REKLAMA

Kam o víkendu? Otevírá se střecha Lucerny

REKLAMA

Na střeše Paláce Lucerny vyroste sad s-třešní a sezona 2020 tak bude pojmenována jako „s-třešní sezona“. Inspirací pro tento nápad byl Čechovův „Višnový (Třešňový) sad“. S-třešní výhledy si můžete užívat od soboty 30. května, a to každou sobotu, neděli a pondělí až do konce října. Střecha Lucerny bude v letošním roce otevřena 69 dní a každý večer vás před západem slunce čeká hudební vystoupení. 

„Pojali jsme západ slunce jako událost. Jako představení. Nejslavnější západ slunce na světě je na řeckém ostrůvku Santorini. Lidé tam dokonce i tleskají. My jsme pro diváky tohoto podivuhodného momentu připravili 69 speciálních hudebních vystoupení. Vždy asi 30 minut před tím, než slunce zapadne, zatáhneme symbolickou oponu a konferenciér ohlásí hlavního vystupujícího: slunce a jeho hudební doprovod. Poslední tón zazní přesně, když slunce zmizí za Pražský hrad,“ přibližuje program s-třešní sezony Ondřej Kobza, provozovatel Střechy Lucerny.

Představení při západu slunce se ujme například trumpetista, který troubil ukolébavky na dětských táborech, violoncellista nebo cimbalista. Těšit se pravděpodobně můžete také na Lenku Dusilovou, Dana Bártu, Dagmar Peckovou a další umělce. Západ slunce by se měl stát slavnostní událostí hodnou opěvování. Všichni přítomní společně zažijí magickou chvíli, kdy slunce zmizí za horizont vyprovázeno na své cestě k dalšímu rozbřesku hudebními tóny, které utichnou s posledním slunečním paprskem. 

Výhled na Prahu se sklenkou v ruce

Naskytne se vám neopakovatelný výhled na Pražský hrad, největší hradní komplex v Evropě, který je při západu slunce ozářen posledními doteky mizejícího denního světla. „Západ slunce je zvláštní okamžik, kdy se můžeme na chvíli zastavit a rozjímat nad tím, jak jsme prožili den a co nás čeká s dalším východem slunce, je v tom trochu mystiky a hodně krásného,“ říká  Kobza.

„Na Střeše Lucerny vyroste třešňový sad inspirovaný Čechovovým Višňovým (třešňovým) sadem, v němž se protkává poetika archetypu ovocné zahrady a imaginace. Pod více než dvaceti třešňovými stromy mohou návštěvníci rozjímat při výhledu na Prahu. Tento nový koncept bude reflektovat specifičnost, historii a snovost místa,“ přibližuje nápad a jeho realizaci krajinářská architektka Jitka Tomsová. V průběhu sezony budou k vidění i ukázky různých typů střešních zahrad.

Na střeše tak zažijete doslova s-třešní výhled na matičku Prahu. Spřátelený pivovar Chříč uvařil speciální S-třešní pivo. Na střešním baru si můžete objednat také s-třešní drinky s campari, pivem Chříč nebo s ovocnými sorbety. Se sklenkou v ruce můžete obdivovat výstavu o velkolepém budování Paláce Lucerna a o celé historii rodiny Havlů od autorky knihy o Milošovi Havlovi Krystýny Wanatowiczové.

Střecha Lucerny bude pro veřejnost otevřena od 30. května každou sobotu, neděli a pondělí. Od května do srpna bude otevřeno od 14 do 22 hodin, v srpnu od 14 do 21 hodin, v září od 14 do 20 hodin a v říjnu od 14 do 19 hodin. Vstupné na Střechu Lucerny je 100 Kč. 

cara
ELLE

ELLE PŘÍMO VE VAŠÍ SCHRÁNCE S POŠTOVNÝM ZDARMA

Nechcete přijít o nové číslo? Nechte si ho poslat domů. Výtisk vám doručíme až ke dveřím po celé České republice za stejnou cenu jako v obchodě, aniž byste museli platit poštovné. Stačí kliknout ZDE. (Akce platí pouze pro ČR.)

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sledujte nás na Instagramu @elleczech

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA