On měl být můj! Jak přežít, když si muž vašich snů bere jinou?

Chce se vám zasednout k televizi a obšlehnout všechny špinavé triky, kterými se zhrzená Julia Roberts ve filmu Svatba mého nejlepšího přítele pokusila zhatit svatbu muže, kterého milovala? Nejsme v Hollywoodu a vy jste pravděpodobně na vyšší morální úrovni, než abyste se snažila svou sokyni ztrapnit a zadupat do bláta. Ani to ale neznamená, že se se zenovým klidem máte nad celou situaci povznést a nedovolit si cítit vůbec nic.

Efekt nedostatkového zboží

Nejdříve se oprostěte od svého ublíženého ega. To je totiž velmi špatným našeptávačem a umí značně zkreslit naše vnímání reality. Bolí vás, že není s vámi, nebo vás bolí, že je s někým jiným? To je totiž velký rozdíl. Funguje to jako klasická poptávka po zboží. Dokud je věc k mání, nejste si vlastně vůbec jistá, jestli ji chcete. Jakmile ale zbývá pouze jeden kus nebo se úplně vyprodá, zachvátí vás panika a nutná potřeba onu věc mít. Neděje se náhodou něco podobného i s vaším ex před jeho svatbou? Ve filmu Svatba mého nejlepšího přítele přece Julianne také s Michaelem nikdy žít nechtěla, ale s příchodem jiné ženy a se svatebním oznámením se rozhodla, že ho nikomu jinému nenechá.

Mohlo by se vám líbit

Když nemůžete zapomenout: 5 tipů, jak konečně překonat rozchod

Nesejde na tom, jak dlouho jste spolu byli, ani proč váš vztah nakonec skončil. Chcete ho dostat z hlavy a zřejmě moc dobře víte, proč. Těchto pět rituálů vám pomůže konečně zapomenout a začít znovu, s čistým štítem.
elle.cz

Opravdu ho chcete?

Teď, když jste nechala stranou svou ješitnost, si v klidu si sedněte, nadechněte se a začněte přemýšlet. Jak se k vám během posledních týdnů vztahu choval? Proč a jak jste se rozešli? Toužila jste po tom, abyste zase byli spolu, litujete rozchodu? Možná jste jenom milosrdně zapomněla na příčiny vašich neshod a důvod, proč jste se nakonec rozhodli, že už spolu dál nemůžete a nechcete být. Možná už si detailně nevybavíte hořkost v puse po každé hádce nebo zklamání, které vám připravil. Dalo by se ve vztahu, jaký jste spolu měli, pokračovat? Budovat domov a plánovat rodinu? Pokud vaše odpovědi nejsou jednoznačné (a i pokud jsou), pozvěte si na víno dobrou kamarádku. Dobrou ve smyslu takovou, která to s vámi myslí dobře, ne takovou, která vám řekne to, co chcete slyšet. A upřímně se jí na svůj bývalý vztah zeptejte. Možná vám pomůže procitnout, když uvidíte svůj příběh, charakter a chování svého vysněného muže jinýma, objektivnějšíma očima. A pak si na všechny tyto otázky odpovězte znova. Ještě pořád vyznívá skóre ve prospěch vaší bývalé lásky, nebo to nyní vidíte trochu jinak?

Díky bohu, že je pryč

„Netrap se, takových ještě bude…“ Věta, kterou jste od své mámy slyšela po každém rozchodu. Samozřejmě, že jste si vždy pohrdavě odfrkla, co ona asi tak může vědět o vašem trápení a opravdové lásce. Dnes, po pár letech a několika vztazích, vidíte, že na tom přeci jen bylo dost pravdy, že? Tehdy jste byla zničená a mohla jste si oči vyplakat, když vás opustili kluci, které jste milovala. Současnou optikou ale vidíte, že vaši bývalí partneři nebyli to pravé.S odstupem času se ukázalo, že jste je zase tolik nemilovala, že k sobě nešly vaše osobnosti nebo životní styl. Nebo jen prostě že časem vyplešatěli a nestarají se o své zuby. Dnes děkujete bohu, že s nimi nejste, protože byste už stejně byla pravděpodobně rozvedená nebo nešťastná s nevyhovujícím partnerem. A to stejné si zkuste uvědomit i nyní.Pokud se snažíte vyrovnat s bolestí, že si muž, kterého možná ještě stále milujete, vezme někoho jiného, připomínejte si, že vám a jemu nebylo souzeno být spolu. A že to má nějaký důvod, který je pro vaše budoucí dobro.

Mohlo by se vám líbit

Slavné hollywoodské rozchody a návraty Aneb stará láska nerezaví

Dvakrát do stejné řeky nevstoupíš… Anebo ano? Občas je to zkátka otázka srdce a hlava s rozhodováním nemá nic moc společného. Nikdo z vašeho okolí tomu nerozumí, dokonce vás varují ale vy si zkrátka nemůžete pomoct, a i přes všechny překážky se do stejného vztahu vrátíte podruhé. Je vám tento scénář povědomý? Nejste v tom sama. Rozchody a návraty se nevyhnuly ani slavným hollywoodským párům.
elle.cz

Přijetí, ne stalkování

V případě, že jste ještě stále přesvědčená o tom, že se z vaší strany jedná o životní lásku, je čas čelit poslednímu faktu. On požádal o ruku jinou ženu, zbytek svého života chce tedy strávit s někým jiným, než s vámi. Vy jeho životní láska pravděpodobně nejste. Au. Já vím, to se neposlouchá dobře. Ale přece byste nechtěla prožít život s někým, pro koho evidentně nejste žena jeho života. Teď už zbývá jediné – přestat stalkovat jeho i jeho novou partnerku a najít způsob, jak se dostat ze smutku. Nejhorší způsob, jak se vyrovnat s tím, že muž, kterého milujete, odešel, je sedět a brečet. Ano, můžete být smutná, ale ne celý den, každý den a ještě dalších pět let. Přijměte, že vy a on jste spolu neměli být. Pokud budete viset na tom, co nemůžete mít, jen tím svou bolest prodloužíte. Dejte si svolení trochu si poplakat, ale pak začněte přesměrovávat svou energii na něco, díky čemu se zase budete cítit dobře. Naučte se hrát na flétnu, zaplaťte si kurz shuffle dance nebo začněte plánovat dovolenou s kamarádkou. Přestěhujte se do nové čtvrti, města nebo země. Hlavně neustrňte v minulosti a v lítosti. Žijte! 

Mohlo by se vám líbit

Když nemůžete zapomenout: 5 tipů, jak konečně překonat rozchod

Nesejde na tom, jak dlouho jste spolu byli, ani proč váš vztah nakonec skončil. Chcete ho dostat z hlavy a zřejmě moc dobře víte, proč. Těchto pět rituálů vám pomůže konečně zapomenout a začít znovu, s čistým štítem.
elle.cz

Zdroj: Autorský článek, theadventurouswriter.com