Kde vybírat ty nejdelikátnější kinematografické lahůdky?

 

Aerovod

Věděli jste, že filmové lahůdky z distribuce oblíbených pražských kin můžete sledovat na platformě Aerovod? Funguje v rámci předplatného, ale můžete zde zhlédnout i třeba jen jeden jediný film, chcete-li. Najdete zde českou klasiku, kinematografické počiny z nejrůznějších částí světa, kultovní snímky jmen ověnčených cenami i docela neznámé filmy, které stojí za to objevit. Aerovod potěší filmové nadšence i speciálním promítáním selekcí vznikajících jako doprovodný online program při příležitosti konání různých filmových festivalů. A pokud si nevíte rady s výběrem snímku, který si večer pustíte, můžete se nechat inspirovat tipy od osobností české kinematografie či výběry filmů na dané téma.

Mubi

Pokud jste ještě neměli tu čest, s radostí vám představujeme Mubi, platformu s kurátorským výběrem filmů, které jsou čistou vizuální senzací, sdružující komunitu filmových nadšenců. Barevný vizuální svět plný vjemů a zvuků můžete objevit v rámci předplatného, které vám poskytne přístup ke kultovním filmovým klasikám i současným uměleckým počinům od největších režisérů i od těch, kteří jsou na poli filmu docela noví a zatím neobjevení. Co je pro Mubi hlavním atributem, je esteticky laděný výběr vizuálně krásných a unikátních filmů, které pravděpodobně jinde legálně zhlédnout nemůžete. Připravte se tedy na opravdovou neopakovatelnou vizuální jízdu.

 

Getty Images
Info ikona

 

Edison Film Hub

I artové kino Edison má svou filmovovou databázi, která čítá stovky a stovky zahraničních i českých snímků, a začerstva servíruje premiéry, prověřené klasiky i záznamy z akcí, které kino pořádá. Vše je uspořádáno do selekcí, které jednak usnadňují orientaci při výběru, zároveň vám však představí třeba italskou, francouzskou, severskou či východní kinematografii.

Kviff.tv

Atmosféru filmového festivalu v Karlových Varech nemusíte vychutnávat jen jednou v roce v době jeho konání. Festival totiž vytvořil online platformu pro streamování filmů, která nabízí vyvážený mix českých snímků a zahraniční kinematografie. Selekce není obsáhlá, za to však nabízí opravdu kvalitní lahůdky – naservírovat si zde můžete geniální polský film Ida od Pawla Pawlikowského, kultovní Historky z podsvětí nebo Je to jen konec světa od Xaviera Dolana. KVIFF.tv zde navíc zveřejňuje archivní znělky, rozhovory s filmaři a rozsáhlý doprovodný program, který poslouží jako festivalový průvodce nejen v termínu festivalu.

Nejočekávanější prosincové premiéry

elle.cz

REKLAMA