ELLE MOVIE LIST: Ty nejlepší filmové a seriálové novinky na duben

Vila Vanderpump

V seriálu Vila Vanderpump se střetávají dekadence a zhýralost. Dokudrama o vyvolených zaměstnancích Lisy Vanderpumpové, které v jejím přepychovém francouzském sídle Chateau Rosabelle sleduje na každém kroku kamera, ať již pracují nebo mají volno.

Premiéra: 1. dubna 2024
Kde: Disney+

 

Opičí muž

Akční podívaná a režisérský debut v jednom – to je snímek Monkey Man. Hlavní hrdina přišel v dětství o matku, která mu ještě stihla vyprávět legendu o Opičím muži, který chránil obyčejné lidi před zlými utiskovateli. Hlavní hrdina se legendou inspiruje a rozhodne se pomstít vrahům své matky a zkorumpovaným vůdcům, kteří parazitují na chudých a bezmocných.

Premiéra: 4. dubna 2024
Kde: v kinech

 

Ripley

Tom Ripley touží být bohatý, oblíbený a uznávaný. A neštítí se ničeho, aby toho dosáhl. Ani předstírat, ani podvádět, ani krást cizí identitu...ani vraždit. Seriál o mladém podvodníkovi, který vyrazí do Itálie a snaží se probojovat do světa mocných a bohatých je podívanou, která vás donutí přehrávat díl za dílem. Svůj díl na skvělé atmosféře má i černobílá kamera.

Premiéra: 4. dubna 2024
Kde: Netflix

 

Smršť

Nejen americké produkce umí točit filmy, u kterých se hrůzou ježí chloupky v zátylku. Československý počin Smršť je toho povedeným důkazem. Hlavním hrdinou je soudní psycholog Martin Lang, který se svou ženou Pawlou přijíždí do horských lázní. Pobyt je poslední šancí pro jejich vztah nacházející se v hluboké partnerské krizi. Místo toho, aby relaxovali a hledali cestu jeden k druhému, jsou nuceni se zabývat důkazy z vyšetřování tragického případu čtyř mrtvých těl. Podaří se jim přijít na to, co se kdysi skutečně stalo, nebo tajemné síle podlehnou i oni?

Premiéra: 4. dubna 2024
Kde: v kinech

 

Rozhovor dekády

Film Rozhovor dekády se točí kolem rozhovoru s členem britské královské rodiny, bratrem krále Karla III., princem Andrewem. Ten byl namočen do aféry sexuálního zneužívání kolem Jeffreyho Epsteina. Ta se začíná rozjíždět, FBI prohledává jeho dům a jméno prince Andrewa je v souvislosti se zločinem zneužívání skloňováno čím dál častěji. Tři ženy z pořadu pořadu Newsnight chtějí prince Andrewa, jehož pověst je právem v troskách, vyzpovídat v interview, které nemá obdoby. Film byl inspirovaný skutečnými událostmi.

Premiéra: 5. dubna 2024
Kde: Netflix

 

Co má Jennifer na svědomí

Dokumentární série o dívce jménem Jennifer Pan, která jednoho dne zavolala na tísňovou linku, že se někdo vloupal do jejich domu a zastřelil její rodiče. Policisté okamžitě začnou hrůzný zločin vyšetřovat. Jennifer, která se zpočátku jeví jako traumatizovaná oběť, se ale s postupem vyšetřování pomalu začne posouvat do role možného pachatele. Většina důkazů začne nečekaně ukazovat právě na ni. Tohle vyšetřovatelé rozhodně nečekali…

Premiéra: 10. dubna 2024
Kde: Netflix

 

Největší hity

Harriet zjistí, že ji určité písničky dokážou vracet v čase. Zatímco znovu prožívá minulost skrz milostné vzpomínky na bývalého přítele, v současnosti jí cesty zkříží nová láska. Během cesty fascinujícím poutem mezi hudbou a vzpomínkami přemýšlí, jestli by měla změnit minulost, kdyby mohla...

Premiéra: 12. dubna 2024
Kde: Disney+

 

Zlá krev: Capote vs. labutě

Seriál Zlá krev: Capote vs. labutě z produkce FX vypráví příběh uznávaného spisovatele Trumana Capoteho, někdejšího důvěrníka nejelitnějších žen newyorské smetánky, kterým přezdíval „labutě“. Jeho zrádný čin však tyto vztahy fakticky zničil, vykázal ho z vyšší společnosti a dostal ho do začarovaného kruhu sebedestrukce, z něhož se už nikdy nedokázal vyprostit.

Premiéra: 17. dubna 2024
Kde: Disney+

 

 

Rivalové

Zendaya aka Tasha Duncan je nadějná tenisová hvězda, která nezadržitelně stoupá na vrchol tenisového žebříčku. Její slibnou kariéru ale utne vážné zranění kolene. Co si se svým nadáním a sportovním know.how počne? Stane se trenérkou svého manžela Arta. Na turnaji Challengers se dvojice setká s Tashiným a Artovým bývalým dobrým přítelem Patrickem. Trojice má mezi sebou nedořešené issues. Naváže na svůj někdejší milostný trojúhelník nebo všechno skončí špatně?

Premiéra: 25. dubna 2024
Kde: v kinech

 

 

Fiasko

Francouzský komediální seriál Fiasko ukazuje natáčení debutového filmu mladého režiséra, které dopodrobna zachycuje dokumentární štáb točící film o filmu. Celé natáčení je ale jednou velkou katastrofou. Kromě naprostého chaosu dojde i na vydírání či sabotáž natáčení. Francouzi komedie umí!

Premiéra: 30. dubna 2024
Kde: Netflix