5 stylových a šik hotelů, které podporují ekologii a udržitelnost

Cestování a objevování světa stále patří k našim nejoblíbenějším aktivitám! Máte to podobně? Pak vás určitě bude zajímat, že životní styl hygge a touha po udržitelnosti zasáhly i do hotelnictví. Využívání přírodních materiálů, dřeva, bio textilií a solárních modelů, ale i výrobní procesy, ochrana životního prostředí a zodpovědný přístup k využívání přírodních zdrojů se stále více dostávají do centra pozornosti. Proto jsme vypátrali hotely, jejichž přístup se nám líbí a které rozhodně máme v plánu navštívit. Přidáte se?

hotel

Cokoliv, co majitelé Alix a Goffredo v tomto resortu dělají, bere ohled na životní prostředí. Servíruje se jídlo, jež se pěstuje v zahradách a na místní ekologické farmě, povlečení je z bio materiálů, domácí zvířata zde žijí volně a hotel má dokonce svůj vlastní program na ochranu mořských želv, do něhož se každý návštěvník může zapojit. 

cara

 

hotel

Většina z nás by poušť považovala za nehostinný kraj, kde vládne jen písek a vítr. Jenže to jste ještě neviděli Amangiri - místo jako stvořené pro relaxaci a spojení s přírodou. Ideální resort, jenž zpomalí váš srdeční tep i život jako takový. Pískovcové budovy jsou postaveny na základě principů udržitelnosti a je zde zachováno mnoho skal, které jakoby přirozeně vstupují do interiéru. Na hotelovém menu navíc najdete mnoho potravin z místních zdrojů. To, co vás ale naprosto dostane, jsou ty západy slunce!

cara
hotel

Nově zrekonstruovaný resort na ostrově Mauricius vám kromě azurového moře, toho nejjemnějšího písku a nádherných západů slunce nabídne i jedinečně holistické lázně, které inspiraci načerpaly z místních tradic a ingrediencí. Nečekejte žádnou masovku - každoroční počet návštěvníků je zde omezen tak, aby příchozí co nejméně narušili krásu místní přírody. 

cara
hotel

Hotel se nachází na jihovýchodním pobřeží Portorika, které je jednou z nejpůvodnějších a nejvíce chráněných míst v této zemi. Přispěl k tomu i hurikán Maria, který se tudy prohnal, a proto místní i turisté opravdu dbají na to, aby nepřispívali k ničení zdejší nádherné přírody. Hotel celý funguje na solární režim, zahrady se zalévají dešťovou vodou, jídlo dodávají lokální farmáři a vy si můžete od rána do večera užívat sladké nicnedělání.

cara
hotel

Resort je umístěný v malebném horském městečku, daleko od ruchu marocké Marákkéše. Před lety ho zde postavili bratři McHugovi, kteří se tak rozhodli zvýšit zaměstnanost v kraji a pomoci mnoha lidem k lepší životní situaci. A ani po postavení se neodklonili od charitativního charakteru hotelu a dávají procenta z výtěžku na dobročinné účely, konkrétně na lepší zdravotní péči v tomto regionu. 

 

REKLAMA