustu společného. Jenže láska ke stejné kapele, či sledování seriálů vás životem neprovedou. Jestliže jste na pokraji rozchodu, zamyslete se nad tím, zda máte společné i základní hodnoty... ty se totiž v průběhu života příliš nemění a zde byste mohli do budoucna narazit. 

3. Chtěla byste vychovávat své dítě s někým jako je váš partner? 

Možná je zvláštní nad tímto bodem přemýšlet, když je pro vás potomstvo ještě v daleké budoucnosti, ale vlastně jde o velice efektivní test. Dokážete si představit, že vaše děti stráví svůj život s mužem, kterého máte aktuálně po svém boku? Pokud je vaší odpovědí ne, váš vztah stejně dříve nebo později spěje k záhubě. 

4. Není to náhodou už zvyk? 

Zeptejte se sebe sama: Nekončí všechny vaše vztahy po pár měsících, kdy o druhého začnete ztrácet zájem? Není to už docela stereotyp? Vášeň se totiž dříve. Nebo později vytrácí, ale důvěrné a intimní pouto přetrvá. Možná po hlubším zamyšlení zjistíte, že jste závislá na “zaláskování” a v tomto případě pomůže odborník nebo se bojíte hlubších závazků. 

5. Jste stále šťastná? 

Být šťastná ve vztahu neznamená, že bude. Vždy vše perfektní a bez problémů. Naopak! Dříve či později se objeví výzvy, které když spolu překonáte, jen vás to posílí. Ovšem pokud stres ve většině času či dlouhodobě převažuje nad tím hezkým, možná je na čase se rozloučit.  

6. Líbí se mi, kým jsem se svým partnerem? 

Nejlepší vztahy jsou takové, které z nás dělají lepšího člověka a nejlepší verzi sebe sama. Možná je lákavé se soustředit více na toho druhého, ale pravdou je, že mnoho problému pramení právě z našeho nitra. Zkuste si nastavit zrcadlo a ptejte se, kým nyní doopravdy jste a zda se vám váš odraz líbí.  

7. Co chcete právě teď? 

Přemýšlíte o rozchodu, protože cítíte, že chcete být sama? A znamená to, že toužíte po tom být opravdu svobodná nebo jen potřebujete nějaký čas jen pro sebe? Chvíle, kdy pocítíte, že již nepřijde nic nového se ve vztahu vždy objeví, ale než kvůli tomu podstupovat radikální kroky, raději společně otestujte něco nového. 

8. Možná se jen nudíte 

Všechny vztahy neustále procházejí cyklem novoty - vzrušení - stability - stagnace - nudy - atd. stále dokola. Místo toho, abyste opustila loď při první příležitosti, kdy se začnete trochu nudit, raději zapřemýšlejte nad tím, kam investovat ušetřenou energii. Zažehněte jiskru společným koníčkem či okořeněním vašeho sexuálního života... 

9. Odehrává se ve vašem životě něco jiného? 

Jestliže přemýšlíte nad tak velkým rozhodnutím jako je rozchod, zvažte, zda se ve vašem životě neodehrává ještě něco jiného, co by mohlo vše zkomplikovat. Možná právě měníte práci, zemřel vám někdo blízký či řešíte jiný komplikovaný vztah... To vše můžete nevědomky projektovat na vašeho partnera a tato frustrace pak vede k nespokojenosti. Zároveň tak ale zjistíte, zda je vám v této situaci přítel oporou a pokud ne, o něčem to vypodídá. 

10. Co byste dělala, kdybyste věřila jen své intuici? 

Jak byste se rozhodla, kdyby neexistovaly žádné vnější okolnosti? Chtěla byste se svým partnerem zůstat? A nebrání vám v tomto rozhodnutí pouze pocit vlastní nejistoty? Pocity, které skrýváte uvnitř je nutné prozkoumat a věnovat se jim. Nenechte se odradit slabou vírou v sebe sama.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA