KAM S ELLE: jediný víkendový to do list, který potřebujete

Kam za kulturou:

Bouře způsobená kinematografickým hitem Barbenheimer utichla a vy nevíte na co zajít s partnerem do kina? Distribučníspolečnost Aerofilms právě představila horkou novinku z Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech. Do kin uvede křehký film Fremont, který při své premiérové projekci nadchl diváky ve Velkém sále Hotelu Thermal.Americký snímek Babaka Jalaliho vypráví příběh mladé ženy Dunii pracující v manufaktuře na koláčky štěstí, jež se rozhodne jít i tomu svému štěstí naproti a napsat troufalý vzkaz do jednoho z koláčků.Fremont je okouzlující komedie o hledání sebe sama a o naději, která přichází, když ji nejméně čekáme. Film, který svým svěžím humorem a soundtrackem připomíná kultovní díla Jima Jarmusche, si z MFF Karlovy Vary 2023 odvezl cenu za nejlepší režii pro Babaka Jalaliho.

Kde: ve vybraných kinech v České republice

Fremont

 

Kam na festival:

První ročník festivalu Malá Strana září zvěstuje jedinečnou příležitost prozkoumat tuto kouzelnou pražskou čtvrť zcela novým pohledem. Během tohoto víkendu se v nejzajímavějších malostranských buticích specializujících se na design, kosmetiku, šperky, a také v knihkupectvích, kavárnách a restauracích, bude odehrávat rozmanitý program plný nejrůznějších aktivit. Projektu Malá Strana září se aktivně zúčastnilo celkem čtyřicet různorodých míst, mezi nimiž se nachází renomovaní designéři jako Helena Heinz a Alois Ficek, šperkaři z 27Jewelry, oblíbená restaurace Café Savoy a oblíbené obchody jako Ones Concept, Křehký, spolu s galeriemi Kunsthalle Praha a Muzeum Kampa. Hlavním cílem projektu Malá Strana září, který spojil síly tým okolo Lemarketu a malostranského obchodu Ones Concept, je připomenout, že tato nejkrásnější pražská čtvrť není jen pro turisty, ale nabízí i místním obyvatelům neopakovatelné kulturní, gastronomické a estetické zážitky.

Kde: Praha, Malá strana

Kdy: 22. – 24. září

Mohlo by se vám líbit

KAM S ELLE: jediný víkendový to do list, který potřebujete

Venku je krásně a víkend má celé dva dny pro to, abyste je využili naplno a naplnili objevováním i zaslouženým nicneděláním. Tak neseďte doma a vyrazte s ELLE ven. Představujeme vám jediný to do list, který o víkendu skutečně potřebujete. Co jíst, co pít, kam na výlet a kam na výstavu?
elle.cz

 

Kam na výstavu:

V Galerii UM představí doktorandka Ateliéru módní tvorby Vysoké školy uměleckoprůmyslové v PrazeLinda Havrlíková projekt Lokální vlna, kde zkoumá výrobu vlněných textilií a podporuje tradiční řemeslo.Výstava přibližuje celý proces výroby českých vlněných tkanin od chovu ovcí a pokračující přes zpracování vlny, spřádání vláken až po samotnou výrobu tkanin. Linda spolupracuje s tkalcovnou Strmilov a vytváří vlastní vzory a tkaniny, které pak využívá při tvorbě vlastní kolekce dámských oděvů inspirovaných pastevci. Projekt klade důraz na udržitelnost výroby, vysokou kvalitu řemeslného zpracování a spolupráci s dalšími subjekty, které jsou nedílnou součástí celého procesu.

Kde:Galerie UM, Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze, nám. Jana Palacha 80, Praha 1

Kdy:pondělí až sobota,10–18 hodin

Mohlo by se vám líbit

Co dělat o víkendu? Jediný víkendový to do list, který potřebujete

Venku je krásně a víkend má celé dva dny pro to, abyste je využili naplno a naplnili objevováním i zaslouženým nicneděláním. Tak neseďte doma a vyrazte s ELLE ven. Představujeme vám jediný to do list, který o víkendu skutečně potřebujete.
elle.cz

 

Kam na kávu:

