Senzory sex: Nový druh vášní, nebo jen terapeutický blud?

 

Co je senzory sex?  

Senzory sex neboli smyslový sex je akt, při němž dochází k zapojení tolika smyslů, kolik lze, abychom zvýšili sexuální potěšení a prohloubili intimitu s partnerem. To zní povědomě, že? Nejeden návod na ono prohloubení intimity už vám určitě podával i pásku přes oči. Ale odborníci, zastávající metodu senzory sexu, tvrdí, že se nejedná o vyčpělé rady jak z 50 odstínů šedi.

‚‚Je to revoluční v tom, že se skutečně učíte naslouchat vašim smyslům. A to ve všech jejich formách, od zrakových přes sluchové až po hmatové. Když se zaměříte na příjemné vjemy v celém těle, pomůže vám to se zbavit tlaků, které přicházejí s výhradním zaměřením na pohlavní orgány," říká pro britskou Elle Claire Winuso, sexuální terapeutka a klinická sexuoložka z centra Satisfyer.

Smyslový sex (a orgasmy!) má široký účinek, který podporuje celkovou pohodu našeho těla včetně zlepšení jasu a lesku pokožky, posílení svalů a přirozeného zapojování našeho nervového systému. Smyslový sex může také zlepšit duševní pohodu tím, že sníží hladinu stresu a podporuje kreativitu či přirozeně zvedne naši náladu.

Ale je tohle něco, co jsme doposud nevěděli, nebo jsem si to zatím ani nikde nepřečetli? V čem tedy tkví onen revoluční přínos senzory sexu? Podle Claire je třeba náhled do vývoje sexuologie dvacátého století. ‚‚Naučili jsme se sex vnímat pouze skrze vyvrcholení, senzory sex je tedy moderní metoda stavějící na tradičních nálezech, ale s účinností tantra sexu, který nekopíruje, jen se jím inspiruje.‘‘ Podle Claire kouzlo senzory sexu spočívá ve skutečném propojení s partnerem a prožitkem. ‚‚Pokud na to oba máte čas - a pokud ne, měli byste si ho najít - je to skvělý způsob, jak objevit i hloubky svého těla. Nebojte si sednout a vše spolu probrat, nebo se obrátit na odborníka," radí. Zároveň na blogu centra shrnuje několik základních poznatků o smyslech, které většinou v sexu nepoužíváme. Jak je zapojíte vy? 

Mohlo by se vám líbit

Zapomeňte na Alfa! Tady jsou další typy mužů, kteří stojí za pozornost

Každý muž má jedinečné osobnostní rysy, které ho dělají tím, kým je a definují jeho činy. Přestože jsou zdánlivě náhodné, existují normy způsobu života, dle nichž lze kategorizovat muže do specifičtějších skupin. A tyto klasifikace nám pomáhají pochopit, jak a proč člověk žije způsobem jaký žije.
elle.cz

SLUCH

Zvuky narůstajícího vzrušení mohou být jedním z přirozených spínačů. A hudba zapaluje stejné části mozkujakými prožíváme konzumaci a slast z jídla či drog. 

Vypusťte své vlastní zvuky. Ty jsou nejen neuvěřitelně vzrušující, ale také mohou vašemu partnerovi nabídnout zpětnou vazbu o tom, jak se cítíte. Může to být jemné vrčení, nebo i strhující zvuky s otevřenými ústy vyvrcholení. Zkuste si jemně broukat při orálním sexu nejen ke svému partnerovi, nebo to zkuste dokonce i při líbání, či vydávejte jemné zvuky při zkoumání erotogenních zón, jako je krk, prsa, vnitřní strana stehen nebo břicho....  

POHLED  

Naše oči jsou neuvěřitelně smyslné a často reagují na náladu nebo vzrušení rozšířením. Začleňte více zdrojů měkkého světla s barevnými žárovkami. To může pomoci přidat teplo do místnosti a vytvořit tajemnou a magickou atmosféru. 

Udělejte si chvilku a podívejte se jeden druhému do očí. Studie ukazují, že samotný upřený pohled pomáhá povzbudit důvěru.

ČICH

Čich je jedním z nejerotičtějších smyslů, které máme. Je vázán na limbický systém, oblast mozku, která řídí naše emoce, dlouhodobou paměť a sexuální impulsy.

Použijte vůně touhy, jako je vanilka, santalové dřevo nebo Ylang Ylang. Dejte si záležet, abyste přizvali vůně svého partnera, když je smyslně prozkoumáváte. Větší pozornost na konkrétní vůni může být sama o sobě vzrušující.

CHUŤ

Chuť na primární úrovni také vysílá hormonální signály. Například polibek není jen polibek, ale hormonální zpráva, která dává vašemu partnerovi signály o vaší genetické a reprodukční životaschopnosti. 

Věnujte více pozornosti a uznání chuti partnerova těla, polibku a smyslným tekutinám. Zahrňte ochucené lubrikanty nebo bonbóny.

Mohlo by se vám líbit

Jak poznat, že vás miluje i po rozchodu?

Rozchody nejsou snadné. Vědomí, že už možná nikdy nebudete s osobu, kterou milujete, je jedno z nejtěžších. Jak lze zjistit, že vás stále miluje, když máte pocit, že jste udělali chybu, kterou byste rádi napravili?
elle.cz