Vaše nová nejlepší kamarádka? Přece ex vašeho ex!

Pád mýtu

Ve chvíli, kdy s ním ještě chodíte a ještě spíše, pokud se z vašeho přítele mezitím už stal expřítel, najednou můžete spoustu událostí začít vidět v novém světle. Ta, kterou jste doteď považovala za nesnesitelnou harpyji a vaše pocity k ní byly směsicí odporu, žárlivosti a zvědavosti, najednou stojí před vámi. Mýtický opar kolem ní se rozestupuje a vy vidíte, že ji vlastně nemáte za co nesnášet.

Své setkání s expřítelkyní svého partnera popsala 34letá Tereza: „Šla jsem si zakouřit před bar. Když jsem tam uviděla Štěpánku, naježily se na mně všechny chlupy. Okamžitě jsem se připravila na střet nejhoršího kalibru, po tom, co jsem o ní všechno slyšela. Jenže ona vyfoukla kouř, koukla na mě a naprosto klidně se mě zeptala: ,Chodíš s Jakubem? Ten chlap stojí za hovno a ty vypadáš skvěle. Nenech se sebou zametat.ʽ Úplně mě tím odzbrojila.“ Se Štěpánkou si Tereza nakonec nedala jen cigaretu, ale i několik skleniček prosecca a zjistila, že má jejich „společný muž“ opravdu velmi dobrý vkus na ženy.

Mohlo by se vám líbit

Osvědčené tipy, jak si vybudovat pevné přátelství i v dospělosti

Zatímco v dětství je získat si nové přátelé celkem lehké, v dospělosti se občas jedná o nelehkou výzvu. S přibývajícím věkem a nabytými zkušenostmi si totiž k tělu pouštíte méně a méně lidí. Někdy se však stává, že i v dospělosti vám někdo "padne do oka". V tom případě se můžete začít soustředit na to, jak si vybudovat kvalitní a pevné přátelství. Jak na to? A jací fiktivní přátelé možná ovlivnili vaše očekávání a vnímání vztahů?
elle.cz

„Díky ní jsem pochopila některé věci, které mě trápily a dostala odpovědi na spoustu otázek týkajících se mého vztahu s Kubou.“ Tím, že si Štěpánka prošla stejnou zkušeností jako Tereza a měla navíc výhodu časového i emočního odstupu, dokázala Tereze spoustu věcí objektivně objasnit. „Je úlevné, když zjistíte, že důvodem věcí, které nefungují, nejste jenom vy. Když vám krásná ženská potvrdí, že problém nejste vy, ale on,“ svěřila se Tereza. Mimochodem, viděla jste girl power opěvující film „Jedna za všechny“? Doporučujeme!

 

Vztah bez expirace

Není neobvyklé, že muž díky svému vkusu spojí dvě (nebo více) žen, které toho mají spoustu společného. Nejsou si podobné pouze fyzicky, ale i povahově nebo vzhledem k prostředí, kde se se svým partnerem kdysi potkaly, mohou sdílet i podobné hobby. Tyto sdílené zájmy, více než počáteční krize, můžou vytvořit základ nového trvalého přátelství. „Zpočátku mě hnala jen zvědavost a chuť ji stalkovat,“ vypráví čtyřicetiletá Martina o svém on-line sledování ženy, která také chodila s jejím ex. „Pak jsem jí napsala, ať se mnou zajde na skleničku, abychom si o něm promluvily. Jeho jsme probraly velmi rychle a přešly jsme k tématům, která byla mnohem zajímavější. Nakonec jsme si to skvěle užily. Dnes jsme kamarádky už šestým rokem.“ Místo boje o pomíjivý cit k muži tak ženy získají jiný, mnohem trvalejší, který je provází celé roky.

 

Zdroj: Elle.com, ČSFD