Co všechno řeč těla prozradí při sexu?

Správná komunikace je alfou omegou spokojeného vztahu, ať už mluvíme o té verbální nebo mimoslovní. Platí to i v ložnici, kde za vás gesta řeknou mnohé. Pokud se jim s partnerem naučíte vzájemně rozumět, váš vztah to jenom posílí. A sex bude navíc daleko vášnivější.

Za všechno může chemie

Pokud je váš partner všímavý, může se toho hodně dozvědět už jen z vaší tváře. Obzvlášť v období ovulace. Tehdy se vám totiž mění nejen nálada, ale i výraz – obličej je plnější, stejně tak jako rty, které navíc změknou a zrůžoví. To vše díky vyšší hladině estrogenu. Zároveň jste otevřenější, něžnější a neustále vyhledáváte doteky a partnerovu blízkost. Chcete mu být po boku, mazlit se a vnímat jeho tělo. Jsou to drobné nuance, ale nesmírně důležité. Když je váš partner zaregistruje, jistě už vám vyjde vstříc…

Mohlo by se vám líbit

Dohoda o nevěře: Může fungovat, nebo je to cesta do vztahových pekel?

Smlouva o nájmu, o pojištění auta, nemovitosti, smlouva pracovní, smlouva s telefonní společností. Během života jich uzavřeme nespočet. Může ale doopravdy fungovat dohoda, v níž se dva domluví, že budou mít milence? Nebo z ní bude profitovat vždy jen jeden z páru?
elle.cz

Intimita a blízkost

O vzájemné intimitě svědčí i něžné doteky obličeje. Pokud svého muže ráda hladíte po tváři, nebo si hrajete s jeho vlasy, dáváte tak najevo, že jste si skutečně blízko – fyzicky i emocionálně. „Platí to ovšem i naopak – partner, který se dotekům v oblasti tváře či krku vyhýbá, dává jasně najevo, že po bližším souznění netouží. Možná je myšlenkami ještě v práci, nebo úplně někde jinde,“ zmiňuje se britská expertka na vztahy Tracey Cox. Touhu v něm můžete probudit třeba tím, že se mu celá oddáte. Jednoduše zkřížíte paže a položíte si je za hlavu. Toto gesto je doslova všeříkající a rozumí mu každý muž. Velmi rád vám podá šátek nebo pouta.

Mohlo by se vám líbit

Cesta k lepšímu sexu: Buďte kreativní a iniciativní

Máte pocit, že váš sexuální život ztrácí napětí a jiskru? Pak se na něj podívejte očima mužů. Možná vás překvapí, po čem tajně touží a co všechno je v ložnici dokáže rozpálit. Podle expertů se vyplatí být kreativní, spontánní a iniciativní!
elle.cz

Vzájemná souhra

Start a cíl. Polibky, svlékání, stimulace erotogenních zón, orgasmus. Zní to jako krásný plán, věčným problémem však zůstává fakt, že ženy k dosažení vrcholu potřebují daleko delší čas než muži. Podle vědců z Georgijské univerzity v USA dokonce až dvojnásobný. Existuje však řada gest, kterými dáte mužům jasně najevo, že mají zvolnit. A zřejmě je používáte zcela nevědomky – jsou to většinou dlaně položené na jeho hrudi, pomalejší pohyby pánve nebo pevně semknutá kolena. Ta dávají mužům jasný signál: ještě je čas, stresový hormon kortizol stále úřaduje. Vnímaví milenci tyto signály poměrně snadno registrují a netlačí na pilu. Zpomalí, vrátí se k jemným dotekům a začnou od začátku, ve snaze ženu uvolnit a potěšit.

Mohlo by se vám líbit

Jak si užít dokonalý sex i s nedokonalými křivkami

Málo světla, volnější košilka, vhodně zvolená poloha… také se takto připravujete na sex, aby partner neviděl vaše křivky? Podobně se omezuje spousta žen na celém světě. A víte, že je to zbytečné? Takhle si užijete sex naplno, i když nemáte BMI 18.
elle.cz

Zdroje: traceycox.com, simplypsychology.com