KAM S ELLE: jediný víkendový to do list, který potřebujete

Kam na brunch:

Vašim ratolestem ťukají školní povinnosti na dveře, tak co si udělat poslední prázdninový víkend výlet do pražské ZOO? A když tam budete, je téměř vaší povinností navštívit nově otevřené Bistro Karel v zahradě Trojského zámku. Čeká na vás sezónní menu z lokálních surovin. K jídlu, které rozhodně na živinách nestrádá, si lze objednat výběrovou kávu, naturální víno nebo jednu z jejich skvělých fermentovaných limonád. Příjemně vás překvapí divoká zahrada, výhled do korun stromů a otevřený prostor, ve kterém čas plyne tak trochu jinak. A usadit se můžete na slunci, ve stínu nebo uvnitř v minimalisticky laděném interiéru, jenž zdobí vůně čerstvě upečeného chleba.

Kde: U Trojského zámku 2/6, 171 00 Praha-Troja

Kdy: středa–neděle, od 9. do 22. hodiny

Mohlo by se vám líbit

Dobré ráno, dobrou chuť. Kam v Praze zajít na brunch?

V ELLE jsme si oblíbili snídaně, které mohou přerůst v lehký oběd. A nejsme sami, milují je všichni. Až se příště budete hladově ptát, kam na brunch, budete znát odpověď. Nechť je vaším nejtěžším rozhodnutím, zda vajíčka natvrdo, či naměkko...
elle.cz

Kam na nákup:

Začátek školy znamená i únavné nakupování, které však únavné vůbec být nemusí. Co si odbýt tuto povinnost ve stylu? Rodinná firma Plojhar letos slaví 135. narozeniny a rozšiřuje své portfolio z domovského sídla v Českých Budějovicích o pobočku designového papírnictví v samém srdci hlavního města. Prostor se veřejnosti otevřel teprve před několika dny, a to ve spojení s designovým studiem Atelier Monday. Taktovku v tomto rozvoji drží zástupce již páté generace Jakub Plojhar, který do stylového papírnictví všechny vřele zve: “Už ve školce jsem si přál být ředitelem firmy jako náš dědeček. Cítím obrovskou zodpovědnost pokračovat v tom, co naši předci vybudovali a zároveň příležitost předat svým dětem kus rodinné historie, na kterou jsem tolik hrdý... Těšíme se na všechny milovníky papíru a designu, kteří k nám zavítají."

Kde: Jindřišská 937/16, 110 00 Praha 1

Kdy: pondělí až pátek 8-18, víkend 10-16

Papír Plojhar

Kam za relaxací:

Ačkoliv se jim snažíme poroučet opačně, naše síly jsou vyčerpatelné, a proto je důležité se čas od času bezostyšně podrobit plnohodnotnému odpočinku. Širokou škálu služeb i pro ty nejnáročnější z nás nabízí elegantní Parkhotel Richmond situovaný v Karlových Varech. Svou polohou i službami nabízí hotel ideální místo pro regeneraci, fyzickou i duševní. Lze využít wellness centrum s bazénem, saunou a masážními a léčebnými procedurami. Hotel nabízí i celé léčebné programy vedené odborníky včetně lékařských vyšetření. Jídlo se podává formou švédského stolu s možností objednání exkluzivního menu šéfkuchaře za příplatek. No a pokud potřebujete dobít i sociální baterky a strávit čas jen ve své společnosti, vždy si můžete objednat jídlo přímo na pokoj. Pobyt vám narovná každý jeden pocuchaný nerv a do svého každodenního života se navrátíte jako znovuzrození.

Kde:Slovenská, 360 01 Karlovy Vary

Kdy: kdykoliv

Mohlo by se vám líbit

Kam na výlet: Jediný víkendový to do list, který potřebujete

Venku je krásně a víkend má celé dva dny pro to, abyste je využili naplno a naplnili objevováním i zaslouženým nicneděláním. Tak neseďte doma a vyrazte s ELLE ven. Představujeme vám jediný to do list, který o víkendu skutečně potřebujete.
elle.cz

Kam do baru:

Je pátek a už jen to vybízí si někam večer vyrazit. My doporučujeme The Monkey Bar – sofistikovaný butikový bar se správnou mírou bláznivosti. Barmani, kteří jsou odborníky na svém poli, vám namíchají skvělé koktejly, ke kterým si objednejte takzvané Monkey Bites, tapas nebo plnohodnotné pokrmy, při kterých budou vaše chuťové buňky tančit. Když jsme u toho tance, roztočit to můžete i vy! Nebojte se, DJ vám podá pomocnou ruku. No a pokud máte v plánu protančit noc, zabookujte si pokoj v hotelu Falkensteiner, pod který zmíněný bar spadá. Krušné ráno lze zaléčit ve stejném baru pomocí víkendového brunche a posezení na čerstvém vzduchu.

Kde:Opletalova 21, 110 00 Nové Město

Kdy: neděle až čtvrtek 12-24, pátek a sobota 12-1

Monkey Bar

Zdroj: archiv zmíněných