Syndrom fleabaggingu: Proč si stále vybíráme špatné muže?

Možná si pak říkáte, jak jste mohla znovu naletět. Je zajímavé, že zatímco muži si po rozchodu s partnerkou, která jim zlomila srdce, často vybírají jí vizuálně podobné typy, ženy se chtějí radikálně odstřihnout od minulosti, proto vyhledávají často fyzicky odlišné partnery. Vizuální odlišnost ovšem není zárukou, že vás nezklame další muž. Láska je chemie a ta umí zamávat s naším vnímáním druhých, ostražitostí. A to, co nám konvenovalo, líbilo se na předchozím muži, se nám vkrade do přízně i při dalším seznámení. Některou ženu uhrane medový hlas, na jinou jako afrodiziakum mocně působí gesta, další z nás zaujme jisté charisma silného chlapa. Toto jsou podvědomé faktory, které nás ohromí na tom druhém, a nic s nimi neuděláme, když o tom nepřemýšlíme.

Novou lásku chcete chránit, kdo ale pomůže vám?

V podstatě lze konstatovat, že se nepoučíte z minulých chyb. Pokud jste randila s nevěrníkem, který se tu a tam vymlouval na práci, zahraniční cesty, aby měl dost času na jiné milenky, mělo by pro vás být výstražné, když i ten nový partner má rovněž hodně pracovních výjezdů. Jestli váš expřítel měl dluhy a neustále sliboval, že je bude řešit, nemůžete čekat od nového partnera, jenž má rovněž finanční potíže, že se jako zázrakem ze závazků najednou vymaní. Bohužel to ale často nechceme vidět. Jsme omámené koktejlem lásky, tolerantnější k chybám toho druhého, máme ochranitelský syndrom a chceme pomoci tomu, koho milujeme. Možná i s nadějí, že k nám více přimkne. Novou lásku chceme zachránit, dávat šanci. To je jiné než ve vztahu, kde je rutina a partner má vlastnosti, které nás čílí. Není lepší sundat růžové brýle a s vděkem, že už máte nějaké zkušenosti, udělat dobrou věc pro sebe?

Fleabagging: Jako na bleším trhu mužů

Že stále přitahujeme stejné partnery, na tom není nic zvláštního. Mají to tak ženy i muži. Každý má nějaký vkus, proto se jedné líbí muži s vypracovaným tělem, jiné imponuje vzdělaný intelektuál. Trápení ovšem vyvstává tehdy, když se stále zamilováváme do bad boys, tedy chlapců s negativními vlastnostmi. Říká se tomu i fleabagging. Termín je odvozen od televizní show Fleabag, kde hlavní hrdinka Phoebe neustále randila se stejným, špatným typem mužů.

Mohlo by se vám líbit

Jak vnést do vztahu jiskru? Poznejte nové sféry rozkoší

Každý vztah se jednou takzvaně omrzí a rutina se vkrade doslova kamkoliv. U někoho to nastane dřív, u jiného později. Jestli pozorujete, že se s vámi partner trochu nudí, některé věci dělá spíš z donucení, nebo naopak vy nejste nadšená ze stereotypu a chybí vám výbuchy vášně, nezoufejte. Oživení může probíhat na několika frontách.
elle.cz

Další špatný chlap už nemá šanci

Můžete si postěžovat na svoji genetickou výbavu. Vkus, vnímání feromonů a tak, jsou nám dány od přírody. I když víte, že onen nenápadný soused, který vás tajně miluje, by byl jistě lepším partnerem pro život než charismatický krasavec z posilovny, stejně podlehnete tomu druhému. Je to chemie, která s vámi cloumá. A nejspíš to bude tak, že si několikrát pofoukáte bolístku z dalšího milostného zklamání. Netoužíte po tom? Pak si sepište pár bodů, podle kterých odhalíte, že se opět vrháte do vztahové katastrofy:

Začíná to stejně

Už na počátku máte déjà vu. Při seznámení cítíte, že nový objev je rád obletován ženami jako předchozí partner, který vám byl nevěrný? Chcete si znovu zopakovat pocit, jak bolí roztříštěné srdce?

Nechte si poradit

Ten, kdo má nadhled, poradí. Kamarádka, někdo z rodiny. Poznají rychleji, že jim váš nový objev někoho připomíná. Nemají oči zaslepené právě onou láskou jako vy. A víc jejich očí víc uvidí.

Terapie pomáhá

U nás jsme si již relativně zvykli na terapie pro páry, které mají po letech problémy. Ale jít k odborníkovi na duši ještě před tím, než se vztah zrodí? Nezatracujte to. Společnými silami můžete přijít na to, proč přitahujete stejné muže. Některé ženy mají trauma z dětství. Jiné si vybírají stále stejný typ partnerů, protože se například ve dvaceti letech do jednoho takového zamilovaly, ale než se vztah stačil rozvinout, dotyčný zmizel. A ona žena má pocit, že „to musí dokončit“. I když s někým jiným, typově shodným. Jakmile si toto uvědomíte, nahlas vyřknete, posune vás to.

Nepodceňujte se

Mnoho žen se bezdůvodně obviňuje. Řekne si, že si nejspíš zaslouží takové typy mužů, na které neustále naráží. Není to tak. Uvědomte si, že máte na něco lepšího a raději hledejte dál. Jen více vnímejte, kdo vás bude nosit na rukou jako princeznu, a to bez postranních úmyslů. Samotné posílené sebevědomí vede k lepšímu výběru partnerů.

Dejte na svůj instinkt

Někdy raději přivíráme oči nad tím, když se nám něco nezdá. Žádné kompromisy. A už vůbec ne na začátku vztahu. Jestli se vám něco nelíbí na počátku, dále to bude jen gradovat a vytvoří se klín mezi vámi dvěma. Akorát jen ztratíte čas s někým nepravým místo toho, abyste konečně našla toho pana božského.

 

Zdroje: Theguardian.com, Menshealth.com, Hellogiggles.com