Beach movies: nejkrásnější letní filmová místa, kam se musíte vypravit

Mamma Mia!

Za dobrou polovinu úspěchu tohoto filmu jsou zodpovědné nádherné lokace, které filmaři pro natáčení vybrali. Štáb Mamma Mia! prohledal 21 řeckých ostrovů, než objevil zelenou magii Severních Sporad - nádherný zelený ostrov Skopelos, krásný Skiathos a přímořská vesnice Damouchari na Pelionu. Pobřeží ostrova Skopelos tvoří převážně malé zátoky s křišťálovou vodou a pláže s poměrně omezeným počtem návštěvníků. Na Skopelosu není letiště, takže ani v hlavní sezóně nejsou místní pláže přeplněné. Kromě pláží Kastani a Mila, byly využity i kulisy hlavního městečka ostrova Skopelos - Chora. Scéna na skále se odehrává na severovýchodě ostrova ve vesničce Kastri, nad níž se tyčí na skále kostelík Agios Ioannis. Výstup k němu je sice náročnější, ale odmění vás fantastickým výhledem na záliv.

Lístek do ráje

Ačkoli se zápletka filmu s Julií Roberts a Georgem Clooneym v hlavních rolích odehrává na Bali, nenatáčel se tam, ale o zhruba 3000 mil jinde. Nádherné pláže a modrou vodu v tomto případě nasimulovalo pobřeží Austrálie. Nebylo totiž kvůli pandemii covid-19 možné, aby produkce natáčela přímo na Bali. Film se konkrétně natáčel v australském severovýchodním státě Queensland, který je známý svými plážemi, ostrovy, deštným pralesem a blízkostí Velkého bariérového útesu, a těmito místy napodobili estetiku a atmosféru Bali.

Tak trochu jiná dovolená aneb Po stopách hollywoodských star

elle.cz

Léto All Exklusive

Tahle bryskní francouzská komedie se odehrává v luxusním resortu v Brazílii a světe div se, opravdu se tam také natáčela. Filmaři se usadili v jedné z nejnavštěvovanějších brazilských turistických destinací, Itacaré, která se nachází na východě země. Jak jsme měli možnost vidět ve filmu, na malebných plážích leží bílý písek, který omývá Atlantik. Úkryt před nabízí přilehlé kokosové háje a směrem hlouběji do vnitrozemí se nachází příroda zalesněná pralesy, plná řek a vodopádů.

Durrelovi

Vtipný, pohodový a emotivní seriál Durrelovi natočený na motivy oblíbené trilogie spisovatele Geralda Durrela vypráví o životě a jeho úskalích britské rodiny, která se před druhou světovou válkou přesídlila na řecký ostrov Korfu. Dům použitý v The Durrells na Korfu ne přístupný veřejnosti, ale na severovýchodním pobřeží Korfu leží Kalami Bay, kde kdysi žil Larry Durrell se svou ženou. Jeho bývalá rezidence, nazývaná „Bílý dům“, stále stojí a nabízí výhled na záliv. Je dokonce možné tam zůstat přes noc nebo se během výletunajíst nebo napít v taverně domu. Cestou do středu ostrova můžete navštívit město Korfu, kde rodina Durrellových kdysi skutečně žila. Stejně jako oniv druhé řadě seriálu si můžete zahrát kriket na historickém centrálním greenu. Jižně od zálivu Agni leží pláž, která se objevovala v 1. sezóně, kde se Margo zkoušela opalovat před řeckou ortodoxní svatyní.

Top české hotely: Přespěte na zámku, ve věži nebo v kabině letadla

elle.cz

Piráti z Karibiku

Slavní filmoví piráti si pro svá dobrodružství vybrali mnoho atraktivních míst. Filmové město Port Royal byl ve skutečnosti karibský ostrov Svatý Vincenc. Natáčení probíhalo zejména ve zdejším hotelu Wallilabou Anchorage, kde se dnes nachází i muzeum pro fanoušky filmové série. Čtvrtý díl s názvem Na vlnách podivna se natáčel hned na pěti ostrovech. Vedle Havaje, Kauai, Portorika či Palominita se na seznamu filmových lokací nacházela i Velká Británie. Poslední z filmů populární série, Salazarova pomsta, se natáčel v turistickém ráji Gold Coast v Queenslandu na východním pobřeží Austrálie.

Hvězdné války

Planetu Scarif z filmu Rogue One, byste našli v tropickém ráji Laamu Atol na Maledivách. Ve zdejším resortu Six Senses Laamu můžete strávit úžasnou exotickou dovolenou a porovnávat místa z Hvězdných válek se skutečností. K natočení mnoha scén ze stejného filmu posloužily i mayské zříceniny z národního parku Tikalu v Guatemale, který je součástí seznamu světového dědictví UNESCO. Natáčela se tady i scéna pro Novou naději, kde loď Millennium Falcon přilétá na povstaleckou základnu na měsíci Yavin pokrytém džunglí. Na planetu Wookiů Kashyyyk, kde se odehrála epická bitva v Pomstě Sithů, se změnily dechberoucí vápencové útesy v thajském zálivu Phang Nga.

Naplánujte si dovolenou: Kam si z Česka zaletíte bez přestupů?

elle.cz

Zdroj: Frommers.com, itacare.com, pbs.org, fdb.cz, csfd.cz, invia.cz