Sugar baby: Iluze bohatství nebo život ve zlaté kleci?

Sugar baby je mladá žena, která svou společnost a přízeň nabízí výměnou za sladký život. Tráví ho ve společnosti muže o několik desítek let staršího, který ji za její osvěžující přítomnost zahrnuje penězi, dárky, cestováním ale i za svůj životní nadhled a zkušenosti. Tito dobrodinci mohou svým sugar babies platit nájmy, auta i základní výdaje. Na rozdíl od klasického modelu ‚starší muž a mladá milenka‘ se v tomto případě nejedná o milostný poměr, ale o jasně definovaný obchodní vztah, do kterého by ani jedna ze stran neměla citově zaangažovat. Na sugar dating, neboli cukrové randění, se proto někdy pohlíží jako na jinou formu prostituce. S takovým společenským stigmatem ale většina sugar babies nesouhlasí. 

Mohlo by se vám líbit

Toyboy, nebo sugar daddy? Každý vás může okouzlit

Jsou tak rozdílní – věkem, chováním, doslova čímkoliv. Ale jedno mají společné. Nikdy je nemůžeme nazvat partnery, jde o vztahy bez emocí. Máme je pro zábavu, rozptýlení, jen každý z nich nabízí benefity jiné. V určitém období našeho života, kdy se nechceme vázat a naopak toužíme užívat si. I toho nejlepšího, co mužská náruč nabízí.
elle.cz

Takové názory považují za staromódní. Poukazují na fakt, že lidé masivně používají Tinder a hledají na něm zábavu, sex nebo vztah, který uspokojí jejich potřeby, ale zároveň odsuzují, když sugar babies a sugar daddies hledají to samé - jen v trochu jiné formě. I pro jejich účely existují seznamky přes web nebo aplikaci, např. Sugarbook.com, Seeking Arrangement, Ashley Madison a jiné. Uživatelům je jasné, o co na nich jde a mají jasně nastavená pravidla. Sugar dadies, starší movití muži hledající o generace mladší společnost, musí prokázat své příjmy a projít dalším sítem ověření, aby se eliminovalo riziko podvodu.

Se sugar datingem se totiž objevil i jiný fenomén - „splenda daddy“. Na rozdíl od sugar daddyho je splenda daddy někdo, kdo se tváří jako finančně zajištěný a úspěšný muž, ale ve skutečnosti jím není. Za cukrové rande se své sugar baby neodmění ani penězi, ani luxusními dárky, jen ji připraví o čas. Ačkoli se může zdát, že sugar babies žijí v luxusu, realita je jiná. Většina sugar babies jsou studentky nebo dívky, které provozují sugar dating ne proto, aby si dopřály luxusní rozmazlování, ale proto, aby díky němu zaplatily základní účty. Web Ubyssey.ca udává, že podle Seeking Arrangement je současný průměrný měsíční příjem sugar babies v Americe 2 400 USD měsíčně, což znamená, že většina z nich vydělává méně, než je tamní minimální mzda. Není proto ani výjimkou, když má sugar baby svých cukrových taťků více nebo si kromě sugar datingu vydělává ještě v klasickém zaměstnání.

Za rande si sugar babies účtují od 100 dolarů až po pětinásobek. Záleží na hranicích, které si stanoví. Pokud jsou ochotné nabídnout svému sugar daddymu i sex, je sazba samozřejmě vyšší. Že už to zavání prostitucí? „Na normálním rande se s ním většinou taky nakonec pravděpodobně vyspíš. Opravdu to není tak odlišné, kromě toho, že v tomto případě z toho profituješ,“ uvedla pro web Ubbysey.ca jedna ze sugar babies.

Zdroj: Google, ubbysey.ca, thestar.com, eastbayexpress.com, elle.cz