Nejlepší seznamovací aplikace, které budete chtít opravdu použít

Vzpomínáte si na ty časy, kdy za vámi přišel pohledný mladík v baru se slovy: tahle runda bude na mě? Pak jste se dali do řeči, vyměnili si číslo a zašli na pár rande? My už jen matně. Takový styl randění se zdá jako dávná minulost a je na čase se přizpůsobit novému, který teď probíhá, stejně jako vše ostatní, v online prostředí. A to není snadný úkol. Seznamovacích aplikací je totiž až příliš mnoho – jedna pro milovníky venkova, druhá pro kreativce, další pouze pro elitu... Je velice náročné si mezi nimi najít takovou, se kterou budete spokojeny. My jsme pro vás, naše čtenářky, vytvořili seznam těch, které by vás jako mladé a úspěšné ženy mohly bavit. Teď si už stačí jen vybrat tu pravou. - nebo toho pravého.

Jistě jste slyšely spoustu odstrašujících případů od lidí, co randění přes aplikace vyzkoušeli – nevhodné zprávy, nepodařená rande, podivíni… ale věřte tomu, nebo ne, existují i hezké příběhy. Podle dat z roku 2019 se 22 % párů po online seznámení zasnoubilo. Přičemž se očekává, že čísla za rok 2020 budou ještě výrazně vyšší. Navíc dle průzkumu Bumble více než dvě třetiny respondentů využívají aplikace k nalezení stabilního vztahu a je zaručeno, že pokud jste mileniálové, polovina vašich přátel se s největší pravděpodobností setkala se svými partnery právě prostřednictvím online seznamek.

A buďme upřímní – Tinder už je dávno za zenitem. Pojďte se tedy s námi inspirovat a objevit něco nového.

Mohlo by se vám líbit

Znáte tajemnou seznamku RAYA, kde hledají lásku celebrity?

Chcete vědět, jak vypadá Raya - seznamka pro elitu, do které je skoro nemožné se dostat? Nemá reklamu a její členové mají zákaz o ní vůbec mluvit... Poradíme vám, jak se do ní dostat. Máme vaši pozornost?
elle.cz

Bumble

Aplikace, která byla založena ženami pro ženy. Bumble zpochybňuje zastaralá (a často sexistická) pravidla online randění – jako například počkat na to, až muž udělá první krok. Nejde pouze o hledání vašeho budoucího partnera, nebo partnerky, protože aplikace nyní přidala nové funkce Bumble Bizz a Bumble BFF, které vám také pomohou najít nové kolegy či přátele.

Kromě toho aplikace nedávno zakázala jakékoli formy urážek – cokoliv, co je spojeno s rasistickým, homofobním nebo transfobním kontextem se tedy na této platformě nesmí objevit. A vzhledem k výše zmíněným friendly opatřením má Bumble 22 milionů uživatelů na celém světě.

Happn

Snažili jste se někdy sebrat veškerou odvahu a promluvit si s mužem nebo ženou, které jste vídaly každé ráno na cestě do práce? Teď už nemusíte, protože tato aplikace to udělá za vás. Díky vaší poloze vás propojí s lidmi, kteří jsou denně ve vaší těsné blízkosti, ať už jde o osobu, se kterou se náhodně potkáváte na autobusové zastávce, nebo ve vaší oblíbené kavárně. Vypočítává také, kolikrát si vy a váš crush zkřížíte cesty, takže víte, že je to 100% osud, pokud spolu skončíte.

Badoo

Také jste vždy snily o tom, že si vezmete Channinga Tatuma po jeho roli v Let’s dance? Nebo si možná přejete, aby se s vámi setkal vousatý Ryan Gosling, nebo Will Smith? I když nemůžeme slíbit výše uvedené, Badoo vám najde shodu podle toho, do které celebrity jste zamilované. Ano, opravdu. Pomocí technologie rozpoznávání obličeje vyhledává aplikace ideálního partnera.  S 465 miliony uživatelů po celém světě jsme si jisti, že vám najde muže, či ženu z vašich snů.

Her

Tato aplikace není nejlepší seznamkou pro ženy LGBTQ jen tak z ledajakého důvodu. HER poskytuje útočiště pro queer, lesbické a bisexuální ženy a je jednou z nejpopulárnějších online seznamek svého druhu. I přes jméno HER není výhradně pro ženy – je otevřená i pro cisgender a nebinární lidi. A vedle seznamování také hostí nejrůznější události, zpravodajské platformy a skupinové chaty.

