REKLAMA

#ELLECULTURE: Zmapujte si aktuální kulturní dění

REKLAMA

 

EXKLUZIVNÍ PŘEDPREMIÉRA NOVÉHO FILMU PAOLA SORRENTINA BY KVIFF

Oscarový tvůrce Velké nádhery a hitu karlovarského festivalu Mládí je autorem podmanivého, autobiograficky laděného snímku zasazeného do pulsující Neapole poloviny osmdesátých let s názvem Boží ruka. Za protagonistu filmového vyznání lásky rodnému městu a jeho rázovitým obyvatelům si Paolo Sorrentino zvolil sedmnáctiletého Fabietta, kterého na cestě k dospělosti provází nejen sympaticky potrhlá milující rodina, ale i oddaný obdiv k fotbalovému bohu Diegu Maradonovi.

Paolo Sorrentino (1970, Neapol, Itálie) pracoval v počátcích své kariéry jako scenárista s neapolskými divadelníky a filmaři. V roce 1998 natočil krátký film L’amore non ha confini (Láska nezná hranic), za nějž získal řadu cen. V soutěži benátského festivalu v roce 2001 a následující léto na MFF KV byl uveden jeho celovečerní debut Přebytečný člověk. Od roku 2004, kdy byl v Cannes představen snímek Le conseguenze dell’ amore (Následky lásky), jsou do soutěže nejvýznamnějšího filmového festivalu zvány Sorrentinovy filmy pravidelně: Rodinný přítel (2006), Božský (2008; Cena poroty), Tady to musí být (2011), Velká nádhera (2013, Oscar za nejlepší neanglicky mluvený film) i Mládí (2015). Je také autorem úspěšných televizních minisérií Mladý papež (2016) a Nový papež (2020).

Film můžete shlédnout již tento víkend: 

Pá 19. 11. 2021 / 19:30 / Karlovarské městské divadlo
Pá 19. 11. 2021 / 20:00 / Kino Čas
So 20. 11. 2021 / 20:00 / Kino Čas

 

 

PLES SOBJE BY MUMM PŘESOUVÁ TERMÍN Z LISTOPADU NA DUBEN 2022

Vzhledem k aktuální situaci související s šířením koronaviru a opatřeními v České republice týkající se akcí ve vnitřních prostorech se organizátoři unikátního plesu v Martinickém paláci s názvem Ples SOBJE by MUMM rozhodli přesunout společenskou událost s bohatým programem z listopadového termínu na druhou polovinu dubna 2022. Jedinečné maškarní plesání, kde poteče exkluzivní šampaňské MUMM proudem se bude konat 23. dubna 2022 od 21:00 hodin.

„Po pečlivém zvážení jsme se rozhodli termín akce Ples SOBJE by MUMM přesunout na příští rok. Naším cílem je, aby si každý host akci, která u nás nemá obdoby vychutnal plnými doušky. Naší prioritou je odpovědnost vůči hostům, realizačnímu týmu a všem partnerům. V souladu s pravidly definovanými vládou a maximální pozorností na ochranu zdraví všech vnímáme změnu termínu jako správný krok, který všichni uvítají,“ uvedla Dagmar Rychterová, zástupce značky MUMM.

 

SOBJE BY MUMM
Info ikona

 

VANS SLAVÍ CHECKERBOARD DAY SPOLEČNĚ S GIRLS IN FILM IN PRAGUE

Vans slaví 3. ročník CHECKERBOARD DAY, celosvětový den kreativity, jehož cílem je obnova a podpora místních komunit. Při této příležitosti se spojuje s lokální iniciativou Girls in Film Prague. Přijďte se značkou Vans a iniciativou GiF tento den oslavit 18.11.2021 do Planety Za!

Checkerboard Day se každoročně slaví 18.11.2021 jako významný den společnosti Vans, který vyzdvihuje důležitost kreativního vyjádření a skrze komunity sjednocuje fanoušky této značky. Letos Vans daruje 1 milion amerických dolarů organizacím po celém světě, které pomáhají budovat inkluzivní, zábavné veřejné prostory prostřednictvím umění a kulturních projektů. V České republice dostala část tohoto grantu inciativa Girls in Film Prague. GiF je součástí mezinárodní platformy, kromě Prahy má pobočku také v Londýně, Amsterdamu nebo v Jižní Africe. Poslání platformy Girls in Film je především podpora prezentace ženských režisérek a filmařek, které v tomto odvětví nedostávají stále tolik prostoru jako jejich mužští kolegové.

 

VANS CHECKERBOARD DAY
Info ikona

 

ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK 2: DOBRO DOŠLI

Úspěšná romantická komedie ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK, kterou vidělo v kinech téměř 600 000 diváků a na televizních obrazovkách v Čechách a na Slovensku v premiéře 2 miliony diváků, se dočkala svého pokračování. Trailer plný hereckých hvězd naznačuje, že se její fanoušci mají i tentokrát na co těšit.

Za volným pokračováním filmu ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK s podtitulem DOBRO DOŠLI znovu stojí scenáristka a producentka Adriana Kronerová a režisér Jakub Kroner. Příběh dlouho očekávaného snímku začína tím, že Marek (Ján Koleník) požádá o ruku Hanu (Táňa Pauhofová). Následující děj se točí kolem jejich svatby u „československého“ moře v malebném Chorvatsku. „Film jsme natáčeli v době končícího lockdownu za přísných opatření. Bylo to dobrodružství a je malý zázrak, že se to podařilo a natočilo bez újmy,“ prozrazuje Ján Koleník a pokračuje: „Jsem za to vděčný a nepovažuji to za samozřejmost. Byla to moje jediná zahraniční cesta v tomto období. Proto na to vzpomínám i jako na dovolenou. Doufám, že se ta příjemná letní a dovolenková nálada přenese i na plátna kin.“ Kromě zvučných hereckých jmen z prvního filmu ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK (Antónia Lišková, Zuzana Norisová, Emília Vášáryová, Jiří Bartoška, Tomáš Maštalír, Marek Majeský, Petr Vaněk) se ve volném pokračovaní objeví i další herecké legendy (Dagmar Havlová, Jozef Vajda). Hvězdnou hereckou sestavu dopĺňují vynikající zahraniční herci: Marco Bonini (Itálie), Toni Gojanović a Goran Bogdan (Chorvatsko).

ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK 2: DOBRO DOŠLI do kin v Česku uvede distribuční společnost Falcon 30. 12. 2021 a na Slovensku společnost Continental film 26. 12. 2021.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA