10 skvělých filmů, které si pusťte na Halloween

 

Svátek Všech svatých je tu a spolu s ním ideální noc, kdy zůstat doma, zachumlat se pod peřinu a pustit si dobrý film! Jestli bude strašidelný nebo rodinný, už je na vás. My jsme vybrali tematické snímky, které skvěle zapadnou k tomuto magickému i hrůzu nahánějícímu večeru, jež oslavuje památku zemřelých. Popcorn do ruky a stačí zmáčknout play!

 

OSVÍCENÍ (1980)

Hororový thriller pod taktovkou Stanleyho Kubricka vás zvedne ze židle. Předlohou pro tento film byla stejnojmenná kniha Stephena Kinga, která v době svého prvního vydání zmizela z pultu knihkupectví během několika dní. V hlavní roli Jack Nicholson a Shelley Duvall.

 

KUKUŘIČNÉ DĚTI (1984)

Mysteriózní horor natočený na motivy povídky Stephena Kinga vypráví příběh o mladých milencích, kteří se na své cestě Amerikou zastaví v malém městečku v Nebrasce a dozví se šokující věc. Jednoho dne před třemi lety zde děti, na příkaz démona nazvaného „Ten, co chodí mezi řádky“, zabily všechny dospělé…

 

DEEP BLUE SEA (1999)

Alternativa pro milovníky Čelistí, kvůli které se zase nějaký čas budete držet na břehu. Zmutovaní žraloci, kteří zaútočí na členy vědeckého týmu uprostřed oceánu, jsou i přes datum vzniku tohoto filmu strašidelnou záležitostí.

 

ŠESTÝ SMYSL (1999)

Nevíme, jak to máte vy, ale my u tohoto psychologického hororu z dílny M. Night Shyamalana máme husí kůži od začátku až do konce. Příběh vypráví o traumatizovaném chlapci jménem Cole Sear, jenž má schopnost vidět mrtvé osoby a mluvit s nimi. V hlavní roli skvělý Bruce Willis a Haley Joel Osment.

 

CABIN FEVER (2016)

Co se stane, když se parta mladých lidí z velkoměsta vyrazí odreagovat na samotu k jezeru? Naprosto správně tušíte, že žádný odpočinek je tu nečeká, zato honba za vlastním přežitím zcela určitě. U hororové komedie Travise Zariwnyho se nudit nebudete.

 

KRÁLOVNA PROKLETÝCH (2002)

Na každého upíra prý dříve nebo později přijde pocit naprostého osamění. Nesmrtelnost je skvělá věc, ale k čemu je, když ji nelze s nikým sdílet. Máte-li rádi upírské příběhy, pak si tuto klasiku od Michaela Rymera nesmíte nechat ujít.

 

VESNICE (2004)

Na první pohled působí jako idylické místo. Její obyvatelé žijí harmonickým životem. Úzce spjatou komunitu však neustále pronásleduje strach ze záhadných příšer, které přebývají v okolních lesích. V hlavní roli skvělý Joaquin Phoenix a Adrien Brody.

 

INTIMNÍ TAJEMSTVÍ (2007)

O tom, že předmanželský sex může být škodlivý, se snaží přesvědčit neposkvrněná středoškolačka Dawn celou svoji třídu i svoje okolí. Jenže pak se seznámí se sexuálně frustrovaným Tobeym a všem je jasné, že udržet panenství bude větší oříšek, než se čekalo. Jenže to, co se jednoho dne stane tomuto páru v lese, nikdo nečekal…

 

BABADOOK (2014)

Mladá vdova Amelia sama vychovává svého syna Sama, který má pocit, že po jejich domácnosti se toulá neviditelné monstrum. Sam nespí, straší své vrstevníky, a dokonce si na obranu podomácku vyrábí různé zbraně. Jednoho dne se na prahu domu objeví dětská kniha nadepsaná Pan Babadook. Amelii a Samovi stačí letmé prolistování a pochopí, že se nejedná o nejvhodnější četbu na dobrou noc…

 

BACKCOUNTRY (2014)

Na první pohled obyčejný výlet do nedotčené přírody se pro mladý pár změní v noční můru. Zpočátku vše vypadalo skvěle. Alex, který je na výpravy do přírody zvyklý, přesvědčí přítelkyni, jež má raději město, aby s ním vyrazila do Provincial Parku, konkrétně do odlehlé oblasti Blackfoot Trail. Jenže to, co na první pohled vypadalo jako skvělý nápad, se postupně mění v jednu katastrofu za druhou. Nedotčená příroda totiž nemá jen svoje krásy, ale i nebezpečí, mezi něž patří jak nelítostné přírodní podmínky, tak divoké šelmy. 

REKLAMA