Na pražské gastro scéně přibyl další klenot. Je jím kavárna ELIAS, jež se usadila v prostorách hotelu Almanac X Alcron Prague. Natrefíte tu na výběrovou, lokálně praženou fair – trade kávu Nordbeans, kterou si můžete vychutnat v příjemné atmosféře designového interiéru, jenž využívá přírodní materiály a světlé barevné tóny. Podnik, krom výborného kafe, vyniká svým osvěžujícím přístupem. Krom toho, že podporuje a zviditelňuje lokální farmáře, sází především na udržitelný zdravý životní styl, konkrétně na koncept nutričního programování nápojů a potravin, jenž zahrnuje pět kategorií, které jsou v souladu s denním cyklem. Z toho následně vzniká nápadité a bohaté menu, které podpoří vše kognitivní funkce, imunitu, regeneraci a relaxaci – vše, co je pro přežití pracovního týdne téměř nezbytné.

Kde: hotel Almanac X Alcron Prague

Kdy: pondělí až pátek 8-17, sobota 10-16

ELIAS Coffee Shop

 

Kam na festival:

Za týden začne v 135 městech a obcích v České republice a na Slovensku festival Den architektury. Tento největší architektonický festival u nás nabídne bohatý a bezplatný program - můžete si vybrat z více než 450 exkurzí do budov, které běžně nejsou veřejnosti přístupné, architektonických procházek nebo cyklovýletů, které budou provázeny architekty, historiky a dalšími odborníky na tato témata. Program festivalu vás zve k objevování architektonických pokladů, moderní architektury, opomíjených staveb, paláců, vesnických domů, bývalých továren, bankovních budov, věží, klášterů, kostelů, mostů, sportovních stadionů, výstavních pavilonů a nemocničních budov.Mottem 13. ročníku festivalu je Objev konstrukce! A v hlavním programu se zaměří na výjimečná konstrukční řešení z nejrůznějších pohledů, a to jak v historické architektuře, tak u staveb 20.–21. století.

Kdy: od 29. září do 5. října

Den Architektury

 

Kam za uměním:

Umělkyně Petra McGrath momentálně představuje svůj cyklus velkých uměleckých děl nazvaný The Joy of Life v prostorách luxusního hotelu Four Seasons Hotel Prague. Petřiny abstraktní interpretace v jejích obrazech se setkávají s figurativními a živými kompozicemi, které výrazně zobrazují její vnitřní radost a neotřesitelnou energii. Zároveň lze v těchto obrazech nalézt kulturní prvky Evropy a Austrálie, dvou zemí, které pro ni představují domovy. „Prostory hotelu Four Seasons jsou nádherným místem, ze kterého se nabízelo vytvořit galerii, která žije. Ten neustálý pohyb hostů a návštěvníků, při kterém vzniká nádherná energie, nadčasový design hotelu a magické místo historické části Prahy, to vše je pro mě velikou inspirací k tvorbě.“ Povídá Petra. Svůj cyklus před nedávnem doplnila o dvě další díla, která jsou poněkud netradiční – jde totiž o pomalovaná zrcadla, která v sobě odrážejí okolní scenérii za zdmi hotelu i za jeho okny, kde se rozléhá Vltava a Pražský hrad. „V lobby hotelu dominují dvě nová díla, jsou to zrcadla s abstraktní malbou, příběh při východu a západu slunce, se symbolikou krásné Prahy. Právě u této tvorby jsem vycházela z pocitu zrcadlení se siluety Pražského hradu do prostor hotelu a těsné blízkosti Karlova mostu a jeho soch. V restauraci Cotto Crudo pak beru ohled na probíhající roční období a i dle toho volíme barevné naladění obrazů. Přijdte se podívat, těším se na vás!“ Petřina díla si můžete vychutnat při dopoledním brunchi nebo večerním drinku i vy.

Kde: Four Seasons Hotel Prague

Four Seasons Hotel Prague
Mohlo by se vám líbit

ELLE Movie List: Ty nejlepší zářijové filmové a seriálové novinky

V září si přijdeme na své hlavně my ženy. Ale ne výhradně. Vrací se nám oblíbené Sex Education i Kardashianky a kina nám naservírují minimálně dva silné příběhy neobyčejných žen. Ať už je budete sledovat samy nebo přizvete partnera, ručíme vám za to, že se nudit nebudete. A my také ne! Proto prosíme, po pracovní době už nerušit! Jsme totiž zaneprázdněni sledováním těch nejočekávanějších filmových a seriálových novinek.
elle.cz

Zdroj: archiv zmíněných