Finsta: Tajné účty na Instagramu, mají je i celebrity

 

Má účet @kaiagerber, který je oficiální a přístupný všem. A pak ještě @impossiblegerber, ke kterému se oficiálně nikdy nepřihlásila. Profil byl nedávno zrušen, zřejmě měla modelka dost spekulací o tom, zda jsou záběry opravdu její, nebo nikoliv. I když mají slavní a bohatí vlastního manažera sociálních sítí, vytvářet obsah na tyto kanály zabírá hodně času, nápadů a energie. Proč by chtěly vytížené osobnosti věnovat ještě další čas postováním a scrollováním, i když z toho nebudou mít zpětnou vazbu fanoušků nebo komerční spolupráce?

 

 

Zřejmě proto, že se chtějí cítit svobodné a nic nepředstírat. Například novozélandská zpěvačka Lorde potvrdila, že na Instagramu spravuje kromě svého profilu ještě jeden, pod názvem @onionringsworldwide hovoří například o své lásce k cibulovým kroužkům. Najednou máme pocit, že se sledováním oné „finsty" dostáváme za oponu, kde se odkládá pozlátko a o slovo se hlásí obyčejný život i těch nejsledovanějších. Možná proto si Gigi Hadid na účet @gisposable dává fotky, které vznikly na kinofilm a objevuje se na nich i otec její dcery Zayn Malik.

 

 

Říká se, že princ Harry měl svou „finstu" a napsal pak do directu Meghan Markle. Nebo, že účet, jehož název můžeme přeložit jako „diamantový řitní otvor" (@buttholediamante), patří Caře Delevigne a sledují ji tu již zmíněná Gigi Hadid, Rita Ota nebo Paris Hilton.

Vytvořit si bariéru mezi veřejným a soukromým životem může být blahodárné nejen pro celebrity. Znám to na vlastní kůži: na svém profilu @fashionbookcz komentuji módní dění, ale také mám svou „finstu". Uzavřený účet, kam vkládám  fotky narozeninových dortů, prarodičů, mraků. Netoužím po srdíčkách a followerech, je to vizuální deníček, který si prohlížím kvůli vzpomínkám.

Troufám si tvrdit, že hvězdy to mají podobně, někde na internetu touží najít místo, které nebude podléhat toxickému hodnocení a přetvářce. Proto je „finsta" soukromým prostorem, kam mohou jen vyvolení. I když, i svůj druhý ryze privátní Instagram můžete využít k ne zrovna bohulibým aktivitám. Třeba ke slídění na profilech a stories svých ex a jejich současných nebo minulých partnerech. 

Předplaťsi & Ušetři

Elle cover
REKLAMA