Kam s ELLE: Jediný víkendový to do list, který potřebujete

Kam za uměním:

Co si představit pod slovy funerální umění? To můžete zjistit na Dušičkovém pop-upu, kde je k vidění kolekce skleněných soch – uren Skleněná duše. Prohlédnout si můžete tvorbu od 21 talentovaných umělců v novém Sumo Garden. Spolu s akcí se spouští předprodej knihy Skleněná duše, ve které najdete fotografie i popisy jednotlivých děl kolekce a příspěvky autorů o jejich přístupu ke smrti. Kniha si klade za cíl rozšířit diskuzi k této problematice, představit funerální umění a poukázat na tradici českého sklářství.

Kde: Sumo Garden, Senovážné náměstí
Kdy: 30.10. – 4.11.

Dušičky

 

Kam na přehlídku:

V sobotu 11. listopadu se v prostorách Kolektor café uskuteční událost SFS VISION, která je pokračováním projektu studentů Arts Managementu. Tento projekt si klade za cíl poskytnout mladým nadějným umělcům v českém módním průmyslu prostor pro prezentaci své tvorby. Můžete se těšit na módní přehlídku a celovečerní hudební doprovod. SFS VISION navazuje na jarní přehlídku SFS23, která se konala 5. května 2023 v Pragovce. Tato přehlídka byla výsledkem celosemestrálního projektu studentů Arts Managementu, který se zaměřoval na podporu začínajících návrhářů. Díky pozitivní odezvě se tým rozhodl pokračovat a uspořádat další událost, která bude otevřená veřejnosti a má za cíl zvýšit povědomí o mladých českých návrhářích. Módní přehlídka bude prezentovat tvorbu návrhářů, kteří se podíleli na SFS23, a také nové tváře z českých návrhářských škol.

Kde: Kolektor café, Veletržní palác
Kdy: 11. listopadu

SFS

Kam na ples:

All black outfity, škrabošky a elektronická hudba – přesně takto vypadá BLCK OUT BALL. Unikátní událost pořádaná eventovou organizací BLACKOUT EVENTS, která se specializuje na netradiční hudební akce po celé České republice. Historie této organizace sahá až do roku 2020, kdy vznikla jako projekt pro pořádání techno akcí pro menší skupiny až 300 lidí v Praze. Od té doby pořádala různorodé hudební události, včetně menších akcí v prostorách jako Jílská 22, Swim Club a Vinyl bar Prague. V rámci připravovaného programu se můžete těšit na půlnoční show, tomboly, fireshow při vstupu a afterparty. Line-up události zahrnuje sedm známých DJs, jedinečnou show dua Saxofrancis a VIIITO, která kombinuje melodické techno s živým saxofonem a trubkou a propojení dvou známých českých DJs, Orbitha a Dominika Gehringera. Na akci se objeví i Monika Bagárová, Veronica Biasiol nebo Eliška Jana Auer.

Kde: v Martinickém paláci, afterparty ve Swim Club

Kdy: 11. listopadu 2023

Co dělat, když jste doma:

Podzim je plný deštivých dnů, které vybízí k útulné atmosféře deky, čaje a svíček v pohodlí domova. Ale čím se doma celý den zabavit? Radio Wave spouští hraný podcastový seriál Štěstí ASAP, který zkoumá, zda lze terapii proměnit v byznys. Seriál se zaměřuje na tři hlavní postavy, které se vydávají na cestu za úspěchem a finančním ziskem za použití mobilní aplikace s umělou inteligencí, která má řešit duševní krizi. Tito tři lidé se spojí s cílem vybudovat projekt, který kombinuje péči o psychické zdraví s ambicí dosáhnout úspěchu a zisku. Seriálem Štěstí ASAP navazujeme na úspěšné hrané projekty Radia Wave Rituál, Rozchod nebo Neklid. V šesti epizodách se poprvé pouštíme do žánru na pomezí dramatu a komedie. Skrze ústřední trojici hrdinů zkoumáme pracovní kulturu startupového prostředí, kult produktivity i touhu po rychlém úspěchu,” přibližuje podcast šéfredaktorka stanice Barbora Šichanová. Seriál má šest epizod a hrají v něm známí herci, včetně Adama Ernesta, Alžběty Malé a Vojtěcha Hrabáka. Režii zajišťuje Pavel Soukup a o zvuk se stará Ladislav Reich. Hudbu k seriálu složil Jindřich Kravařík.

Kde: k dispozici na webu wave.cz, v aplikaci mujRozhlas a dalších podcastových platformách

Kam na koncert:

Peter Bence, světový klavírní virtuos, plánuje vystoupit v pražské O2 areně! Sice se koncert odehraje až v příštím roce, vstupenky jsou však v prodeji už teď a my nechceme, abyste si tuto událost nechali ujít. Bence spojuje klasickou a populární hudbu a získal ohromnou popularitu díky svým videím na YouTube. V roce 2015 se jeho interpretace písně Bad od Michaela Jacksona stala internetovým hitem, což mu zajistilo globální popularitu. Jeho videa mají ohromnou sledovanost a dosáhla více než 1,2 miliardy zhlédnutí na sociálních sítích. V roce 2012 byl uveden do Guinessovy knihy rekordů jako nejrychlejší klavírista na světě, kdy zahrál na 765 kláves za minutu. Peter Bence proměňuje klavír v symfonický orchestr a jeho inovativní přístup k hudbě je nepřehlédnutelný.

Kde: O2 arena, Praha
Kdy: 11. října 2024

Peter Bence

Zdroj: archiv zmíněných