Chceme Lorde! Jak je na tom s novou deskou?

 

Melodrama – její druhé LP – které ji proměnilo v popovou ikonu postupně stárne. A protože turné (bylo naplánované po vydání alba) nakonec zpěvačka přerušila už je to pěkná řádka měsíců, co jsme neslyšeli hlas, jemuž všichni věstili takovou budoucnost. Lorde je zajímavý druh umělce. Pochází z intelektuální australské rodiny – matka básnířka, otec inženýr/architekt. Kreativní talent zdědila pravděpodobně po obou, touhu prorazit coby komerční umělec však nikoliv.

Lorde jednoduše nepochází z prostředí, které by ji k tomu motivovalo, proto když necítila, že má co říct, zůstala raději tiše. Jenže to je těžké v případě, když vydala desku, která se podle kritické obce stala definující pro pokolení současných youngstrů. Její nečinnost na sociálních sítích tak nechává fanoušky podmanivého generačního emopopu vyprahlé. A jak se u jiných hvězd s novým albem hned vyrojí nějaké spekulace, zde i prognostici zůstávají němí. Není tedy překvapením, že když se na Twitteru objevila zpráva o dokončení zpěvaččina nového alba – ve spolupráci se zpěvákem a producentem Jackem Antonoffem – začala většina hudebních serverů považovat zprávu za hotovou věc.

Je tedy třetí Lorde album zabalené a připravené k vydání? Podle zmíněných twitterových zpráv se tentokráte Australanka nechala strhnout vlnou sedmdesátkové glam rocku. My osobně se nemůžeme dočkat. Gossip média k celé situaci dodávají, že přípravy alba se výrazně zpozdily kvůli smrti osobního mazlíčka, psíka jménem Pearl. Pochybná zpráva…Tomu, že je Lorde zpátky ale napovídá i nedávná aktivita na finsta zpěvačky @onionringsworldwide. Do té doby, než přijde album, se tedy můžeme těšit (i kdy si nejsme jistí, že to je zrovna ten správný výraz) z toho „počinu“.

Tištěný magazín

Elle cover
REKLAMA