Mohlo by se vám líbit

Jak si najít partnera v době, kdy nám obličeje zakrývají roušky?

Bary zavřené, na obličejích roušky, povinné rozestupy a dezinfekce jako součást každodenní hygieny. A navíc nás vláda nabádá, abychom měli sex jen s prověřeným člověkem. Najít si kluka nebylo nikdy těžší než právě teď.
elle.cz

Tastebuds

Pokud by hudba byla jazykem lásky, pak je tato aplikace vítězem. Tastebuds je seznamka založená na společné řeči. Můžete najít svého hudebního spřízněného partnera, ať už hledáte lásku, nebo jen potřebujete někoho, s kým  půjdetepo lockdownuna koncert. Spojuje konkrétně vždy dva lidi na základě jejich oblíbené hudby. Ať už jste Britney-til-you-die, rockeři, či folklor. Přinejmenším nebudou žádné hádky ohledně vaší první písně na svatbě.

Hinge

Ztotožňujete se s Chandlerem Bingem a jste hrdí na svůj sarkasmus? Pak je tato aplikace přímo pro vás! Hinge je Instagram seznamovacích aplikací. Vážně, je to sen tisíciletí. Někteří lidé říkají, že se skrývá ve stínu Tinderu, ale pokud chcete něco trochu vážnějšího, pak je tato seznamka dokonalá. Tvůrci aplikace navíc ve svém novém průzkumu tvrdí, že si na jejichplatformě někdo sjednává rande každé čtyři sekundy.

Seznamka však není postavena pouze na obrázcích – profily jsou tvořeny i otázkami a citacemi. Na základě těchto frází se můžete o svém protějšku dozvědět mnoho, ať už jde o jeho oblíbenou postavu z Přátel nebo o jeho mazlíčkovi. Háček je v tom, že není tak snadné narazit na někoho, kdo dokáže vtipkovat odlehčeně a nesnaží se být vtipný za každou cenu. My ve vás ale věříme!

Bristlr

Pokud vás přitahují vousy, jste na správném místě! Toto je totiž seznamovací aplikace pro ženy, kteřé mají rády muže, co o svou bradku rádi pečují. A nejen to, lidé na této aplikaci musí být také originální. Má totiž speciální „detektor“, který rozpozná kopírování jednotlivých frází, takže vaši budoucí manželé nemohou poslat pouzeuniverzální úvodní větu...

XO

XO chce přidat do seznamování trochu zábavy pomocí her, které pomohou prolomit ledy. Kvízy, kreslení a další párty aktivity, vám umožní sdílet smích s někým novým a možná navázat spojení, která povedou ke vztahu. Matche najdete vyplněním profilu a virtuálním setkáním s někým, kdo má podobné zájmy. Nebo můžete zkusit funkci Blind Date. Rande naslepo vás spojí s náhodným člověkem, se kterým si budete moci zahrát hru a vyměnit zprávy, ještědříve než uvidíte jeho profil.

Lidé, kteří teď hledají toho pravého/tu pravou, mohou chtít některé z nejlepších seznamovacích aplikací, ale XO se jeví jako zábavný a neformální způsob, jak získat nové přátele – a možná takové přátelství rozkvete i v něco víc.

Coffee Meets Bagel

Už jsme se zamilovali a je to jen názvem této aplikace. Káva? Dobrý. Bagel? Dobrý. Jen je smutné, že seznamka nemá v reálu s jídlem nic společného. CMB (protože celé jméno je velké sousto) ukazuje konkrétně ženám jeden kvalitní match denně. A to proto, že vaše přejetí prstem je tak o něco více zvažováno. Tato aplikace přinejmenším zastaví vaše spolubydlící od toho, aby dali swipe right stovkám mužů a žen, když si na chvilku odskočíte...

 

Přejeme hodně štěstí pří hledání dokonalého partnera! A jak by řekli v Hunger Games: „May the odds be ever in your favor.“ (Nechť vás provází štěstěna.)

Mohlo by se vám líbit

Co je to apocalypsing, locdating nebo astrolove?

Koronavirová pandemie výrazně změnila koncept prvních schůzek. Jaké jsou nyní trendy v randění?
elle.cz